05.04.20, 17:50Fot. Piotr Drabik via Flickr, CC BY 2.0

Korwin-Mikke przyznaje, że jest ,,ruską onucą''

Janusz Korwin-Mikke przyznał oficjalnie i publicznie: "To, że jestem opcją prorosyjską, ja, to oczywiście tak".

Janusz Korwin-Mikke udzielił w maju ubiegłego roku wywiadu telewizji internetowej wRealu24.pl. Przyznał tam, że jest "opcją prorosyjską" i że jest naturalne iż "prawica jest prorosyjska". Wezwał też do postawienia Jarosława Kaczyńskiego przed Trybunałem Stanu za psucie relacji z Rosją. 

"Jarosław Kaczyński za to, że obraża Rosję, że jątrzy stosunki z Rosją, powinien odpowiedzieć przed Trybunałem Stanu. Naszym zagrożeniem w tej chwili jest Ukraina, gdzie mamy banderowców. Oni na razie mają tam poparcie niezbyt wysokie, ale przypominam, że wyższe niż Adolf Hitler na trzy lata przed dojściem do władzy. Ci banderowcy domagają się a to Zasania, a to Przemyśla, a to Łemkowyny, a to Chełma. Jeżeli mamy tutaj potencjalnego wroga, to musimy mieć dobre stosunki z wrogiem naszego wroga, czyli z Rosją. Kto zraża sobie Rosję, ten naraża Polskę. To jest zbrodnia. To co robisz, Jarek, to jest zbrodnia. Za to, mam nadzieję, odpowiesz" - powiedział Korwin-Mikke.

Zauważmy: niewielkie poparcie dla banderowców na Ukrainie uzasadnia zdaniem Korwina sojusz z Rosją. A zdecydowanie większe poparcie w Rosji dla sił nacjonalistycznych chcących usunięcia Polski z mapy (Dugin!) już nie uzasadnia innego sojuszu? To czysta manipulacja!

"Cała prawica była zawsze prorosyjska, Roman Dmowski był prorosyjski. To jest dość naturalne. Wtedy bycie prorosyjskim było bardzo ryzykowne, ale obecnie, gdy od Rosji dzieli nas Białoruś, Ukraina, Litwa, to nie rozumiem co jest złego w byciu prorosyjskim. Jak mogą nazywać [nas] agentem rosyjskim ludzie, którzy biorą pieniądze od Amerykanów, Niemców. To normalna obca agentura siedzi tu w Polsce i jeszcze oskarżają mnie, że jestem agentem rosyjskim. Ja nie biorę od nikogo pieniędzy" - deklaruje Korwin.

"Jeżeli mówimy o opcjach politycznych, o sojuszach, to [Roman Dmowski] stawiał na Rosję, prawda" - dodaje.

I stwierdza wreszcie

"To, że jestem opcją prorosyjską, ja, to oczywiście tak. Jestem opcja prorosyjska w tej sytuacji. Jeżeli Rosja jutro połknęłaby Białoruś i Ukrainę, to natychmiast staję się opcją antyrosyjską, prawda. [...] Mamy w tej chwili wspólne interesy z Rosją i zrażanie sobie Rosji jest zbrodnią".

Uwaga!!! Korwin-Mikke twierdzi, że Polska jest dziś "oddzielona" od Rosji. Zdaje się, że "zapomniał"  o... 210 kilometrach polsko-rosyjskiej granicy. O Obwodzie Kaliningradzkim, uzbrojonym po zęby w rakiety Iskander. 

Zapomniał. Zdarza się...

Portal Fronda.pl o rosyjskiej opcji Korwin-Mikkego pisał już kilka lat temu. Ileż było wtedy krzyku...

