06.05.20, 11:40Screenshot Youtube - Telewizja Republika / Fot. via Wikipedia, CC 0

Mała Targowica - Gowin jak poseł Siciński?

Jak będzie wyglądało w Sejmie ponowne głosowanie w sprawie prezydenckich wyborów w formie korespondencyjnej? Wszystko wskazuje na to, że do ostatniej chwili nie można być pewnym jego wyniku. Choć wielu polityków PiS przyznaje, że wierzy w to, że posłowie Porozumienia staną jednak po stronie Zjednoczonej Prawicy, Michał Wypij przekonuje, że przeciwnych ustawie jest zdecydowanie więcej niż pięciu posłów ugrupowania.

Poseł Porozumienia i wiceszef klubu PiS w rozmowie na antenie Radia Plus powiedział dziś:

Nie nastąpiły żadne przesłanki, które pozwoliłyby mi w sposób odpowiedzialny podjąć inną decyzję niż podjąłem przed kilkoma tygodniami, zatem będę głosował na <<nie>>. Kwestia bezpieczeństwa obywateli i autorytet państwa nie pozwalają mi zagłosować za wyborami w maju”.

Wypij jest przekonany, że w Sejmie będzie wystarczająca iloć posłów Porozumienia przeciwko ustawie. Polityk ocenił:

Zdecydowanie więcej niż pięcioro. Mam nadzieję, że wszyscy, bo wszyscy jesteśmy w Sejmie dlatego, że nasz lider był zdeterminowany żebyśmy znaleźli się na listach. Jesteśmy winni lojalność naszemu prezesowi Jarosławowi Gowinowi”.

Z kolei rzeczniczka prasowa Porozumienia Magalena Sroka napisała na twitterze:

Ucinając spekulacje - zagłosuje zgodnie z rekomendacją Prezesa

@Porozumienie__

@Jaroslaw_Gowin

Jest na wielu”.

