30.07.20, 20:26fot. pixabay.com

Hiszpania. Spadek PKB o 20 proc. i może być gorzej

Jak podaje PAP, z analiz niezależnego urzędu finansowego AIReF mającego siedzibę w Madrycie wynika, że z powodu kryzysu, jaki wywołała pandemia koronawirusa, PKB Hiszpanii zaledwie w przeciągu dwóch tego roku miesięcy spadł aż o 20 proc. Jak zaznacza urząd osłabianie hiszpańskiej gospodarki może się nadal pogłębiać.

Urząd finansowy AIReF napisał w komunikacie na Twitterze, że największy spadek PKB został odnotowany pomiędzy 21 kwietnia a 5 maja tego roku.

Co prawda sytuacja uległa nieznacznej poprawie po złagodzeniu obostrzeń sanitarnych, ale nie zatrzymało to dalszego pogłębiania się kryzysu gospodarczego Hiszpanii. Jeśli pojawia się kolejna fala epidemii, PKB może ulegać kolejnym spadkom – jak dalej wyjaśnia AIReF.

Najbardziej w Hiszpanii ucierpiały handel, transport i hotelarstwo, ponieważ w tych branżach odnotowano spadki rzędu nawet do 70 proc.

 

mp/pap

Komentarze

jula2020.07.31 14:25
Co jest podstawą gospodarki Hiszpanii, jakie są źródła przychodów?
Glaudiusman2020.07.31 1:07
Niestety w Hiszpanii po tej rewolcie z lat trzydziestych jest zbyt dużo tam lewaków i komunistów. Zbyt mało porządnych katolików. A to daje efekt spustoszenia we wszystkich dziedzinach. Podobnie jest we Francji czy w Reichu.
diagnoza..2020.07.30 23:30
brakuje niewolnikow ...nadmiar nierobow islamskich..