KONFEDERACJA OBNAŻONA - CYTATY Z KORWINA KU CHWALE PUTINA

Komentarze

Administracja Fronda.pl2020.04.14 12:15
spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.zwiazki24.com.pl i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!
SEX2020.04.14 12:13
Skype i więcej! Nie siedź samotnie w domu daj upust swoim fantazją! http://www.zwiaz24.pl ======================= Tysiące Kobiet czeka aż ktoś napisze do nich. Nie daj im dłużej czekać!
Sex portal2020.04.6 11:30
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.zwiazki24.com.pl i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!
Libori2020.04.6 10:57
LEWACKA FRONDA SIEJE PROPAGANDE!WSTYD!CHCECIE TYLKO POLAKOW ODCIAGNACMOD PRAWDZIWYCH PROBLEMOW Z PIS,KTORE ROBIMSIE CORAZ BARDZIEJ TOTALITARNE.
W tym linku jest cała prawda o Bosaku2020.04.6 8:10
Konfederacja wraz z "farbowanym" narodowcem Bosakiem, którego rodzony brat jest dyrektorem PR w Vivus.pl firmie pożyczkowej rosyjskiego oligarchy miliardera to zaplecze Rosji na terenie RP tzw. V Kolumna tylko, że całkowicie prorosyjska. https://www.youtube.com/watch?v=bYV7Z27W6Ww
narodowyrojalista 2020.04.6 8:26
a kim jest pis wasza partyjeczka na usługach usa i państwa połóżonego w palestynie to agenci obcych interesów politycznych gospodarczych ekonomicznych ich miejsce jest cela więzienna a nie salony parlamentarne rządowe a nawet wasz ptezydent duda powinien być w więzieniu skazany na dożywocie tak samo jak JARECZEK KACZYNSKI TO ZDRAJCA OJCZYZNY BO PILNUJE INTERESÓW JANKESÓW I IZRAELA TO SĄ JEGO OJCZYZNY .
W tym linku jest cała prawda o Bosaku2020.04.6 10:49
A Ty to jakiś dziwny, czy nieuświadomiony jesteś? Nie wiesz, że Polską od setek lat rządzą Żydzi, z prawej lub lewej strony, którzy po walkach frakcyjnych przejmują władzę i kład sił się zmienia? Przecież Żydzi jasno powiedzieli, że Polacy nie nadają się do rządzenia krajem i ONI muszą te rządy sprawować za ich.
Iwona2020.04.6 3:55
Jeżeli Rosjanie zwerbowali tego dziwoląga i pyszałka to tylko na młode gacie. Podesłaliby mu 14-latkę i nagrali to. No i mają swojego agencika
ada2020.04.6 0:44
Rzucaja wam kosc, jak wyglodnialym wilkom i patrza z okna , jak gawiedz rzuca sie do gardel . Podniecacie sie jakims Korwinem , ktory nic nie znaczy jako decydent . Czlek , ktory co dopiero wyszedl z politycznego niebytu . Sprobuj jeden z drugim popatrzec na calasc , a nie nie na malo znaczce szczegoly , bo nigdy nie bedziecie w stanie zrozumiec niczego . A jak cie nie stac , to posluchaj madrych ludzi jak ks.prof.Tadeusz Guz , prof . Henryk Kieres , prof.Piotr Jaroszynski w temacie rozumienia rzeczywistosci . W temacie ekonomiczno-politycznym jak Wroblewski z Warsaw Enterprise Institute i jego ostani program pt. " Państwo PRZEJMIE firmy i PODWYŻSZY podatki. Wolność w Remoncie #90" . A w temacie geostrategii takich chociazby jak dr Bartosiak , czy dr Sykulski i jego ostatni podcast pt " Koronawirus i "czarne łabędzie" a bezpieczeństwo narodowe RP | Odc. 141 - dr Leszek Sykulski" . Na YT oczywiscie .
sasza2020.04.5 23:10
Ja się cieszę , że Polacy poznają zamarynowane czerwone skur..........ny. Teraz wiemy skąd leci ten cały czerwony smród. To są ruskie onuce, teraz wiecie na kogo oddać mocz.
Toni 2020.04.5 21:32
Konfederacja Bosaka jest ruską onucą to wiemy i wiemy,że grupa pOsłów w PO z N, to też są ruskie onuca, a pozostali w PO to POniemieckie szmaty.