tag/Radio Plus,Fronda.pl

Komentarze

Konrad Józef Turzyński2020.05.7 9:41
Zaniedbano w tytule odstęp 140 lat (od 1652 do 1792).
FIK2020.05.6 22:38
POPATRZ NA JEGO OCzY I DORYSUJ ROGI I JUZ WIADOMO KIM ON JEST I CO DLA POLSKI CHCE BOZE BRON NAS DOBRZE ZE WYDAL SIE KIM ON JEST
hrabia Potocki2020.05.6 22:32
Taki scenariusz przewidywalem od dawna, doskonale wiedzialem ze to gra Gowina , wykorzystal okres gdy panstwo jest bardzo oslabione w czasie epidemi coronovirusa , takie. zachowanie swiadczy ze jest to czlowiek bardzo podly, lizus i osoba nie majaca skrupulow, czlowiek ktory podobno jest wierzacy, swiadczy to o jego ,, miekkim kregoslupie,, tacy ludzie sa najbardziej niebezpieczni.Coz chociaz Kaczynskiego wielu ludzi nie lubi, jest wybitnym politykiem , niezlym strategiem ale nie ma ,, nosa ,, do ludzi.Poparzyl sie wiele razy i nic sie z tego nie nauczyl..Mimo wszystko uwazam ze Duda jest najlepszym wyborem na prezydenta tak samo PIS jest mniejszym zlem niz Platforma , PSL czy prorosyjska Konfederacja. PIS zrobil wiele bledow , a kto ich nie robi , ale jest najlepsza opcja dla Polski w tym bardzo trudnym dla niej czasie .Amen
Palindrom2020.05.6 21:45
W Polsce przez DWA MIESIĄCE na COVID-19 zmarło tyle ludzi, ile w zachodnioeuropejskich stolicach umiera JEDNEGO DNIA. To ci dopiero zagrożenie! No ale skąd Gowin ma takie rzeczy wiedzieć, skoro nie na faktach, a jurgielcie jest skupiony?
zenio2020.05.6 21:08
mała targowica? A to przypadkiem nie PIS wydzwania i próbuje przekupywać posłów z innych partii?
liberat2020.05.6 20:02
A kto mu dał do łapy polski uniwersytet, żeby sobie pofiglował, no kto! A teraz be? A jak przeprosi, to dostanie kulturę? Ob-ży-dli-we!
ABBA2020.05.6 19:30
W czasach kryzysu strzeżcie się agentury - mówił Piłsudski. I agentura właśnie się ujawniła. Gówin i moze jeszcze inni jego posłowie są zadaniowani, inaczej tak by się nie upierali, bo odejście ze zjednoczonej prawicy to dla nich odejście w niebyt.
Reytan2020.05.6 19:06
Ze strony opozycji padają coraz to nowe i bardziej atrakcyjne oferty dla doktora Jarosława Gowina, jeżeli zdecyduje się zdradzić Zjednoczoną Prawicę i wyprowadzić z niej swoje Porozumienie (jeżeli jeszcze nad nim panuje). Była już mowa o premierostwie, teraz pada propozycja zrobienia go marszałkiem Sejmu, wkrótce usłyszymy pewnie, że mógłby zostać kandydatem sporej części ugrupowań opozycyjnych na Prezydenta RP w następnych wyborach. Wysuwający takie pomysły politycy doskonale wiedzą, że miłość własna Gowina jest odwrotnie proporcjonalna do jego lojalności wobec aktualnych sojuszników, kuszą go więc jednocześnie lekceważąc. Zdają sobie bowiem sprawę, że zaufać temu bufonowi znaczy tyle, co dobrowolnie wystawić się na pośmiewisko i udowodnić brak elementarnych kompetencji do brania udziału w życiu publicznym. Można natomiast skutecznie grać na jego próżności. Pazerny na władzę człowiek, którego nie obchodzi nic poza własną karierą i jest gotowy z dnia na dzień zmienić nie tylko politycznych partnerów, ale także głoszone do tej pory poglądy (tak naprawdę żadnych nie posiada) jest idealnym „towarzyszem podróży” dla każdego, komu jest w danym momencie wygodny. Potem można go będzie bez żalu porzucić, co on w swojej megalomanii uzna za przejaw własnej wielkości i bycia jedynym dzisiaj w Polsce mężem stanu.
Po2020.05.6 19:05
