06.02.20, 19:30Screenshot Youtube - Chełmski Dom Kultury

Matka Kurka: Dlaczego Hołownia wbił się w glebę? Wszystko już jest jasne

Ależ dynamika zdarzeń! Nieprawdaż? Najmocniej przepraszam purystów językowych za frywolną zabawę słowem, ale to chyba najlepiej opisuje samobójczy spot Hołowni. Na początek króciutkie streszczenie dla tych, którzy głupot nie oglądają, a ja niestety muszę. Otóż sztab Hołowni wpadł na jakże oryginalny pomysł, aby w spocie wyborczym wykorzystać symbol smoleńskiej brzozy i papierowy samolocik, no taki „tupolew”. O spocie mało kto słyszał i jeszcze mniej osób go widziało, aż w końcu ktoś się przemógł, obejrzał i poinformował resztę, co tam się znajduje. W normalnych dla „liberalnej demokracji” okolicznościach, czyli przy właściwym kandydacie, właściwe media zrobiłby właściwą oprawę - pisze Matka Kurka w swoim najnowszym tekście opublikowanym na Kontrowersje.net

Co się okazało? Na nieszczęście dla Hołowni okazało się, że on póki co właściwym kandydatem nie jest. „Media liberalne” i pozostali kandydaci natychmiast rzucili się na Hołownię, który zapewne liczył na znany efekt Stuhra. Podrażni się „pisowski ciemnogród”, „sekta smoleńska zawyje”, pojawią się wulgarne wpisy prawicowych komentatorów, a później to już z górki. Gazeta Wyborcza i TVN pokazują na głównej stronie „prawicowy hejt” i ofiarę hejtu, „łączącego Polaków” Szymona Hołownię. Tak to działało przez lata, najbardziej znany duet trolli, który korzystał z tego patentu, to Palikot i Tusk. Pierwszy prowokował, drugi pokazywał „złego Kaczyńskiego”, emocjonalnie reagującego na degeneratów z PO. Ten sam schemat wykorzystywało wielu, tak wielu, że lista nazwisk zajęłaby cały felieton i jeszcze dwa następne. Większości się udawało zrobić karierę na Smoleńsku, na przykład młody Stuhr, czy ten drugi mądry inaczej Wojewódzki, zebrali miliony „lajków”.

Dlaczego Hołownia pomimo wykorzystania sprawdzonej trampoliny, nie poleciał w górę, ale wbił się w glebę? Odpowiedź właściwie już padła, powodem jest niezawisłość i niezależność, że użyję modnych słów. Hołownia nie jest kandydatem „salonów”, ale rezerwą do zadań specjalnych. Przy tego rodzaju delegacjach trzeba bardzo uważać i po prostu znać swoje miejsce. Hołownia ma odbierać głosy PiS i wtedy jest pożyteczny, gdy staje się zagrożeniem dla kandydatki Kidawy-Błońskiej albo w jakikolwiek sposób osłabia jej pozycję, to zostaje przywołany na swoje miejsce. I wszystko w tej układance pasowałoby do siebie, gdyby nie jeden detal. W jaki konkretny sposób spot Hołowni zagraża Kidawie-Błońskiej i pomaga PiS. Prawdę mówiąc nie sprawa nie jest taka prosta, bo jakiś wyraźnych, czy tym bardziej zagrażających elementów w tym incydencie nie widać. Raczej mamy do czynienia z prewencją i ostrzeżeniem.

Owszem Hołownia mógł pomóc PiS, choćby w taki sposób, że spot zbulwersował słynny elektorat środka, może nie tyle samym Smoleńskiem, co prymitywizmem użytych „środków wyrazu”. Nie przesadzajmy jednak, że coś takiego na starcie kampanii jest „gejmczendżerem”. Z kolei zagrożenie dla Kidawy-Błońskiej jest jeszcze mniej istotne, raczej widać kopię układu Palikot – Tusk, czyli koloryt robi za zaplecze głównego gracza. Mimo wszystko Hołownia dostał po grzbiecie i to od swoich, a to oznacza, że mamy jasno zdefiniowaną prawdą etapu. Póki co kandydatem numer jeden „lepszego towarzycha” jest Kidawa-Błońska i wszystkie głosy, jakie się da na nią przenieść są na wagę złota. Nie znaczy to wcale, że Hołownia, czy Kosiniak-Kamysz są bezużyteczni i będą zwalczani, wszystko zleży od tego, co pokaże nowy etap prawdy. Jeśli seria wpadek i kompromitacji Kidawy-Błońskiej osiągnie pułap krytyczny i przestanie pomagać jakiekolwiek pompowanie faworytki, to sprawy mogą przybrać zupełnie innym obrót.

