28.06.20, 10:31Samolot F-22, Raptor/Wikipedia.com

Cztery rosyjskie samoloty przechwycone przez myśliwce amerykańskie w pobliżu Alaski

Jak podała Polka Agencja Prasowa za Dowództwem Obrony Powietrznej Ameryki Północnej (NORAD), amerykańskie myśliwce F-22 przechwyciły wczoraj cztery rosyjskie samoloty rozpoznawcze dalekiego zasięgu Tu-142. Zdarzenie miało miejsce wybrzeży Alaski.

Według NORAD jest to już dziesiąty taki incydent w pobliżu Alaski w tym roku.

W ubiegłym tygodniu, jak przypomina Agencja Reutera, rosyjskie myśliwce przechwyciły nad Morzem Ochockim dwa amerykańskie bombowce strategiczne B-52H. Amerykańskie bombowce leciały w znacznej odległości od granicy państwowej Rosji.


mp/pap

Komentarze

oficer LWP2020.06.28 15:35
co oznacza w znacznej odległości, artykuł jak przystało na "katolicką" Frondę podły i pełen insynuacji skierowany do głupiego pisowskiego wyznawcy, przyjmijcie sobie do wiadomości tępe pisiorskie goje, że Rosja graniczy z USA cieśniną Beringa, która ma szerokość 85 km i jest rzeczą całkowicie naturalną, że latają tam rosyjskie i amerykańskie samoloty, dziwnym jest, że judeseje z USA latają przy granicy rosyjskiej nad Morzem Czarnym jakby to było morze graniczne choć wg judesejskiej bandyckiej teorrii popieranej przez zażydzone PIS każde morze , ropa i złoto są własnością żydów z USA tymczasowo administrowane przez gojów, artykuł ma celu wywołanie zagrożenia ze strony Rosji i wielkiej charyzmatycznej postawie obrońców pokoju bandytów z UA, łajno pisowskie rozlewa się na tym portalu
oficer LWP2020.06.28 15:54
USA
RolioficerWP2020.07.12 16:13
Zakończyłeś służbę dla komunistycznej Moskwy w LWP ale e dalej służysz Kremlowi. Nie wiesz dziadu, że Bułgaria, Ruminia i Turcja to NATO? Nie wiesz, że Gruzja i Ukraina nie zdychają pod moskiewskim butem tylko dlatego, że USA pływai lata po Morzu Czrnym?
Niejestemrobotem2020.06.28 14:46
Taki standard i powiedzmy zabawa w kotka i myszkę. Jak samolot Rosji zbliża się do terenów NATO to NATO podrywa myśliwce, jak NATOwski blisko Rosji, to Rosja podrywa. Tak jest już od dawna i nie ma się czym ekscytować. P.S. Redaktor chyba na ciężkim kacu to pisał.
Vivat COVID!2020.06.28 13:31
ZGREDY I MENDY NIE GŁOSUJĄ! BO SIĘ BOJĄ!