DrukujFronda.TV: Skowroński odchodzi z podniesioną głową

  • Kategoria: Akcja
  • poniedziałek, 2 marca 2009 16:53

Dziennikarze, muzycy i zwolennicy Frondy protestowali pod „Trójką” przeciwko zwolnieniu Krzysztofa Skowrońskiego ze stanowiska dyrektora stacji. Towarzyszyła im ponad setka osób.

 

Już dawno żadna decyzja w mediach publicznych nie wywołała tak gwałtownej reakcji środowiska. Gdy dobijający się do władzy w Polskim Radiu układ PO-SLD doprowadził do zwolnienia szefa radiowej "Trójki" Krzysztofa Skowrońskiego, pod listem w jego obronie podpisało się kilkudziesięciu dziennikarzy, wielu ze zwalczających się wzajemnie redakcji.

Wczorajszą manifestację zorganizowali właśnie dziennikarze przeciwni zwolnieniu Skowrońskiego, wśród nich m.in. Jan Pospieszalski, Jerzy Jachowicz, Piotr Semka i Bronisław Wildstein. Nie zabrakło także twórców kultury – w pikiecie wzięli udział m.in. Stanisław Soyka i Jan Pietrzak. Prezes Wydawnictwa "Fronda", Michał Jeżewski trzymał transparent z hasłem: „Pani Magdo, Pani pierwszej to powiem: Obciach!” - nawiązującym do tytułu programu, który niegdyś prowadziła nowa dyrektor Radia, Magdalena Jethon. Nie umknęło to pracownikom mediów Agory, która zorganizowała wcześniej nagonkę na Skowrońskiego. Portal Gazeta.pl podał, że w manifestacji oprócz ludzi mediów i kultury, wzięli udział "zwolennicy Frondy i zwyczajni warszawiacy".

- Wolność mediów nie polega jedynie na tym, że można swobodnie mówić do ściany, ale także na dostępie do instrumentów, dzięki którym można przekazywać swoje poglądy innym ludziom. Radio publiczne powinno być takim instrumentem – twierdzi Jan Pietrzak, zarzucając mediom publicznym upolitycznienie. Z kolei Jan Pospieszalski porównał sytuację Krzysztofa Skowrońskiego ze zwolnieniem Bronisława Wildsteina z „Rzeczpospolitej”. - Nie zgadzamy się na bolszewickie metody, arogancję nominatów, którzy niszczą instytucję ważną dla życia publicznego, jaką jest Polskie Radio oraz przyzwoitego fachowca, jakim okazał się Krzysztof Skowroński – powiedział portalowi Fronda.pl Pospieszalski. - Ci ludzie niszczą także próbę jakiegokolwiek dialogu społecznego. To ludzie o rodowodach komunistycznych, wykształceni w Moskwie. W tym momencie odradza się chyba hasło: Precz z komuną! - dodaje muzyk i twórca programu „Warto rozmawiać”.

Do manifestujących wyszedł także najbardziej zainteresowany – Krzysztof Skowroński. - Po 20 latach należą nam się wolne media – powiedział do swoich obrońców. Nie mógł jednak zostać zbyt długo, gdyż, jak sam stwierdził, „musi się spakować”.

Stefan Sękowski, Jan T. Bielicki, Mariusz Dalecki

 

  • digg.com
  • wykop.pl
  • Zapisz do del.icio.us
  • Ciekawe
  • Odsłon: 3818

Komentarze: 13

Opinii wyrażanych przez użytkowników portalu Fronda.pl nie należy utożsamiać z poglądami redakcji.

  1. poniedziałek, 2 marca 2009, 17:54

    Przecież to było wiadome, że układ PO-SLD dobiera się do mediów a więc do Trójki (większa cześć audycji była lewicująca dlatego zrezygnowałem z tego programu). Teraz nasz człowiek jest w dwójce, a oni mają swojego w trójce. Kto ma media ten ma władzę.

  2. Zobacz profil kiriak kiriak napisał/a:

    poniedziałek, 2 marca 2009, 18:10

    Jachowicz dziś też odszedł...

  3. Zobacz profil BOGDAN ZBYTECZNY BOGDAN ZBYTECZNY napisał/a:

    poniedziałek, 2 marca 2009, 18:42

    Szkoda Trójki.... rozmawiałem ostatnio z jednym z trójkowych redaktorów i powiedział, że atmosfera w radiu się bardzo zmieniła na niekorzyść. Myślę, że nie bedzie powrotu do fatalnych czasów Laskowskiego i totalnej komercji ale Program Trzeci straci na swym obiektywiźmie. Boje się, że może odejść za dużo dobrych ludzi... Pozdrawiam fanów Trójki.

  4. Zobacz profil Yeshe Yeshe napisał/a:

    poniedziałek, 2 marca 2009, 19:37

    Jak oni nas, to źle - jak my ich, to dobrze...

  5. poniedziałek, 2 marca 2009, 19:45

    Dlaczego w "Faktach" o tym wydarzeniu ani mru mru? (na ironię: jeden Ani Mru Mru akurat wystąpił...) Zresztą w TVPO też na razie cisza.

  6. Zobacz profil snoopy snoopy napisał/a:

    poniedziałek, 2 marca 2009, 22:22

    Polecam wypowiedź na ten temat wieloletniego redaktora Trójki, pana Jerzego Sosnowskiego: http://www.jerzysosnowski.pl/?p=288

  7. poniedziałek, 2 marca 2009, 23:46

    Jeszcze byli muzyk Jacek Kleyff oraz Wojciech Reszczyński, Piotr Zaremba, Michał Karnowski, Marek Migalski.

  8. Zobacz profil Marysia Marysia napisał/a:

    wtorek, 3 marca 2009, 03:29

    +

  9. Zobacz profil kaktus kaktus napisał/a:

    wtorek, 3 marca 2009, 09:18

    jeszcze był Michał Lorenc.

  10. Zobacz profil knor napisał/a:

    wtorek, 3 marca 2009, 10:22

    Ta pikieta z narodowymi flagami, wózkami styropianem, transparentami, to kupa śmiechu. Tr. obiektywna politycznie? kpina. Wolność mediów? A jednocześnie Dyrektor Pr.III jest za kontrolą internetu, oczywiście dla waszego bezpieczeństwa :-))) Siedzieć na budżetowym stołku i chrzanić o wolnym rynku i wolnych mediach :-))))

  11. Zobacz profil Loyolny Papista Loyolny Papista napisał/a:

    wtorek, 3 marca 2009, 10:29

    Szkoda, że pikieta była pod Trójką, a nie siedzibą zarządu...

  12. Zobacz profil knor napisał/a:

    wtorek, 3 marca 2009, 11:54

    Sumliński, czy ktoś jeszcze pamięta?

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.