24.10.14, 08:37Monika Jaruzelska (fot.Wikipedia)

Jaruzelska na straży pamięci o PRL

Fundacja Archiwum Dokumentacji Historycznej PRL zajmuje się gromadzeniem materiałów poświęconych Polsce „ludowej” i promowaniem wiedzy o dawnym ustroju.

Obok Moniki Jaruzelskiej, w radzie zasiadają: Ryszard Strzelecki-Gomułka (syn Władysława Gomułki) i Wacław Szklarski, były szef wywiadu i kontrwywiadu ludowego Wojska Polskiego.

- Zastąpiłam tatę. Chciałam dotrzeć do dokumentów i pamiątek z nim związanych. To dla mnie podróż sentymentalna - mówi „Super Expressowi” Jaruzelska.

Zaznacza jednocześnie, że nie zamierza iść w ślady swego ojca. - To przekłamanie. Nic w tej kwestii się nie zmieniło. Nie zamierzam angażować się w politykę - ucina spekulacje.

Tylko po co reanimować relikt z komunistycznej przeszłości?

Ra/se.pl

Komentarze

anonim2014.10.24 8:56
Konstytucja zabrania uskuteczniania propagandy lewackiej zarówno komunistycznej jak i narodowo - socjalistycznej. Ale to tylko deklaracje. Jaruzelówna może być spokojna w II PRL włos jej z głowy nie spadnie.
anonim2014.10.24 9:06
@Marek22 Od rana walka z własnymi urojeniami...
anonim2014.10.24 9:09
Proszę państwa, Monika Jaruzelska nie jest w żaden sposób odpowiedzialna za to, co robił jej ojciec. Dla normalnego człowieka jest oczywiste, że każdy odpowiada za swoje czyny, a nie za czyny swoich przodków. A propagowanie wiedzy o PRL jest potrzebne, bo młode pokolenie nie ma najmniejszego pojęcia jak wyglądał ten okres w dziejach polski. W szkole na historii dojdą do I wojny światowej i skończy się rok szkolny. "Wiesz o tym, że za PRL na półkach sklepowych stał tylko ocet?" "Jak to tato, w całym Tesco tylko ocet?"
anonim2014.10.24 9:19
Dzieci morderców dbają o ich pamięć. Spaliłabyś się ze wstydu raczej dziewczyno!
anonim2014.10.24 9:37
czy jej synek wie że miał dziadka mordercę?
anonim2014.10.24 9:38
Czarno to widzę :) Spawacz i Ślepowron w jednej osobie naprodukował tyle bełkotu, że bez wódki czytać się tego nie da, chyba że za karę. Aż się boje o wątrobę "młodej" Jaruzelskiej, która jak widać chce bronić spuścizny moskiewskim namiestniku, jak on socjalizmu.
anonim2014.10.24 9:39
Czarno to widzę :) Spawacz i Ślepowron w jednej osobie naprodukował tyle bełkotu, że bez wódki czytać się tego nie da, chyba że za karę. Aż się boje o wątrobę "młodej" Jaruzelskiej, która jak widać chce bronić spuścizny po moskiewskim namiestniku, jak on socjalizmu.
anonim2014.10.24 9:39
W roku 1960 Jaruzelski zostaje w zsowietyzowanej(dzięki oporowi Polaków nie do końca)Polsce generałem dywizji,2 lata później ministrem obrony narodowej,a po 5 latach szefem sztabu generalnego.W 1963 roku przychodzi na świat jego córka Monika.Mniej więcej w tym samym czasie decyduje się sprawa powołania kapłańskiego przyszłego męczennika księdza J.Popiełuszki.A jednak jest On w stanie wytrwać nawet szykany,którym zostanie poddany w wojsku na mocy rozporządzeń tow.generała.Znacznie trudniej przyjdzie mu później znosić przykrości ze strony generała polskiego Kościoła,na którym wraz z Jaruzelskim i Wałęsą skupiają się społeczne emocje.Jaruzelski pnie się coraz wyżej,dorasta Monika,wzrasta w swoim powołaniu ksiądz Jerzy.Jego życie kończy się męczeństwem w wieku 37 lat,czyli wtedy kiedy Jaruzelski jest już bardzo wysoko.Dziś miałby 67 lat,czyli jak dla księdza wiek jeszcze przedemerytalny.Jaruzelski dożywa 91.Pamięć jest nam niewątpliwie potrzebna.Pytanie jednak: jaka pamięć i po co,skoro i tak ciało obróci się w popiół ?A co z diamentem ?
anonim2014.10.24 11:31
Niech poszuka w archiwach jak tatus chcial wspomagac poudniowych sąsiadów walce z kontrewolucją , jak robił porządki w grudniu w 1970 roku na wybrzezu i jak po wojnie donosil na kolegów wojsku.
anonim2014.10.25 10:21
@Marek22 Co to za pytanie, jak sobie sam na nie odpowiadasz następnym sygerujacym pytaniem, i to we wiadomym stylu...;-)