09.12.19, 20:08Zdj. Prawo i Sprawiedliwość, Flickr, CC BY SA 2.0

I TO jest sondaż! Andrzej Duda bezkonkurencyjny, zaskakujący 'debiut' Hołowni

Andrzej Duda mógłby liczyć na 44 proc. poparcia w wyborach prezydenckich. Pozostaje więc niekwestionowanym liderem w kolejnym sondażu, tym razem przeprowadzonym przez pracownię Social Changes dla portalu wPolityce.pl.

To pierwsze badanie autorstwa tej sondażowni, w którym uwzględniony został Szymon Hołownia. I uzyskał zaskakujący wynik, jak na kandydata, który dopiero co oficjalnie ogłosił swój start. 

Na obecnie urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę planuje zagłosować 44 proc. respondentów. Ubiegająca się o reelekcję głowa państwa odnotowała 3-procentowy spadek w porównaniu z llistopadowym sondażem Social Changes.

Na drugim miejscu uplasowała się Małgorzata Kidawa-Błońska. Na wicemarszałek Sejmu głosowałoby 25 proc. Polaków. Kidawa-Błońska zaliczyła spadek o 1 pp. Warto podkreślić, że badanych nie pytano o kandydaturę Jacka Jaśkowiaka. 

Niespodzianką jest natomiast wynik Szymona Hołowni, który swój start w wyborach prezydenckich potwierdził wczoraj. 9 proc. respondentów chce głosować na dziennikarza TVN. Ex aequo na ostatnim stopniu podium, również z poparciem 9 proc. ankietowanych, znalazł się Władysław Kosiniak-Kamysz. Jego wynik nie zmienił się w stosunku do badania z listopada. 

W badaniu uznano, że Adrian Zandberg będzie reprezentował Lewicę (w poprzednim badaniu był to Robert Biedroń), natomiast Konfederację... Grzegorz Barun. Na lidera Razem głosowałoby 8 proc. respondentów, na Brauna chce głosować 5 proc. ankietowanych. Z kolei przy uwzględnieniu odpowiedzi osób niezdecydowanych (14 proc.), wyniki prezentowałyby się w następujący sposób:

Andrzej Duda – 37 proc., Małgorzata Kidawa-Błońska – 22 proc., Szymon Hołownia – 8 proc., Władysław Kosiniak-Kamysz – 8 proc., Adrian Zandberg – 7 proc., Grzegorz Braun – 4 proc.

Sondaż zrealizowano metodą CAWI w dniach od 28 listopada do 3 grudnia 2019 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1028.