Reytan2020.04.5 21:31
Konfederaca rosyjskich oslow,ktory na polecenie Putina dazy do eksterminacji Polakow powinna zostac natychmiast zdelegalizowana.
ada2020.04.5 20:39
Teraz czas na wzajenosc . Kiedy Kaczynski , Gowin , Glinski przyznaja sie , ze sa zydowska onuca? Fronda , pytam sie was ?
stop kacapom2020.04.5 22:19
Co to takiego żydowska onuca ? Onuce są ruskie !
marcin2020.04.5 20:33
Rosja wrogiem Słowian?..eee Ale nie zapominajmy ,że Fiodor Dostojewski napisał ,ze gdyby miał krople polskiej krwi to by się poderżnął-dlatego za R.Dmowskim ,mówimy o takiej sobie literaturze rosyjskiej Wielkiego Kraju Bezdroży i cichych ślubów POPa
Saki Faki2020.04.5 21:15
Eeee, tam popił samogonu i zgłupiał. Ogórka nie było! Agnieszka ukradła dla własnych potrzeb.
Sex portal2020.04.5 20:21
Seks Kamerki, Randki online, Randki w Realu , Skype i więcej! Nie siedź samotnie w domu daj upust swoim fantazją! http://www.zwiaz24.pl ======================= Tysiące Kobiet czeka aż ktoś napisze do nich. Nie daj im dłużej czekać!
anonim2020.04.5 19:44
Chłopie zadajesz się z czekistami. Myslisz ze umieją grać w brydża ? Na pewno w szachy doskonale umieją. Nie darmo mówią na nich ruscy szachiści. Korwin żalosny jesteś. Idź chłopie na emeryturę. Wiek robi swoje.
maria462020.04.5 19:37
Nie którzy nie znają historii i przez to tęskno im za Rosją.
Irena2020.04.5 19:33
Gdy Ukraina uzna Korwina za persona non grata, niech JKM się nie dziwi, dlaczego. Fronda zapomniała zacytować jego słowa o Rosji: "wróg naszego wroga jest naszym przyjacielem". Ukraina chce powrotu Krymu i Donbasu, a nie Przemyśla i Chełma.
Newsroom2020.04.5 19:05
I ta menda jest dumna z tego ?
koszerny prorok2020.04.5 19:15
to nie jest zydek
hrabia Potocki2020.04.5 18:37
Korwin jestes glupszy niz myslalem, nigdy Dmowski nie byl prorosyjski, chcial tylko poprawy stosunkow z Rosja , po najezdzie bolszewikow na Polske zmienil calkowicie zdanie , nie masz pojecia o histori, jestes nikim. oprocz bzdurnego gadania nic nie umiesz , jestes zyciowym niedorajda, wole 100 razy amerykanow niz Rosje , za dobrze ich znam, cala ta Konfederacja to bezrozumni ludzie nie majacy zadnego programu dla Polski, ewidetnie partia rosyjska w Polsce , zadni patrioci , ludzie a raczej grupa cwanoaczkow ktorzy nic w zyciu dobrego nie zrobili, .Z pewnoscia w polityce nic nie jest pewnego , ale nie widze mozliwosci poprawy z stosunkow z Rosja az ona zrozumie ze jej czasy imperialne minely, a zaklmywanie histori nic jej nie da moze nowe pokolenie rosyjskie po erze cara Putina bedzie inaczej myslec ale natapi to za jakies 20 lat a ty stary dziadu powinnes stanac przed TS razem z ta twoja Konfederacja,
Reytan2020.04.5 21:27
Endecja byla zawsze antykatolicka i prorosyjska ,bo endecja to moralnosc prusko-proptestancka i Cywilizacja Zydowska. Trzeba patrzec na CZYNY ,a nie na deklaracje.
hrabia Potocki2020.04.6 1:52
Endecja prorosyjska sczegolnie po rewolucji pazdziernikowej, , chlopie cos nie tak, czytaj wypowiedzi Dmowskiego po Rewolucji
Saki Faki2020.04.5 18:33
To jest prawdziwy patriota.
Saki Faki2020.04.5 21:12
Zapomniałem napisać, oczywiście bolszewicki ma się rozumieć.
Taka jest Prawda pisiory 2020.04.14 12:13
oczywiscie Prawdziwie Polski a nie te Piowskie rusko faszystowsko komunistyczne ounce
muszę zajrzyć do ksiąg, chyba gdzieś o tym pisano2020.04.5 18:28