Kaczyński nie wyobraża sobie dalszej współpracy z Gowinem. To ptrawda, że Gowin mógł narobić niesamowitego smrodu w polskiej polityce, zamachu stanu, obalenia rządu i przywrócenia komuchów do władzy ! Trzy kluczowe fakty: już dziś wiemy, że o wspólnych listach wyborczych z partią Gowina nie ma mowy. I nie będzie. Niezależnie od tego, co chłopaki zrobią w Sejmie w przyszłym tygodniu. Na każdym szczeblu w PiS-ie "gowinowcy" są skreśleni. Po drugie – żadnego podziału kasy w ramach koalicji. – Mieli dostać, nie dostaną. Po trzecie Porozumienie Gowina jest już ułożone z "totalnymi": – Może z Kosiniakiem, może z Budką. Zjednoczonej Prawicy już nie ma, nawet, jeśli jeszcze jest.
Otto2020.05.6 19:04
Panie Gowin, zdrada Zjednoczonej Prawicy to zdrada Polski, to zdrada Ojczyzny !!! Czyś pan nigdy nie pomyślał o tym ?!! Przecież pan masz już siwe włosy – to kiedy chcesz pan zmądrzeć ? A jeśli to nie pana pomysł, to powiedz pan kto pana namówił lub wynajął do tej brudnej i chaniebnej roboty ?!! Wstydź się pan !!!
Leszek2020.05.6 19:04
Panie Gowin, coś pan narobił ?! Ryczę już drugi tydzień, bo byłem pewny, że pan tak honorowo, a dzisiaj pan mówisz, żeś pan podał się do dymisji w proteście przeciwko sobie ! A myśmy cały czas myśleli. że pan jesteś mądrzejszy niż te beztalęcia z PO ! Aleś nas pan nabrał i nabił w bambuko ?! Nie jest panu wstyd ?! Mimo to przesyłamy panu na pocieszenie protest song !!! https://www.youtube.com/watch?v=wTjLZwpmufw
Eleonora2020.05.6 18:26
Gowin to zdrajca i pajac. Pewnie niedługo nikt nie będzie chciał z nim rozmawiać, bo i po co? Zostanie mu partyjka kanapowa, która nie ma żadnych zdolności ani organizacyjnych, ani potencjału pozyskania sympatyków. Bo kto będzie zadawał się ze zdrajcami Polski. Nikt rozsądny.
2.22.2222020.05.6 18:12
Kwestia bezpieczeństwa obywateli i autorytet państwa nie pozwalają mi zagłosować za wyborami w maju”. Uuuuuuuuuuuuuuhahahahahahahahaaaaaaaaaaaaaaa.........!! Czyli tłumacząc na polski: Dostałem od łoPOzycji taki deal, że mucha nie siada:) I sprzedałem się jak ostatnie ścierwo czego w polskiej polityce nigdy nie brakowało....Amen!
Józef2020.05.6 17:59
A może to z PiSem jest coś nie w porządku? Z partii politycznej zrobiła się na koniec maszynka do głosowania dla Pana Prezesa.
Adam P.2020.05.6 17:57
Z wypowiedzi posła Wypija wynika że nadrzędna jest prywata posłów a nie dobro Polski w sumie większości społeczeństwa jak wykazują sondaże. Argument, ze pryncypał był zdeterminowany aby znależli się na liście jest śmieszny. Gdyby nie byli w koalicji, czy byliby posłami ? Gra Polską na prawie jeszce starcie kadencji jest naprawdę nierozważna . Dogadywanie się z tak wg sondaży przegranymi ugrupowaniami a w duzej części miernotami podważa ich zasady i honor, bo poseł coś ślubuje , służyć Polsce. Ważniejsza jest jednak prywata jednostki.
antoni.s2020.05.6 17:29
Żeby targowica się udała niezbędne byłoby poparcie biskupów i kościoła,wszak to oni byli jej filarem,obecnie kościół jest w koalicji z pisem i dopóki pis będzie go finansował zgodnie z umową,nic się tu nie zmieni ,tak że tytuł artykułu moim zdaniem chybiony.
ceramik2020.05.6 17:05
Dywersant Gówin, to PO tomek Sicińskiego.
ciekawy2020.05.6 16:53
To są ludzie, którzy dziś mają za zadnie nie dopuścić do niebywałej kompromitacji kandydatki PO Kidawy. Po głosowaniu powinni być usunięci z klubu PiS, bo realnie działają na korzyść PO.
kibic2020.05.6 16:18
