08.05.20, 13:40Fot. KPRM

Gowin: Nowe wybory, nie przesunięcie

Jeżeli równocześnie rząd konsekwentnie odmawia wprowadzenia stanu klęski żywiołowej, to w takim razie, wraz z prezesem Kaczyńskim zaproponowaliśmy pewną drogę, przewidującą - słusznie lub niesłusznie, zobaczymy - że Sąd Najwyższy uzna te wybory za nieważne i to otworzy drogę dla marszałek Sejmu do ogłoszenia terminu nowych wyborów” – powiedział dziś Jarosław Gowin.

W rozmowie na antenie Rzeczpospolita TV dodał jednocześnie:

Podkreślam, nie nowego terminu obecnych wyborów, tylko nowych wyborów”.

Prezes Porozumienia zaznaczył, że wszystkich polityków przekonała w tej kwestii – również prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego – rzeczywistość, w tym choćby niewydanie spisów wyborców Poczcie Polskiej. Dodał:

Znaleźliśmy się w stanie pewnej pustki prawnej. Konstytucja nie zawiera przepisów obliczonych na taką sytuację i wobec tego musimy wypracować jakieś rozwiązania wynikające bardziej z ducha konstytucji, niż z konkretnych przepisów”.

Podkreślił, że czas jaki został do wyborów trzeba wykorzystać jak najlepiej. Zapowiedział również, że Porozumienie zaproponuje pewne korekty do ustawy w przyszłym tygodniu.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

widz2020.05.9 15:37
Nawet się odzywaj,pustaku!.
StanPio2020.05.9 9:09
Cwaniak, otwarty filosemita, destruktor szkolnictwa wyższego Gowin nie wykiwa więcej Polaków udając patriotę. Kaczor i naród nie rychliwy, ale sprawiedliwy.
Marta2020.05.8 17:39
Gowin już skompromitowany wciąż pilnuje interesów KO. Nowe wybory to nowy kandydat, to procedury od początku, to nowe wydatki. Mam nadzieję, że wyborcy tego mu nie zapomną. Teraz zabrał się za wybory, a wiadomo, że za co się weźmie to zepsuje, pora go usunąć z życia publicznego.
STANISLAW2020.05.8 16:03
Nowe wybory, nie przesunięcie? To znaczy, że nowi kandydaci i nowa zbiórka popracia i nowa kampania propagandy przedwyborczej, zamęczająca na śmierć społeczenstwo.
hehe Leszku2020.05.8 14:25
Gazeta.pl ujawnia najnowsze przekazy dnia Prawa i Sprawiedliwości. To instrukcje dla polityków, co należy tłumaczyć i mówić w mediach. Jak w nich czytamy, "bazą" do nowych wyborów jest formuła głosowania korespondencyjnego przyjęta przez Sejm, ale "zostanie [ona] nieco poprawiona". I tu jest już zgrzyt, bo Jarosław Gowin zapowiadał, że ma to być "głęboka nowelizacja".
Steinway2020.05.8 14:16
Demokracja jest wtedy i tylko kiedy Konstytucja jest łamana przez Obóz Tysiącletniej III RP Kiedy Prawo i Sprawiedliwość rządzi -nawet w zgodzie z Konstytucją- wtedy jest 'Zamach Stanu' . ot, co..