yenn/wPolityce.pl, Fronda.pl

Komentarze

ala2020.06.17 19:15
Szymon Hołownia poczyna sobie coraz śmielej. Jednego z polskich biskupów oskarża o „tępą głupotę” i nazywa go „abnegatem”. Tak walczy o elektorat lewicy. Zdaje się, że zaszła pomyłka, Holownia nie ubiega się o urząd prezydenta, tylko papieża. Panie Hołownia, tonący brzytwy się chwyta- to są pana słowa.
gość2020.06.17 19:13
Mój kandydat w wyborach na Prezydenta Polski to Andrzej Duda – doktor nauk prawnych. Blisko społeczeństwa, blisko nas, spontaniczny, pragnący pięknej i dumnej Polski. Myślący o Polsce! Chcę takiego prezydenta na kolejne 5 lat! Tylko polski prezydent Andrzej Duda!
Jan Radziszewski 2020.05.19 14:15
+ 10.05.2020r. Godzina 16:49 + Jezus: Dzieci moje umiłowane. Dziś czasy ostatnie i wiedzcie, że dzień Mego ponownego przyjścia zbliża się a sąd Mój odbędzie się nad każdą duszą. Wiele jest dróg co prowadzi do Boga i każda dusza ma swoją drogę. Lecz na te czasy Bóg dał wam drogę przez Maryję i przez Maryję najpewniej dojdziecie przez Jej wstawiennictwo i dzięki Jej opiece. Dziś wiele dusz utraciło wiarę i na sobie się opiera, dlatego teraz wielu straciło sens życia bo życie ich opierało się na posiadaniu. To, że wybory prezydenckie zostały przesunięte jest zasługą wielu modlitw. Lecz wiedzcie, że w swoim czasie wszystko się wypełni a wynik wyborów jest przesądzony. ++ Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone. ++ Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. + Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. +++ A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji. / a więc marny los czeka znanych żydów i aktywistów Masonerii) Tak dzieci moje w czasie gdy siły zła wzmogły swe działanie i szatan uderza ze zdwojoną siłą w modlitwie nie ustawajcie, i zło siłą modlitwy zwyciężajcie. Czas już bliski i ważą się losy waszego kraju. Módlcie się o pokój, gdyż będą się szerzyć prowokacje podsycające bunt i złość. Nie pozwólcie się sprowokować, nie ma silniejszej broni niż Różaniec. Czyż ta modlitwa nie zwycięży każde zło?
Dr Nobody2019.12.10 22:11
Nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego co złodzieje, którzy przez ponad 30 lat okradali nasz kraj szykują na wybory prezydenckie!! Będzie przysłowiowe trzęsienie ziemi!! Całe to ścierwo zbierze się na koniec do jednej, śmierdzącej kupy, żeby tylko wrócić tam gdzie byli bo niewielu zdaje sobie sprawę z tego, że ktoś kto raz juz tam był NIGDY nie odpuści.
Hanka2019.12.11 2:36
Bo oni chcą: " żeby było jak było" ! I znów dla nich będzie, a dla nas: "piniędzy nie ma i nie będzie"! Wszystko to, co teraz mamy zabiorą, podniosą wiek emerytalny ! Bedziemy dla nich tyrać! CZY TEGO CHCEMY? ! POMYŚLCIE!
Danuta 2019.12.10 14:54
Jak się zjednoczą w drugiej turze to prezydent Duda może przegrać ! On musi wygrać w pierwszej turze bo potem może być jak z senatem
Nie dla postkomuny z PiS2019.12.10 15:29
Dobrze pani kombinuje. Sam w drugiej turze poprę każdego (poza jakimś lewakiem typu Zandberg) przeciwko Dudzie. Wszystko po to aby przerwać taśmociąg ustawodawczy.
Cool2019.12.10 11:58
Duda, jak i cały PiS ... jeszcze wyjdzie wam bokiem! Polaków można gnoić, doić, mordować!!! ... byleby z honorem, patriotyzmem i Bogiem na sztandarze!!!
Pisowiec2019.12.10 9:04
Prezydent Andrzej Duda to wielki Polak!!!!! Prowadź nas Panie Prezydencie!! Prowadź Ojczyznę naszą!!!! Czasami aż oczy bolą patrzeć jak się przemęcza! Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki!!!!
Wiesław Kaloryfer2019.12.10 8:33
Najnowszy sondaż wskazuje, że w II turze Duda przegra z Jaśkowiakiem! Tam tylko szkopuł taki drobny: PiS musi najpierw ograniczyć czynne prawo wyborcze Polakom, zawężając go tylko do tych, co kojarzą kim jest Jaśkowiak (bo znowu nie ma ich aż tak wielu) xD
JanP2019.12.10 7:58
Pan prezydent zamawia 5 piw.
Tylko prawda sie liczy.2019.12.10 7:54
Ludzie jak mozna oddac glos na Kidawe-blonska,--Kosniaka- kamysza--przeciesz to sa otwarci wrogowie Polski i Polakow.A juz Zandeberd to jakies totalne nieporozumienie-- tepak wystartowal do konkursu , tylko mu sie pomylilo o co chce walczyc.Jedynie konkursy tepoty , glupoty i politycznej sromoty , jemu odpowiadaja.A pozostale lewactwo to demoralizaci bractwo, ktore musi byc z wolnego kraju , wyslane do ich zdegenerowanego raju.Bruksela, Niemcy to ich przeznaczenie a nie o Polsce chore marzenie. W O N .
instruktor.2019.12.10 7:14
Zaraz, zaraz ile dudus mial na poczatku w sadazach? Ktos w ogole go znal? Dla was 44% do dobry wynik?
klara2019.12.10 6:27
Maliniak to niema szans nawet z Palikotem.
miernoty koszerne2019.12.10 5:58
iza ty widze myslisz po zydowsku polacy maja swojego prezydenta a wy w gminach zydowskich wybierzcie kogo chcecie
!442019.12.10 0:24
0statnio ten ktory byl pewien to przxegral , na klakiera nie ide jest do d jak jego pisuar
Du bist ein Stück Scheiße. 2019.12.9 22:36
-"Prezydenckiej marionetce dewocyjnej słupek leci na pysk." - Albert, du Scheißekopf Bitte schreibt nur in Deutsch oder Englisch - Zeig, was du kannst! Du bist ein Stück Scheiße.
Kim jest Piotr Wielgucki vel \\\"Matka Kurka\\\"?2019.12.9 22:13
Duda musi trwać na stołku bo jak tylko z niego spadnie to go zamkną za wielokrotne łamanie przepisów prawa i Konstytucji!
Michał Jan2019.12.10 12:11
Ale Wy naiwni jesteście. Zupełnie, jak pisowcy, co to wierzą, że PiS aferzystów pozamyka.
MarionetkaDudyKurczySięDoRozmiarówPacynkiDlaKota2019.12.9 22:01
Prezydenckiej marionetce dewocyjnej słupek leci na pysk. Małgorzata Kidawa - Błońska zostanie w 2020 roku prezydentem Polski. Godna, poważna, niezależna. Dumna z polskich korzeni i dojrzała urodą postawnej Polki.
Michał Jan2019.12.10 12:08
I tę wspaniałą Polkę peowcy pogonią dla kandydatury p. Jaśkowiaka.
Iza2019.12.9 22:00
No i pięknie, jeżeli do II tury wejdzie pani Kidawa, a Hołownia, Kosiniak, Zandberg – przekażą głosy na panią Kidawę, to Kidawa wygrywa, a Polska odzyskuje wolność, szacunek dla Konstytucji i pozycję w świecie.
miernoty koszerne2019.12.10 10:55
chcielibyscie zydki zeby polacy glosowali na kandydatow targowicy czyli obozu zdrady narodowej
Michał Jan2019.12.10 12:06
Pani Kidawa nie wejdzie nawet do 1. rundy, bo peowcy już wybrali p. Jaśkowiaka. W sobotę to ogłoszą.