27.10.15, 08:40

Kamiński nie czuje się winny porażki PO

Platforma Obywatelska przegrała z PiS w niedzielnych wyborach i po ośmiu latach rządów stanie się partią opozycyjną. Spin doctor PO Michał Kamiński jednak nie czuje się winny porażki swojej partii.

W wywiadzie dla TVN24 Kamiński mówił, że jego zdanie Platforma nie została znokautowana w niedzielnych wyborach.

Przekonywał, że w polskiej tradycji partie rządzące znikały ze sceny, kiedy miały problem.

"Platforma nie zniknęła ze sceny. Uzyskuje wynik zbliżony do tego, jaki dostała w 2005 roku" – usprawiedliwiał porażkę.

"Nie czuję się autorem porażki" – mówił Kamiński. Przyznał jednak, że bierze odpowiedzialność za wynik Platformy. Jego zdaniem przegranej by nie było, gdyby nie przegrana Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich.

"Platforma była wtedy w coraz gorszej sytuacji, ale premier Ewa Kopacz zakasała rękawy i wykonała gigantyczną robotę" – mówił.

Zdaniem Kamińskiego Ewa Kopacz uratowała PO przed totalną porażką. Wyjaśniał on, że Platformie groził scenariusz AWS i SLD.

Zaznaczył, że Polacy dokonali wyboru i Platforma ten wynik szanuje.

emde/telewizjarepublika.pl

Komentarze

anonim2015.10.27 9:09
Faktycznie, to nie sam Kamiński, lecz Platformę zgubiły jej afery i platformiany obłęd "abin-hoge" (aborcja-invitro-homoskes-gender). Właśnie kiedy on najbardziej szalał (w okresie prezydenckich wyborów) platforma zaczęła tonąć. Nie wolno tego nie widzieć. Dla wyborców ważna jest stabilizacja moralna. Nie wolno tego przemilczeć.
anonim2015.10.27 9:16
Skromny chłopak...;-) W każdym razie dziękujemy za wykonanie zadania...:-)
anonim2015.10.27 9:24
Niepotrzebnie się Pan Kamiński zamartwia. Przecież winę za porażkę PO z chęcią bierze na siebie np. Pan Jarosłwa Kaczyński. Zresztą, to przecież nie wina ale zasługa Panie Michale. Lepiej Ojczyźnie naszej nie mógł się Pan przysłużyć. W każdym bądź razie jestem Pana dłużnikiem.
anonim2015.10.27 9:26
Przegrali ale to nie porażka,byłoby zwycięstwo,gdyby nie klęska Komorowskiego,nie jest autorem ale pełnił funkcję spin doktora.Świetne zeznania