19.07.16, 19:45

Matka Kurka: Odrzucone sprawozdanie cinkciarzy z Nowoczesnej

Przepraszam, że zacznę od podawania suchych i zazwyczaj nudnych informacji, ale jest to konieczne do pełnego zrozumienia skeczu pod tytułem „Przychodzi Nowoczesna ze sprawozdaniem wyborczym do PKW”. Na początek trzeba sobie przypomnieć kim jest lider Nowoczesnej.pl i chociaż Rysiek Petru króluje na wszystkich młodzieżowych stronach z memami, to w kontekście sprawy ważne jest, że to człowiek Komorowskiego i uczeń samego Balcerowicza. Z taką rekomendacją Rysiek musiał zostać wybitnym ekspertem od gospodarki i finansów i tak go po wszystkich „liberalnych” mediach ogłoszono. Drugą istotną informacją są okoliczności powstania nowego składu PKW. 

Działo się to w roku Pańskim 2014 po kompromitacji „leśnych dziadków” i spektakularnym zwycięstwie PSL w wyborach samorządowych. Cała Polska widziała ten chamski przekręt na własne oczy, ale oczywiście sprawujący władzę mówili o „odmętach szaleństwa” po każdej próbie kwestionowania uczciwości wyborów. Kompromitacja PKW była jednak tak wielka, a presja społeczna tak duża, że w efekcie doszło do wymiany niemal całego składu PKW, z wyjątkiem jednego członka – Wiesława Kozielewicza. Co ciekawe nowy skład zaprzysiągł Bronisław Komorowski i poniżej każdy wyborca może się zapoznać z pełną liczbą członków oraz zobaczyć z jakich zacnych instytucji do PKW przyszli:

Przewodniczący Komisji

Wojciech Hermeliński – sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku

Zastępcy Przewodniczącego Komisji

Wiesław Kozielewicz – sędzia Sądu Najwyższego
Sylwester Marciniak – sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego

Członkowie Komisji

Wiesław Błuś – sędzia Sądu Najwyższego
Zbigniew Cieślak – sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku
Arkadiusz Despot-Mładanowicz – sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego
Wojciech Kręcisz – sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego
Janusz Niemcewicz – sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku
Krzysztof Strzelczyk – sędzia Sądu Najwyższego

Jak widać nie ma żadnej ucieczki od kompromitacji Nowoczesna.pl, ani jednego „PiS-iora”, co więcej sami sędziowie z Trybunału Konstytucyjnego, na czele z byłym prezesem, dalej sędziowie NS i NSA. Wszelkie tłumaczenie, że to PiS dokonał zemsty politycznej tylko spotęguje komedię, no i podniesie liczbę memów. Jest jeszcze trzecia istotna informacja, mianowicie taka, że w trakcie kampanii Nowoczesny Rysiek chwalił się unikalną metodą pozyskiwania środków do Funduszu Wyborczego. Miało to polegać na prostym schemacie znanym choćby ze strony siepomaga.pl. Po prostu wchodzisz na partyjną stronę i przy pomocy elektronicznych płatności przelewasz kwotę na komitet wyborczy. W jakim celu do tak prostej operacji powstały „154” fundacje pod wezwaniem Nowoczesna.pl, tego już Rysiek nie był w stanie wytłumaczyć.

Wystarczy! Mamy wszystko, co potrzeba, żeby przejść do finału skeczu. PKW z sędziami TK, SN i NSA w składzie, uczniowi Balcerowicza i partii „eksperckiej” w zakresie finansów, odrzuciła sprawozdanie wyborcze. Oni PIT-a nie potrafią wypełnić i oni chcieli Polską rządzić, oni o finansach państwa i „rejtingach” rozprawiali. W uzasadnieniu decyzji PKW wymieniona jest cała lista błędów i przekrętów na poziomie cinkciarzy, ale prawdziwa perełka i jednocześnie puenta skeczu, to tłumaczenie Nowoczesnej. Lewy przelew na blisko 2 miliony złotych miał być wykonany: „pomyłkowo, pod wpływem zmęczenia i stresu pracownika Komitetu Wyborczego Nowoczesna.pl”. Pod takim samym „stresem” i zmęczeniem mistrz Balcerowicz ze swoimi uczniami przez 25 lat przelewali polski kapitał na konta zachodnie i proradzieckie.

Matka Kurka/Kontrowersje.net