Jak widać na załączonym obrazku, jeden fałszywy ruch decyduje o tym, jaki przekaz dnia obowiązuje. Mamy początek kampanii wyborczej i choćby Kidawa-Błońska kompromitowała się regularnie, to w takim momencie nie zostanie odstrzelona. „Salony” i media czekają na rozwój wypadków, a wytyczne są jasne – stawiamy na najmocniejszego kontrkandydata Andrzeja Dudy i „na dzień dzisiejszy” jest to Kidawa-Błońska. Wszystko, co będzie zabierać głosy namaszczonej kandydatce PO, zostanie w odpowiedni sposób potraktowane. Hołownia w tej grze musi się nauczyć jednego – konsultacji z centralą, od której dostanie pozwolenie na konkretne działania i poza ten zakres nie wyjdzie. Tak to działa w „środowisku” od 30 lat, czego zdaje się Hołownia nie zauważył, może dlatego, że tkwi w tym po uszy.

Matka Kurka

Kontrowersje.net

Komentarze

giga ważne 2020.02.8 11:29
WIEKA PROŚBA - PODAWAJCIE TĘ PRELEKCJE GDZIE I KOMU SIĘ DA. https://www.youtube.com/watch?v=bOWkakEUnMw
obserwator2020.02.7 22:49
A katolickie wydawnictwo WAM (związane z Jezuitami?) cieszy się, ze ma takiego autora i rozprowadza książki tego heretyka, którego świnie będą sądzić na sądzie ostatecznym!!
MT2020.02.7 22:14
Dlaczego nie ma ani słowa na portalu poświęconym, o kandydacie, który jako pierwszy został zarejestrowany? Krzysztof Bosak to jedyny prawicowy i konserwatywny kandydat w wyścigu o urząd prezydenta. Jako jedyny działa konsekwentnie w obronie życia i rodziny. Andrzej Duda jest otwarty na uregulowanie statusu osoby bliskiej wprowadzającego związki partnerskie, nie wniósł projektu ustawy chroniącej nienarodzone dzieci, które codziennie są mordowane w polskich szpitalach. Andrzej Duda w 2015 roku deklarował ochronę szkół i młodzieży przed lewactwem i LGBT, a tym czasem to za jego kadencji problem najbardziej narósł. Andrzej Duda nie zrobił nic żeby odzyskać wrak samolotu prezydenckiego.Dlaczego w pałacu prezydencki pali się chanukowe świece zamiast wieńca adwentowego?
Dell2020.02.7 14:05
8 lutego 2020 godz 12 Warszawa Aleja Szucha 12a Demonstracja popierająca zmiany w sądownictwie.
12020.02.7 9:47
Tytuł obraża ofiary ! Ten wielgucki jest idiotą czy kryptokomuchem?
gumowa kaczka2020.02.7 18:16
to zależy od okoliczności-taka już właściwość śliskich kreatur
Paweł2020.02.7 0:04
Hołownia, mistrz dziennikarstwa, namaszczony przez Tusk Vision Network (TVN, jakby ktoś nie kojarzył). Czego się spodziewać po takim kandydacie?!!! Oczywiste jest, że wypuszczono gnojka na tzw. "zająca" i jego działanie ma na celu odwrócenie uwagi od Pana Prezydenta Dudy, nic więcej. Głupie wypowiedzi Małgosi mają na celu zwrócenie uwagi na nią. Niestety, jest dużo takich osób, które idą do urn pod wpływem jakiegoś irracjonalnego impulsu. Nie jest to walka o tzw. twardy elektorat któregoś z kandydatów. Mam nadzieję, że Polacy mają w głowach więcej "oleju", niż myślą mocodawcy Tuska, Hołowni czy Kosiniaka-Kamysza. Na t. rowera B. nie wypowiadam się, bo szkoda czasu.
hołownia jest tak naturalny jak PCV 2020.02.6 23:22
Mój znajomy był na spotkaniu z Hołownią, z jego relacji wynika że to była żenada, paręnaście osób wyszło, ale największym obciachem było, gdy "katolik TVN" wyciągną przenośny terminal kart płatniczych na baterie i wciskał naiwniakom swą książkę
Andy2020.02.6 23:04
Mój komentarz nigdy nie zawiera błędów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dotarło do tępych łbów ...???
a82020.02.6 22:59
ekspert , czy juz zatrudnilicie cepa ,poszukiwalicie frajera
violetta2020.02.6 22:44