Wypisz, wymaluj, taka sama menda !!!
Hala2020.05.6 16:09
Myślę, że nie potrzebny jest znak zapytania w tytule artykułu. Tak Gowin to reprezentant współczesnej "targowicy". Zadaję pytanie posłom wiernym Gowinowi…. kto lub co jest dla was większą wartością zdrada Polski czy wierność Polsce. Wiadomym jest wszem i wobec, że Rosja i Niemcy zacierają ręce. Ocknijcie się więc panie i panowie posłowie i senatorowie z partii Gowina i wybierzcie dobro Polski.
franek2020.05.6 15:59
Jak się odbędą w maju wybory to na długo zostaną nam maseczki i gumowe rękawiczki na znak poddaństwa majestatowi wszechwładnej władzy. A jak nie to kaczor wróci do kurnika a Budyń będzie dalej zabiegał o wyborców obiecując co się da
Kaziuk_Konopielka2020.05.6 16:44
lubisz się ośmieszać no nie brandzlu?
j-232020.05.6 14:06
Mam nadzieje, ze tylko on z Porozumienia zostanie zwykłym gnojem.
Maria Blaszczyk2020.05.6 14:01
Wiecie co? Jakoś mnie patriotyzm opuszcza wobec tych gierek i machinacyjek i myślę sobie tak... A przegłosujcie te wybory w niedzielę. O co tu walczyć? A ludowi przyda się rozrywka w czasie izolacji, będzie śmiechu, co niemiara... Będzie kompromitacja - ale niby czemu miałoby nam zależeć na tym, żeby się PiS nie skompromitowało?
Maciej Łagodny.2020.05.6 13:08
J.Gowin = SYMBOL ZDRADY KOALICJANTA.==ODPAD POLITYCZNY ZDRAJCA.
ZdjęciePiżamkiPoruszyłoKaczegoKryptopedryla2020.05.6 13:04
Kaczy Breżniew z Żoliborza całkiem stracił siwy łeb na widok Zaradkiewicza w piżamce. W gruzach legły dwie wieże, w zapomnienie poszły smoleńskie wybuchowe pierdy Antka MONcierewicza a teraz marionetka Dudynia wyląduje na śmietniku. Kiedy Zaradkiewicz wprowadzi się do kaczego konusa i zacznie mu ustami wiązać butki zamiast pani Basi, to po oddaniu władzy rozpad PiSu na frakcję Kempy, obóz Karskiego i oborę Szydłowej jest pewny.
Kaziuk_Konopielka2020.05.6 16:40
głupcze tego sie nie doczekasz to twoje miernoty z platformy po wyborach nie dostaną sie do sejmu ty glupi ciulu bezrozumna mendo spoleczna
Toni 2020.05.6 12:57
To będzie koniec Goowina i tych co z nim są rzd poda sę do dymisji będzie głosowanie zarówno prezydenta i parlamentarne i my Polacy będziemy mogli uśmiercić politycznie antypolską opozycję i zdrajców goownianych.
Jahu2020.05.6 12:51
Panie rozbijaczu po przyśpieszonych wyborach nie będzie was w ogóle..tak że fikaj pan dalej..
anonim2020.05.6 12:39
Nasza wiedza jest ograniczona i niedoskonała, w przeciwieństwie do wiedzy Boga.
skarb2020.05.6 12:35
gowin wiedzial,ze zjednoczona totalna partia "obywatelska"nie prowadzi dialogu lecz monolog to POkazuje oblicze POmalowanego neoliberala, wyczekal moment do rozbicia zjednoczonej prawicy to czlowiek sluzb widocznie ma za skora i to zbyt duzo,zeby ryzykowal.na smietnik HISTORII Z KOLABORANTAMI WROGOW POLSKI I POLAKOW,KIEDY WSZYSCY POLACY DOJRZEJA DO DEMOKRACJI KTORA JEST PRZEZNACZONA DLA PRAWYCH ,SPRAWIEDLIWYCH POLAKOW, PODEJMA TEN WYSILEK I ZDRAJCOW,TARGOWICY KOLABORANTOW NIE WYBIORA DO PARLAMENTU I ROZLICZA Z PSUCIA PRAWDY,PRAWA,SPRAWIEDLIWOSCI,DOBRA,UCZCIWOSCI I DOBRA NATURY Z LUDZI KTORZY Z TYMI WARTOSCIAMI WALCZA W IMIE swojej ideologii
Pat2020.05.6 12:34
Niemcy atakują Polskę na wszystkich możliwych frontach a wy tutaj bajeczki z historii.
Urszula2020.05.6 15:36
Z powietrza tyż?
Kaziuk_Konopielka2020.05.6 16:36
spalcuj się może ci glupota przejdzie
kibic2020.05.6 12:30
