30.07.20, 12:30screenshot youtube- Telewizja Republika

Dr Sutkowski i koronawirus chłodnym okiem

Doktor Michał Sutkowski był gościem Ryszarda Gromadzkiego w programie „W punkt” w TV Republika. Doktor jest Prezesem Warszawskich Lekarzy Rodzinnych oraz Rzecznikiem Prasowy Kolegium Lekarzy Rodzinnych. W programie mówił między innymi o tym, że musimy nauczyć się żyć z koronawirusem.

Doktor Sutkowski w programie Telewizji Republiki spojrzał na koronawirusa chłodnym okiem eksperta. Mówił o tym, że nie można świętować jeszcze zwycięstwa nad pandemią. Obecnie stan zachorowań utrzymuje się na dolnej granicy średniej europejskiej. Zdaniem Doktora najważniejsze teraz to wypracowanie strategii na najbliższy czas zwłaszcza jesień.

W czasie rozmowy dr Sutkowski wielokrotnie podkreślał wagę racjonalnego przekazu na temat koronawirusa. Jego zdaniem nie można histeryzować, ale trzeba wykazywać się chłodnym racjonalizmem.  Ważna ma być walka z nieprawdziwymi informacjami o pandemii.

W walce z koronawirusem Sutkowski uważa, że ważne są maseczki i odpowiedni dystans w przestrzeni zamkniętej. Istotna jest też edukacja na temat dobrych zachowań w czasie pandemii.

Rr, telewizjarepublika.pl

Komentarze

Jan Radziszewski2020.08.3 15:17
Bo chorują Ukraincy ściągnięci przez was żydów ukrainskich do Pracy że szkodą dla rdzennych mieszkańców Polski + a nie Polacy - bowiem oni są zwolnieni Przez Pana i Króla Polski od chorowania nań ++ Stąd , dlatego min zdrowia żyd Szumowski ma zapewnione PIEKŁO Jako swoje wieczne mieszkanie po śmierci i to nie dalej jak za n3 lata i 2 m-ce @ środa, 22 lipca 2020 22 VII 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra Łukasza Szumowskiego Środa, 22 lipca Godzina 6.45 - Rzucam klątwę Bożą na ministra Łukasza Szumowskiego. Za sprawy związane z coronawirusem, które były i są przeciw Polakom, za oszustwa i manipulacje danymi medycznymi, za przekupywanie lekarzy publicznymi pieniędzmi, którzy stwierdzają coronawirusa tam gdzie go nie było i nie ma. A od początku lipca za kłamstwo publiczne iż Polacy nadal chorują i umierają na COWID -19 a nawet, że zwiększa się liczba chorych i zmarłych. (...) + - I tak się stanie. Amen. Mówię to Ja, Jezus Chrystus, Pan Zastępów, Król Nowego Jeruzalem, któremu na imię Polska. Łukaszu Szumowski, Twój czas jest krótki. Jakie życie, taka śmierć. Skończysz marnie i skończysz gorzej niż prezydent Duda. On ma dobre odruchy i kocha Mnie choć przez swe decyzje szkodzi Polsce. U Ciebie nie ma niczego co byłoby pozytywne w Twej służbie krajowi. Nie mówię już o aferach. Nawet „Twoje” zdjęcie z Matką Teresą jest sfałszowane, wstrętny oszuście, masoński łgarzu. Czekaj więc na swoją kolej. I pamiętaj: im więcej zakarbujesz, jak dawniej mawiali Polacy, tym sowitszą otrzymasz zapłatę. Opublikuj synu.
Dość prania mózgów2020.07.31 1:11
Pandemia to darmowe narzędzie do zaprowadzenia bezkrwawego reżimu, niezbędnego do wprowadzenia środków globalnej inwigilacji i załatwiania bieżących spraw wywołujących społeczny niepokój skutecznie gaszony ogłaszaniem zwiększonych restrykcji, jak ma się to odbyć jesienią podczas planowanych protestów górników oburzonych zamykaniem kopalń w związku z wprowadzaniem Zielonego Ładu, na który Bruksela przyznała Polsce spore środki finansowe.
John2020.07.31 1:00
Dlaczego media i rząd nie korzystają z fachowych ekspertyz wirusologów i epidemiologów, którzy przestrzegali przed opowiadaniem bajek o wirusie, ale zostali zaszczuci przez polityczną poprawność pseudo pandemii. A propagandowe media na garnuszku rządowym jakim stała się TV Republika wynajmują tego propagandystę, który wpierw bełkocze o sukcesach rządu w opanowaniu pandemii kiedy poziom infekcji jest na rekordowym poziomie, a z drugiej strony znów straszy zwiększonym poziomem zakażeń i powrotem do restrykcji w noszeniu wykpionego przez Szumowskiego bezużytecznego kagańca.
rrr2020.07.30 17:10
Przestańmy wreszcie podniecać sie medialnymi doniesieniami. Zamiast tego niech każdy się zastanowi ilu zna ludzi cierpiących na Covid (cierpiących, nie bezobjawowych). Potem niech to zestawi ze znaczeniem słowa pandemia i skończmy ten temat..
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.30 12:52
Przecież wyborcy mówią ze to wina Tuska i opozycji a i tak to propaganda bo pandemii już nie ma szMateuszek i szumowina cały czas o tym trąbią że polska ją pokonała i cały świat nam zazdrości...
"Walka z nieprawdziwymi informacjami" ?2020.07.30 12:40
Takimi jak ta? https://www.fronda.pl/a/tylko-u-nas-grzegorz-strzemecki-to-juz-widac-wygaszamy-epidemie,142351.html
Anonim2020.07.30 12:52
Następny intelygentny. Jaka data jest pod tym artykułem, który linkujesz? Podpowiem: 01.04.20, 15:45. Na swój sposób to śmieszne biorąc pod uwagę datę... Ale stan wiedzy w tamtym momencie był taki a nie inny. Jest to nowy wirus, o którego działaniu w sumie niewiele wiemy nawet dziś. Założenia były takie, że w lecie się zatrzyma jak w przypadku epidemii grypy a jednak działa cały czas, choć lokalnie z mniejszym nasileniem. Jednakże jego śmiertelność jest większa niż w przypadku grypy. I cały czas mutuje dając coraz groźniejsze formy. Wystarczy wyguglować "mutacje koronawirusa".
Data: 1.07.20202020.07.30 13:37
Nasz Premier Morawiecki Mateusz: "Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii. To jest dobre podejście, bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się go bać. Trzeba pójść na wybory tłumnie 12 lipca. Wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie obawiajmy się, idźmy na wybory."
Natalja Siwiec2020.07.30 15:34
Tych artykułów o wygaszaniu i wypłaszczaniu była cała seria, dałoby się ułożyć cykl monotematyczny.