Cytuję Kurkę , nie orła :)Dlaczego Hołownia wbił się w glebę?-tytuł fatalny , poniżej budki z piwem, kompletny brak merytoryki, co ten tytuł oznacza? Co oznacza wbić się w glebę?Wbicie w glebę może oznaczać pochówek denata, może oznaczać jakiś wykop w pracach ziemnych , może także oznaczać uprawy ziemi pod zasiew pszenicy albo zasadzenie drzewka. Nie jestem zwolenniczką Hołowni , nie zagłosuję na niego , mam swojego faworyta . Jednak chwyty poniżej pasa są karygodne . Fronda jest pisia , idzie po trupach do celu , oby nie doszła
Paweł2020.02.7 0:53
Kotku, zagłosuj na B-dronkę. Będziesz merytoryczna, na pewno. Tylko nie dojdziesz do celu, obyś nie doszła.....
violetta2020.02.7 21:09
na TY nie jesteśmy , nie zrozumiałeś mojego sarkazmu, zła Twa klasyfikacja żuczku i pajączku -dwa w jednym:) Paweł , mówię Tobie jak krowie na rowie-nie głosuję na pedała ups homoseksualistę ,jednak kultura wymaga wzniesienia się na inny poziom niż obelgi , niż poziom rynsztoka. Słowa prymitywne takie jak "Dlaczego Hołownia wbił się w glebę?"świadczą o poziomie , przecież można innych słów użyć, bardziej adekwatnych i na poziomie . Pawełku miły robaczku , nie jestem klasyfikowalna , nie rozumiesz , ale do CELU dotrę -TAK MI DOPOMÓŻ BÓG
Glaudiusman2020.02.6 22:09
Ten typ tylko na dno. I gleba to właściwe miejsce dla tego fircyka żałosnego, tak samo zresztą jak i dla głównej kandydatki opozycyjnej. Same wpadki, żałosne wypowiedzi. I brakuje tylko wzmianka o sześciu królach.
pro-tazyk2020.02.6 22:07
Hołownia zachował się jak hołotwnia
Maria2020.02.6 21:54
Nie znam tego Hołowni, nie oglądam gadzinówki TVN-u. Ze zdjęcia, dla mnie to przygłup!!!
Jestem Matka Kurka,2020.02.6 21:27
ocalały z katastrofy greckiego tankowca Lotus.
rower bez pedałów2020.02.6 21:09
ciekawa koncepcja, pytanie czy Chołownia zdaje sobie sprawę kim jest w rzeczywistości? Kto przygarnie wodzireja mam talent po przegranych wyborach? Śmietnik historii i budka z kebabem.
franek2020.02.6 21:02
Bo uwierzył towarzyszom z moskwy
anonim2020.02.6 21:01
Andrzej Duda ogłosi w kampanii wcześniejsze emerytury dla wszystkich Polaków. Koszt: 13 mld zł. To dla Polaków oznacza kolejny znaczny wzrost cen i dalsze zubożenie społeczeństwa. Może to tylko przedwyborcze obiecanki - cacanki. Oby!
Piotr Nowak2020.02.6 21:01
Hołownia skończy jak Palikot ! Wybitna obrzydliwość, cynizm ! Hołownia to efemeryda. Jest czarnym koniem wyborów, ale bez czarnej teczki ! Z ogólnodostępnych informacji wynika, że stawiają na niego służby. Na ile jest to zainicjowane przez inne osoby, to się okaże. Uważam, że obecność pana Jacka Cichockiego na konwencji, czy też spotkaniu autorskim pana Szymona Hołowni nie była przypadkowa. To pokazuje, że jest taka tęsknota za ciepłą wodą, inną twarzą Platformy Obywatelskiej i Szymon Hołownia może zaspokoić te pragnienia, tę tęsknotę za Tuskiem. Jego programem jest walka z Kościołem w Polsce, bo wywalili go z seminarium duchownego za to, że chciał wejść do seminarium w stringach, aborcja na życzenie i oczywiście przedłużenie wieku emerytalnego do 67 lat.
Ciekawy2020.02.6 20:48
Hołownia i jego towarzysze nie zauważyli, że w ciągu 5 lat wiele się zmieniło. Dziś ludzie mają trochę inne problemy a tematy, które kiedyś budziły emocje dziś zeszły na plan dalszy.
fdf2020.02.6 20:42
Parówki bziuu fiuu to jest szydzenie z ofiar
Kuszelas2020.02.6 23:26
I popatrz na siebie w lustrze, co widzisz?, gębę? Ale jaka?
Ramastwr2020.02.7 7:23
Twojej starej
Kuszelas2020.02.8 0:27
Ze zwrotem cwelu.
OLI2020.02.6 20:34
Nazwisko Hołownia najprawdopodobniej pochodzi z kręgów białoruskich, chociaż ukraińskich też bym nie wykluczała. Żródłosłowu (etymologii) należy doszukiwać się w rzeczowniku "głowa - hołowa". Hołownia może znaczyć tyle, co głowacz, albo głownia, lub inny wyraz pokrewny. "Występujące na Podlasiu nazwiska Hołownia, Gołownia pochodzą z kolei od słowa ������� � głownia, oznaczającego niedopalone, tlące się lub palące polano." https://nadbuhom.pl/art_2545.html Tu większa ilość znaczeń nazwiska Hołownia w językach ukraińskim i białoruskim: http://www.genezanazwisk.pl/content/ho%C5%82ownia