@Michał Jan - "Wystarczy porównać stosunek do siebie Rosji i Niemiec - gdy sąsiadowali i gdy pomiędzy nimi była Polska.' - Jak należałoby to zinterpretować, że to Polska jest "przeszkodą" w wieczystym pokoju w Europie, na świecie i na Księżycu?
joanna2020.04.5 18:27
Zacznijmy od tego, że Korwin nie jest ani MŁODY, ani PATRIOTA, ergo - nie jest MŁODYM PATRIOTĄ, to po pierwsze. A po drugie Korwin jet człowiekiem - mówiąc językiem młodzieżowym - odlotowym. Nigdy nie wiadomo, co wymyśli, co powie, na co postawi, kogo pochwali, z kim się sprzymierzy. Martwi mnie, że wokół niego są młodzi ludzie, którzy bezkrytycznie "łykają" jego pomysły i chcą je wcielać w życie. Jeśli Korwin twierdzi, że to Polska prowokuje Rosję i nie dostrzega tak oczywistych faktów jak: zaczepki Putina w kwestii 10-lecia Smoleńska, sowieckie zakusy w sprawie rocznica Auschwitz w Izraelu i inne kłamliwe wypowiedzi o Polsce w kontekście II wojny światowej itp..., to znaczy, że przyznaje Putinowi rację, a w każdym razie prawo do takich wypowiedzi. W sumie, to dobrze że Korwin w końcu oficjalnie potwierdził swoje prorosyjskie, a właściwie prosowieckie, sympatie, bo teraz nikt nie będzie miał wątpliwości, z kim mamy do czynienia.
Michał Jan2020.04.5 18:15
Pisowcy bardziej nienawidzą Rosji niż kochają Polskę. Nie wierzę, że z Rosją można się do końca ułożyć, ale wspólnie wrogi sąsiad jest dobrym zaczynem do pewnej poprawy stosunków. Wystarczy porównać stosunek do siebie Rosji i Niemiec - gdy sąsiadowali i gdy pomiędzy nimi była Polska.
Reytan2020.04.5 21:22
Jestes zdrajca Polski,ty swinio.
Michał Jan2020.04.5 21:58
Twojej "polski" chętnie będę zdrajcą. Nie ma od tworu twoich (sic!) gorszego chlewu, jeżeli panoszyć się w niej będą takie indywidua. Mój cel, to Polska ludzi wolnych, a nie niewolników.
Yudita.2020.04.5 18:15
Po czynach ich poznacie !! to jest facet znany od 30 lat jako nieudacznik polityczny o ekstremalnie antypolskich poglądach . Dziwię się, że ktoś się nabiera na jego poglądy !!!! Taki facet powinien być izolowany politycznie !!
Ale q ..a niespodzianka!?2020.04.5 18:10
Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni chcą wystąpienia Polski z NATO? Chcą! Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni chcą wystąpienia Polski z UE? Chcą! Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni kiedykolwiek skrytykowali carat Putina za okupacje Krymu i wywołanie wojny na Ukrainie? Nigdy, nawet słówkiem nie pisknęli. Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni nie udzielają wywiadów dla agencji Dmitry Pieskowa - Putina Hau Hau? Ciągle. Zatem: Czyj oni interes Korwin reprezentuje? Wystąpienie Polski z NATO i EU oznacza kompletną katastrofę, izolacje Polski na forum międzynarodowym. Cuchnie cała ta Konfederacja i ich "leszki" kremlowską prowokacją aby wprowadzić chaos. A gdzie chaos tam tylko obcy interes robi swój interes.
narodowyrojalista 2020.04.6 8:19
Chcę wystąpienia POLSKI Z TZW WASZEJ UNI EUROPEJSKIEJ nie mojej a także z NATO to zdradzieckie organizacje antypolskie antynarodowe antyludzke antyeuropejskie
ubawiony 2020.04.5 18:02
"Redaktorzy" flądry rajcują się cytatami z Korwina:)
PO-platformerska Kretynizacja Polski2020.04.5 18:56
Tak płastuga rajcuje si ę mówiąc o Frondzie.pl flądra,bardzo mądry ten twój komentarz jesteś takim intelektualnym wiaterkiem z anusa po kapuście oczywiście.
ubawiony 2020.04.5 19:01
J-elyta daje Pogłos z othbyta:)