30.05.20, 19:41Szymon Hołownia/TVN24/zrzut ekranu

Hołownia też nie chce przekopu Mierzei Wiślanej. Za plecami ma prorosyjskiego generała

Hołownia to typowy produkt marketingowców i sztabowców III RP, w tym m.in. gen. Różańskiego. Ten produkt jest sprzedawany jako apartyjny i spoza układu, tak samo jak kiedyś sprzedawany był Paweł Kukiz.

Okazuje się, że oprócz Rafała Trzaskowskiego przekopu Mierzei Wiślanej nie chce też Hołownia.

Powiedział on:

- Ten rząd myśli kategoriami, jakimi myślały rządy Messnera, jakimi myślało się za głębokiego PRL-u, za Gierka, a więc stawiamy wielkie, narodowe rzeczy, olbrzymie kombinaty metalurgiczne, majestatyczne przekopy, prostowanie rzek

Próbował też być dobrym wujkiem dla ludzi:

- Te pieniądze to zmarnowane pieniądze, to skaleczona polska przyroda, na której też można by było zarabiać pieniądze żyjąc w tamtym miejscu

Dodał także:

- Cieszę się, że pan prezydent i pan premier są dzisiaj na przekopie Mierzei Wiślanej, może na własne oczy przekonają się, że czas wstrzymać się z tak idiotycznymi pomysłami i cieszę się też, że choć ja mówię o tym od trzech miesięcy, Rafał Trzaskowski dołączył do tego grona krytyków (przekopu) Mierzei Wiślanej i obecnego kształtu budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego na ostatniej prostej przed wyborami

  