JS2020.02.6 20:17
Jeszcze raz to napiszę i niech sobie ktoś myśli o mnie co chce. Ten pan ma niesympatyczną twarz z której można wiele wyczytać. Nie wzbudza we mnie żadnego zaufania, wręcz przeciwnie. Nie ma polskiego nazwiska (przypuszczalnie ma pochodzenie ukraińskie po ojcu z racji nazwiska). Nie wchodziłbym z człowiekiem o takiej twarzy w żadne interesy, nie powierzyłbym mu niczego. Ale modlę się o jego przemianę. Wilk w owczej skórze na usługach stacji śmierci wycelowanej w chrześcijan. Pozdr
UHty2020.02.6 20:21
A jaką ty masz twarz skoro tak sra-sz otworem gębowym?
JS2020.02.6 22:42
Nie będę opisywał mojej twarzy. Zapytaj się specjalistów od opisywania, wyciągania cech człowieka z rysów twarzy, co odczytają z twarzy p. Hołowni albo p. Lisa. Pozdr.
OLI2020.02.6 20:32
Nazwisko Hołownia najprawdopodobniej pochodzi z kręgów białoruskich, chociaż ukraińskich też bym nie wykluczała. Żródłosłowu (etymologii) należy doszukiwać się w rzeczowniku "głowa - hołowa". Hołownia może znaczyć tyle, co głowacz, albo głownia, lub inny wyraz pokrewny. "Występujące na Podlasiu nazwiska Hołownia, Gołownia pochodzą z kolei od słowa ������� � głownia, oznaczającego niedopalone, tlące się lub palące polano." https://nadbuhom.pl/art_2545.html Tu większa ilość znaczeń nazwiska Hołownia w językach ukraińskim i białoruskim: http://www.genezanazwisk.pl/content/ho%C5%82ownia
JS2020.02.6 22:46
Bezhołowie, znaczy tyle co bezgłowie. Szkoda, że nie mamy przepisów takich jak np. Izrael, że kandydaci do parlamentu czy na prezydenta nie muszą udowadniać swoich narodowych korzeni. Dlatego mieliśmy i mamy zdrajców w parlamencie. Mieliśmy prezydentów zdrajców. Mniejszych- większych ale zdrajców Narodu Polskiego. Pozdrawiam
wojt2020.02.7 10:06
A co sądzisz o twarzy Ziobra czy Kaczynskiego? One budzą twoje zaufanie?
ten obcy2020.02.6 19:58
jakie drzewo, taki klin, jaki PrOmotor taki styl
Topek2020.02.6 19:50
Czy to wbił się w glebe ma coś sugerować, bo pierwsze co mi przychodzi na myśl to samolot w Smoleńsku i dla mnie czyste nabijanie sie z katastrofy. Skandal trzeba to potępić!
Johny2020.02.6 23:10
samolot rozpadł się na kawałki w powietrzu, potępienie niepotrzebne
Kubary2020.02.6 19:48
W samo sedno, autor na szóstkę, pozdrawiam.
Artur2020.02.6 19:43
Hołownia pokazał klasę. Swoją klasę, najgorszą z możliwych. Miejmy nadzieję, że po wyborach zniknie całkowicie ze sceny. Niestety, okazał się popychadłem Tyska do brudnej roboty czyli do siania nienawiści i grania na najgorszych instynktach. Jak tak dalej pójdzie to w ostatniej fazie przed wyborami będzie rozdawał erotyczne gazetki w celu poszerzenia swojego docelowego elektoratu.
Katolicka Kretynizacja Polski2020.02.6 19:33
A dlaczego wielgucki czyli tzw. matka kurka tak się wbija nosem w doopę PiSowi?
Kuszelas2020.02.6 19:52
A wy już nos wyciągnęli z bolszewickiej? Bo widać ze trzymacie tam nadal, zapach czy kolor oto jest pytanie?
tygrys2020.02.6 19:54
zobacz trollu po łapkach, nikt Cie tu nie chce leć do ruskego TVNu
Jurek2020.02.6 20:46
By ci zrobic na zlosc. Co moga robic tacy jak ty tutaj, czy stac cie na neutralne i zgodne z Prawda komentarze bez wzgledu na partyjne strony - absolutnie nie, bo jestes tylko tu po to by siac zamet i saczyc trucizne .
a82020.02.6 23:00
szmal nie smierdzi moze dobrze placa psu
Ramastwr2020.02.7 7:22
Wielgucki to k u r e w pisowska
Jan2020.02.7 9:19
Właściwie tumanom nie powinno się odpowiadać....