17.07.19, 09:25Fot. Lukas Plewnia via Flickr, CC BY-SA 2.0

Kosiniak-Kamysz: Koalicji z Platformą i SLD nie będzie. To był nieudany eksperyment

Tylko koalicja PO-PSL jest w stanie odsunąć PiS od władzy, ale PO wybrała program centroliberalny” - powiedział dziś lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Szef Ludowców w rozmowie na antenie radiowej „Trójki” stwierdził, że PSL wobec decyzji Platformy wybrał swoją drogę. Powiedział również:

SLD chce iść we wspólnej koalicji, Wiosna także chce rozmawiać. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby lewica doszła do porozumienia z PO. Jeżeli wszyscy troszczą się dzisiaj tak bardzo o naszą partię, niech pójdą do wyborów i na nas zagłosują”.

Według Kosiniaka-Kamysza, wyniki KE w wyborach do Parlamentu Europejskiego to klęska i dlatego dziś nie można w ten sam sposób budować koalicji.

Nie jesteśmy partią lewicową, jesteśmy partią umiarkowanego centrum. Nie wygraliśmy wyborów europejskich pomimo zjednoczenia i trzeba było wyciągnąć z tego wnioski”

- stwierdził szef Ludowców.

Jego zdaniem powielanie tego eksperymentu to błąd. Lider PSL dodał:

Dla nas nie jest najważniejsze posiadanie list w Sejmie i nigdy nie byłby to powód braku współpracy. Polityka bez wartości jest drogą na manowce. Nie będziemy poświęcać naszych wartości tylko dlatego, żeby być w Sejmie”.

dam/polskieradio24.pl,Fronda.pl

Komentarze

Urszula2019.07.17 13:00
" Nie będziemy poświęcać naszych wartości tylko dlatego, żeby być w Sejmie”. Oj, Kamysz. Zawsze bierzecie pod uwagę jedynie interes, a nie tam jakieś wartości. Szykujecie się do mariażu z PiS, tylko na razie cicho o tym. Lubicie władzę, a najbardziej frukty i dla nich jesteście gotowi na wszystko. A co tam słychać u Burego?
twitter:@PromocjaPWS2019.07.17 9:36
Przypominam, że w UE od Traktatu z Mastricht jest organizowana według Manifestu z Ventotene - trockisty Spinellego. Poczytajcie główne założenie traktatu, a zrozumiecie polityczną i gosp. stronę UE. To samo jest z polit. gender mainstreaming (potocznie zw. równościową) - wpr. Traktatem Amsterdamskim z 97 r. Celem gender mainstreaming jest obalenie tożsamości płciowej, bo ta jest podstawą wszystkich innych, a jej obalenie prowadzi do zatracenia możliwości przez jednostkę do obiektywnej weryfikacji otaczającej rzeczywistości, a to jest niezb., by przepchnąć federal. UE bez oporu ludzi. UE musi się sfederalizować jak najszybciej (data podana przez Schulza to 2025 r.), bo elity europejskie są świadome nadch. kryzys - od dziesięcioleci Europa jest bankrutem, tzn. nie wytwarza dóbr, które konsumuje. Ten dobrobyt jest podtrzymywany przez pracujących Azjatów - głównie Chińczyków. Jeśli oni odmówią, to czeka nas tragedia, bunt i na tę okol. musi być stw. aparat terroru - zlikw. armie UE, stworzona armia UE i zlikwidowane państwa narodowe. Ważną rolę odgrywa tu też masowa imigracja z Afryki i Bliskiego Wschodu. Więcej o tym i procesie deindustrializacji jest tu: historiasztuki.com.pl/strony/024-00-02-DEINDUSTRIALIZACJA.html , Manifest z Ventotene: historiasztuki.com.pl/strony/021-12-00-ANTYKULTURA-SYSTEM.html#1 , GENDER: historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#mag42 , NOWA WĘDRÓWKA LUDÓW historiasztuki.com.pl/025-00-06-WEDROWKA-LUDOW.php
bezlitosny internauta2019.07.17 9:33
Zapomniał wół jak cielęciem był? https://pl.wikipedia.org/wiki/POPiS