mp/300polityka.pl

Komentarze

gość2020.06.4 15:41
najlepiej nic nie robić a Polaków wysłać na zachód do pracy, do brudnej roboty bo panowie z niemiec nie będą się brudzić. zapłacą 10 euro na godzinę a Polak się pochwali przed znajomymi ze ma więcej od nich. taka kultura.
Adam2020.06.1 19:48
klockowaty zpodkarpacia
mini2020.05.31 19:58
ja wymagam od rządu nie tylko budowy Mierzei...ale i innych nowych dojść do morza...na wypadek wojny i blokowania portów morskich...poza tym ważne są też blokady łowisk
EAST2020.05.31 19:18
E HOLOWNIA CHCE PODPALIC POLSKE
skarb2020.05.31 18:09
jak moze mowic innaczej jak zjednoczona totalna partia" obywatelska"tojedno komuistyczne cialo wmawiajace innym co samo zrobilo,POpuszczajace jednego przeciw drugiemu.....itd.nacznie mamy POwtorke z HISTORII walka z komunistami wrogami POLSKI I POLAKOW
Urszula2020.05.31 12:52
Nie ma żadnych wiarygodnych danych, żadnych analiz nad przydatnością tego przekopu. Za to wiadomo, że właściciel jedynej polskiej firmy, która może przekopać mierzeję jest bardzo blisko związany z PiS. Jeszcze nikt nie dymał tak Polaków po upadku komuny jak PiS. A lemingi dalej im wierzą.
PIS, PO, PSL, SLD = Nowa Lewica 2020.05.31 12:22
PiS “reglamentuje” posłów Konfederacji w Sejmie Przez obostrzenia wynikające z pandemii rządzący chyba bardzo zatęsknili za długo zamkniętymi cyrkami, więc postanowili, że zorganizują go sobie w Sejmie. Władza w sposób skandaliczny i niesprawiedliwy zdecydowała, że zamiast dwóch posłów na sali plenarnej #Konfederacja może mieć tylko JEDNEGO posła. Jednocześnie zwiększyli liczbę miejsc dla swoich posłów (do 28) oraz Koalicji Obywatelskiej (do 16) i Lewicy (do 6). Mało tego poseł Grzegorz Braun został też ukarany obcięciem części pensji poselskiej za mocne słowa prawdy o ministrze Szumowskim,który kompletnie się pogubił, wymyślając kolejne absurdalne obostrzenia, zakazy i nakazy, a do tego zamieszany jest w afery finansowe. Nergal wczoraj powiedział chwaląc Hołownie że " satanista będzie szanował katolika który wyznaje poglądy ekumeniczne który buduje mosty" . Iście zastanawiające Ani zaborcy, ani okupanci nie zatrzymali nigdy pielgrzymki ! PIS tego dokonał https://image-media.gloria.tv/placidus/c/37j9h1mdlhfji2gn8sr986nvzkjtisbqtg5w9w8.jpg
Sonia2020.05.31 11:42
Po co cokolwiek robić. Najlepiej zamknąć wszystkie inwestycje. Po co rozwijać porty jak w Niemczech są to można skorzystać. Po co przekop Mierzei Wiślanej, przecież może zostać po staremu, a nie ma co denerwować wujka na wschodzie. A tak w ogóle to tak trzeba postępować, żeby broń Boże nikogo nie obrazić, a Polska to na końcu. Coś za bardzo ta sytuacja przypomina mi ten okres: I rozbiór Polski – 1772 (Rosja, Prusy, Austria) II rozbiór Polski – 1793 (Rosja, Prusy) III rozbiór Polski – 1795 (Rosja, Prusy, Austria) Wtedy też trwały kłótnie i do czego to doprowadziło? Chyba nie ma takiego kraju na świecie, żeby w imię nienawiści, blokować nawet te dobre rzeczy, które poprzednik robił dla kraju. Ja przynajmniej tak to widzę z punktu widzenia zwykłego obywatela. I właśnie ta nienawiść i kłótnie prowadzą do osłabienia państwa. Kiedyś ktoś mi się zapytał, a za jaką partią ty jesteś. Ja jestem tylko za Polską - odpowiedziałam. I niech tak zostanie.
Urszula2020.05.31 13:00
Przekop nie jest najlepszym pomysłem. Lepiej te pieniądze wydać na bardziej potrzebny cel, a tych jest w Polsce cała masa. Ubolewam, że PiS, mimo przedwyborczych obietnic, nie odbudowuje polskie przetwórstwo. Byliśmy cenionymi producentami w tej dziedzinie. Albo polski przemysł lekki. I tu byliśmy potęgą. Za to mamy chiński chłam, a możemy mieć polski tylko trzeba odbudować zakłady. Mierzeja nie jest problemem nr 1.
Zbyszek2020.05.31 9:46
