20.07.19, 13:17

Dr Jerzy Bukowski: Wiódł ślepy kulawego...

Wiódł ślepy kulawego

Tak można najkrócej podsumować zawiązanie lewicowej koalicji wyborczej przez trzy ugrupowania, które do tej pory eksponowały głównie poważnie różnice ideowe i programowe między sobą, a teraz - wzgardzone przez Grzegorza Schetynę - usiłują robić dobrą minę do kiepskiej gry fałszywie podkreślając, jak wiele je łączy.

Nie tylko sprzyjające obecnemu obozowi władzy media przytaczają wcale nie tak dawne wypowiedzi Włodzimierza Czarzastego, Roberta Biedronia i Adriana Zandberga, z których wynika, że trudno znaleźć punkty, w których Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna i Razem mogłyby się w pełni zgodzić. Teraz ich liderzy piją sobie jednak z dziubków i deklarują jedność polskiej lewicy, która ma rzekomo skutecznie przeciwstawić się zarówno Zjednoczonej Prawicy jak koalicji powstającej wokół Platformy Obywatelskiej.

A jeszcze kilkadziesiąt godzin wcześniej i Czarzasty, i Biedroń marzyli tylko o tym, że przygarnie ich Schetyna, na którym ten pierwszy nie pozostawia dzisiaj suchej nitki. Walka o polityczne przetrwanie okazała się ważniejsza od jakichkolwiek zasad, chociaż w przypadku tych trzech ugrupowań trudno w ogóle mówić o kierowaniu się jakąkolwiek ideą poza przemożną chęcią pozostanie w grze o parlamentarne mandaty za cenę diametralnej zmiany poglądów z dnia na dzień.

Nie wiem, kto w tym źle dobranym związku pełni rolę ślepego, a kto kulawego, ale z pewnością będziemy mieli wiele radości obserwując jego potknięcia i upadki.

Jerzy Bukowski


 

Komentarze

dr n.med.faszysta2019.07.21 8:18
Dlaczego antypolskie polskoijęzyczne gadzinówki propagandowe przestały lansować "krula" pedałów? Przecież jeszcze dwa miesiace temu był ich kandydatem na prezydenta?
from Cape Canaveral2019.07.20 15:38
da da towariszcz Sariel... A ja myślał, że wy 68 r. wyjechali? Za gorąco wam w kibucu, towariszcz?
Sariel2019.07.20 15:20
Artykuł bez sensu Różnice poglądowe owszem, wszystkie 3 partie mają, ale podstawa jest ta sama Wszystkie trzy partie chcą stworzyć nowoczesną, społeczną lewicę, dbającą o prawa człowieka, dbającą o ludzi biednych, o pracowników, o mieszkańców wsi i rodziny z dziećmi Pod względem socjalnym (i gospodarczym) zjednoczona lewica to taki lepszy, dużo mniej skorumpowany i poprawiony PiS Pod względem społecznym są to liberałowie - zwolennicy wolności jednostki, braku wtrącania się państwa w prywatne sprawy Drobne różnice pomiędzy partiami nie będą przeszkodą, żeby sformułować konkretny program poprawy sytuacji gospodarczej i społecznej Polski
Cogito ergo sum2019.07.20 16:00
Słowa "postępowy", "nowoczesny" zostały skompromitowane przez komunę. To są tylko slogany. Nowoczesny nie jest kwalifikacją etyczną ale usiłuje nią być. Posługiwanie się tymi terminami jest często alogiczne
igor2019.07.20 15:15
jaka jest prawda z biedroniem, bił mamę czy to kłamstwo????
Sariel2019.07.20 15:21
Większość informacji wskazuje na to, że było to kłamstwo podsycane przez jego przeciwników
Cogito ergo sum2019.07.20 15:05
Sieroty po Schetynie postanowiły założyć spółdzielnię odrzuconych i wykluczonych. Ciekawe komu z tych środowisk ojciec chrzestny poda rękę do ucałowania