18.09.17, 16:25Screenshot YouTube

Kompromitacja Nowoczesnej! PKW nie zajmie się kampanią

„Podjęliśmy przed chwilą uchwalę, która będzie jednocześnie dla partii Nowoczesnej na pismo, która pytała PKW czy tzw. kampania billboardowa mieści się w ramach kampanii wyborczej. Uchwała jest następująca: PKW stwierdza, że na dzień dzisiejszy nie dysponuje żadnymi narzędziami, które by wynikały z ustawy o partiach politycznych czy z Kodeksu wyborczego, bo te ustawy mogą podstawą dla ewentualnych działań PKW.” - poinformował dziś Wojciech Hermeliński z Państwowej Komisji Wyborczej podczas prasowego briefingu.

Tym samym po raz kolejny skompromitował się Ryszard Petru i jego partia, którzy chcieli zaatakować partię Jarosława Kaczyńskiego w związku z kampanią „Sprawiedliwe Sądy”.

Hermeliński dodawał:

Na tym etapie nie dysponujemy żadnymi narzędziami, które pozwoliłyby nam na zweryfikowanie czy skontrolowanie, czy ta tzw. Kampania billboardowa jest zgodna z Kodeksem wyborczym czy ustawą o partiach politycznych”.

Podkreślił też, że droga dla PKW otwarta będzie dopiero, gdy rozpocznie się kampania wyborcza. Dodał:

Na dzień dzisiejszy nie możemy jako PKW skorzystać z możliwości badania działalności tej tzw. kampanii bilardowej jako że nie mamy ku temu narzędzi, co nie znaczy, że takie narzędzia nie istnieją w innych przepisach, ustawach”.

dam/300polityka.pl,Fronda.pl