Może tan Pan wziąłby swych nieszanownych doradców,ekologów i inną,, zieloną"hołotę,przyjechałby do Puszczy Białowieskiej aby uratować kornika?Popatrzyłby na dzieło greenersów.Ile drzew zostało zmarnowanych,ile milinów leży w błocie?Może stąd pieniądze na dofinansowanie Służby Zdrowia.Dlaczego dziś nie przywjązują sie do padających drzew?Dlaczego nie patrzą na swoje ,,dzieło".Najlepiej nakasztanić i na kota zwalić.Znawca od wszystkiego od siedmiu boleści.
Glaudiusman2020.05.30 22:37
Tylko cyniczni zdrajcy nakręcani przez swoich agentów rosyjskich mogą wygadywać takie dyrdymały. Za to powinni być ukarani paką i twardym materacem. do tego kiepski wikt i symboliczny opierunek, bez okien i elektryczności.
kopać kanał chłopcy szeroko, głęboko i szybko!2020.05.30 20:37
Jak jest różnica pomiędzy bezHołownią a przekopem Mierzei Wyślańskiej? Przekop będzie - bezHołowni nie będzie w Belwederze, nawet jako zwiedzającego.
antymarksista2020.05.30 20:36
Niepohamowany, gramatycznie i stylistycznie poprawny słowotok Hołowni nie ma nic wspólnego z racjonalnym postrzeganiem strategicznych potrzeb naszej Ojczyzny. Wyborcy oczekują zwykłej mądrości i wyważonej oceny, żeby dostrzec, czego Polska potrzebuje dla suwerennej stabilizacji. Zielono-lewackie truizmy wypowiadane przez Hołownię dowodzą jedynie, że nie zamierza on zająć się Polską, lecz jej poprawnością wobec oczekiwań lewackich struktur UE. Takiego prezydenta Polacy nie potrzebują.
anna2020.05.30 20:14
Czyli znowu następna wydmuszka globalnej sodomy. O kurde. Jak dlugo o Panie bedziesz nas doświadczał? Ile jeszcze klonów szatana bedziesz tolerował?
enigma2020.05.30 20:07
A czego spodziewacie się po kandydacie wystawionym przez partię TVN, pomimo nadzoru właścicielskiego Discovery całe kierownictwo i większość pracowników jest z nadania niemiecko-szwajcarskiego koncernu medialnego Axel Ringer Springer, więc czyich interesów mają bronić. Nie przeraża was, że główni kandydaci opozycji na prezydenta, gdyby wygrali, porzucili by wszystkie inwestycje mające wzmocnić Polską gospodarkę i jej prestiż międzynarodowy? Chcecie "żeby Polska była Polską" ? Mamy wybór, a ja widzę tylko dwóch kandydatów godnych tego stanowiska, są to Andrzej i Duda i Marek Jakubiak. Prezydent Państwa musi być pro-państwowcem, a nie szkalować Polskę na forum Unii i świata - Biedroń, czy wręcz pomagać pisać obcym instytucjom i organizacjom paszkwile na Polskę - Trzaskowski. Oby znowu nie powtarzano "miałeś chamie złoty róg, ostał ci się ino sznur".
anonim2020.05.30 20:00
ruski agent wpływu czy gownojad?
Mejer2020.05.30 19:58
może lepiej ty sobie popłacz...
katolicka kretynizacja polski2020.05.30 19:53
Rozentuzjazmowany Narodzie pomyśl tylko że znowu dołożysz się do utrzymania tego niewypału .Tak ja dokładasz się do Autosanu ,Stoczni Szczecin ,kopalni i górników czy kościoła...
enigma2020.05.30 20:15
"pedalska kretynizacjo polski", tak, będziemy nawet dokładać tymczasowo do AUTOSANA, STOCZNI SZCZECIN i KOPALNI, bo często są to firmy strategiczne dla Polski, ale też dlatego żeby Polacy mieli pracę, aby z biedy nie wyjeżdżali na szparagi do Niemiec. Będziemy też dalej wspierać Fundusz Kościelny, bo skoro w samej warsiafce można wydać ponad 4 miliony na pedalstwo i LGBT dla małej części społeczeństwa to tym bardziej trzeba na potrzeby przeważającej większości, panimajesz ???
Jan2020.05.31 10:20
A ty ruski durniu znów się odzywasz? Co ty możesz wiedzieć o Polsce i Polakach kacapie?Spadaj stąd do swoich ruskich...
Urszula2020.05.31 12:54
Każdego pismatoła stać tylko na wyzwiska. Na konkrety są za głupi.
Gedeon2020.06.3 22:30
Katolikiem nie jesteś, polakiem też nie, zostaje tylko kretyn i to jaki żałosny !
gość2020.06.4 15:43
a Niemcy jak mają problem to do swoich firm dokładają. można? może oni mogą więcej a my nie?
Jozek2020.05.30 19:48
A ja nie chce Holowni... proste
franek2020.05.30 19:47
Ten synalek księdza Sowy jest zwyczajnym głupkiem.
Jahu2020.05.30 19:46
..a jak może chcieć przekopu jak on jest z tego samego plemienia co Peło.. a w ich założeniu jest, najlepiej nic nie budować, Państwo zwijać a na koniec sprzedać nawet kolejkę na Kasprowy.