Zobaczymy ile szumowin poprze szuję Gowina !!!
jozef2020.05.6 12:27
Gdyby poseł przeszedł do PiS - u byłby bohaterem, nie zdradziłby wyborców, jeżeli odwrotnie jest zdrajcą. On nie opuszcza PiS - u tylko się z nimi nie zgadza. Ma takie prawo. Posłowie którzy opuszczają Gowina postępują nieprzyzwoicie.
ewa2020.05.6 18:30
Oczywiście , idzie sie tam , gdzie prawdziwe dobro- tyle dobra zrobił juz ten rząd dla Polski i jego trzeba chronić
jozef2020.05.6 21:34
Napisz jakie to dobro, bo nie wiem.
Glaudiusman2020.05.6 12:21
Gowinowi nie mogę ufać, bo to kameleon o niskich lotach między drzewami.
ladychapel2020.05.6 12:40
A zdrajca Ziobro?
Michał Jan2020.05.6 12:19
Najlepsze są te pretensje do Senatorów anty-pisowskich o nieodrzucenie głosowania korespondencyjnego wcześniej. Nawet tu słynna "Targowica", a i lepsze epitety bywały. Z wdzięczności za te wyzwiska mieli się pospieszyć?
Kocham Polskę2020.05.6 12:17
Posłowie Porozumienia, którzy będą lojalni wobec swojego prezesa zdradzą swoich wyborców i dla własnych korzyści są w stanie pogrążyć w chaosie własną Ojczyznę. Ot taka współczesna Targowica. Wyborcy Wam to zapamiętają, Już zacznijcie się rozglądać za nową pracą.
Michał Jan2020.05.6 12:22
Ich decyzja nie ma nic wspólnego z korzyściami. Odwrotnie, gdyby poszli za "Nauczycielem", to mieliby szanse na jakieś ochłapy, ale wtedy właśnie zdradziliby wyborców, których tym sasinowym głosowaniem "Nauczyciel" chce omamić.
anonim2020.05.6 12:14
"Jesteśmy winni lojalność naszemu prezesowi Jarosławowi Gowinowi”. Myślałem, że jesteście winni lojalność waszym wyborcom. Tutaj mamy podłoże naszych problemów. Posłowie, którzy są lojalni prezesom, ponieważ to oni wpisują na listy wyborcze, zamiast być lojalnym Polsce i wyborcom. To dotyczy wszystkich partii.
Michał Jan2020.05.6 12:20
Akurat w tym przypadku mogą być lojalni wobec obu stron.
jozef2020.05.6 12:25
Spytaj Czarneckiego komu jest lojalny, wyborcom, czy Kaczyńskiemu.
Kaziuk_Konopielka2020.05.6 16:31
no ty jesteś lojalny całe życie wobec sb i komuny
Michał Jan2020.05.6 12:13
Mistrz kiwania się na własnym polu karnym znowu postanowił zademonstrować swój kunszt.
NICK2020.05.6 22:36
GOWIN TO MASON POLACY WIEDZCIE O TYM
Michał Jan2020.05.15 18:22
Dajesz całą listę!
katolicka kretynizacja polski2020.05.6 12:03
Ludzie ogranijcie się - naprawdę nie widzicie tego, że ustawa w takim kształcie nie gwarantuje żadnych demokratycznych norm przeprowadzenia wyborów? Karty do głosowania nie są w żaden sposób zabezpieczone przed sfałszowaniem, a opertaor jakim ma być PP nie jest zdolny do ich sprawnego przeprowadzenia. Nikt na taką skalę nie przeprowadził jeszcze w takiej formie wyborów, a geniusze z PiS napisali ustawę na kolanie w dwa dni! Dobrze że jest jeszcze w tej koalicji ktoś, kto potrafi rozsądnie myśleć i trzeźwo ocenić sytuację. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że Kałczyński zdaje sobie z tego sprawę dlatego ujada jak ratlerek i szczerzy kły!
Sebastian2020.05.6 12:54
kretynem to jesteś ty prymitywie!!!!!!!!!!!!!!!!
nina2020.05.6 13:42
Nie bredz andronow
Kaziuk_Konopielka2020.05.6 16:28
nie pisz tu bredni zamelduj to koniowi Giertychowi
Agnieszka Dz. 2020.05.6 16:43
Jakie kły? Teraz to pojechałeś! Nie można być tak złośliwym, on nie ma co szczerzyć.
ktoś tam2020.05.6 17:14
A to nie Ty jesteś specjalistą od oceniania więźniarek obozów koncentracyjnych...
...2020.05.16 19:50
...