27.06.20, 11:11Władimir Putin/pixabay.com

NYT. Rosja opłacała najemników w Afganistanie do ataków na żołnierzy USA i NATO

Jak poinformował w piątek dziennik „New York Times”:

- Według informacji, do jakich dotarł amerykański wywiad, Rosja opłacała sprzymierzonych z talibami bojowników i zwykłych kryminalistów, by dokonywali ataków na żołnierzy USA i NATO w Afganistanie

Już w lutym wiadomo było, że Rosja dokonywała takich zleceń, o czym był informowany prezydent Trump, po czym nastąpiło spotkanie Wspólnoty Wywiadów.

Ze strony rosyjskiej miała się tym zajmować specjalna komórka, która zachęcała dżihadystów do dokonywania ataków na amerykańskich i natowskich żołnierzy. Najemnicy mieli być wysoko opłacani.

Strona rosyjska zarzecza doniesieniom dziennika i jest całą sprawą oburzona. Ambasada Rosji w Waszyngtonie umieściła na Twitterze oświadczenie, w którym pisze m. in., że "bezpodstawne i anonimowe oskarżenia NYT pod adresem Moskwy jako rzekomej organizatorski zabójstw amerykanskich żołnierzy skutkują coraz liczniejszymi groźbami pozbawienia życia pod adresem pracowników rosyjskich placówek dyplomatycznych w Waszyngtonie i w Londynie".

 

mp/pap

Komentarze

Anonim2020.07.2 18:18
z sąsiadem trzeba koniecznie żyć w zgodzie i podawać rękę do zgody ale na wszelki wypadek trzeba w drugiej mieć kij bejsbola
Anonim2020.06.27 15:06
Na imperializm pieniądze są, na poprawę życia obywateli nie.
Janko2020.06.27 13:41
Kiedyś za czasów CCCP wybitny prezydent USA Ronald Reagan powiedział , że CCCP jest niczym innym jak imperium zła i miał rację a dziś tym imperium zła jest spadkobierczyni Sowietów czyli RaSSija.
Seks kamerki2020.06.27 13:22
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.frircikvip.com.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
Klapaucjusz2020.06.27 13:09
Kiedyś talibowie zwalczali Armię Czerwoną za pieniądze CIA a teraz zwalczają NATO za pieniądze FSB. Bo pieniądz napędza świat!
Anonim2020.06.27 13:07
Widzę "kolega" jest zwolennikiem wiecznej przyjaźni ze Związkiem Radzieckim.
Maciej Łagodny.2020.06.27 12:37
Wywiad USA Podaje TAKĄ SAMĄ PRAWDĘ ,jak Gazeta Wyborcza. Kłamstwa i Szczucie Nienawiścią.Rosja WINA Suszy ,Potopom,Bączek w Towarzystwie to też wina Rosji??????????
Anonim2020.06.27 13:07
Widzę "kolega" jest zwolennikiem wiecznej przyjaźni ze Związkiem Radzieckim.
Anonim2020.06.27 11:52
He, he, he... "biedny murzynek" w Glasgow, z pochodzenia Sudańczyk, zapewne miłośnik Allaha, rozwiązał swoje problemy przy pomocy noża. Ciekawe jakby tak naszych miłośników "biednych murzynków" umieścić na jakimś obozie integracyjnym... Miłowali by więcej czy może już by nie zdążyli miłować... Lokalne władze jak zwykle podają w takich przypadkach, że to szaleniec... Zatem świeże masy potencjalnych szaleńców szturmują granice UE. I w dodatku wymagają kwarantanny z powodu zachorowań na koronawirusa. No, ale są tacy co mówią, że to tylko koronaściema. Może by ich odwiedzili?
Anonim2020.06.27 11:40
Dane mi było kiedyś poznać opinię pewnej osoby zorientowanej w niuansach PRL-owskiej polityki. Otóż ta osoba rzekła, że Zachód w ogóle nie był przygotowany do starcia z Związkiem Radzieckim. Przekazanie dokumentów przez płk. Kuklińskiego na Zachód otworzyło im oczy. Pytanie do ówczesnych oficerów LWP. Czy gdyby mieli taką wiedzę jaką miał płk Kukliński o zniszczeniu Polski w starciu atomowym o czym wiedziało niezwykle wąskie grono wojskowych ze ścisłego grona kierowniczego, to zatrzymali by tę wiedzę dla siebie czy by starali się temu przeciwdziałać? Zatem czy płk Kukliński na prawdę zdradził? Nasi radzieccy "przyjaciele" zakładali zagładę Polski. Ot i masz przyjaźń radziecko/rosyjską...
Anonim2020.06.27 11:42
Ps Plany te nie przewidywały, że rodziny różnych oficerów LWP, partyjnych bonzów z nimi samymi i różnych pożytecznych idiotów, przetrwają.
🌠 🎀 𝒜𝓃𝒹𝓇𝓏𝑒𝒿 𝒟𝓊𝒹𝒶 🎀 🌠2020.06.27 11:27
😝
katolicka kretynizacja polski2020.06.27 12:05
PiSdziaki będą opłacać amerykańskich najemników by broniły obsranego ze strachu żoliborskiego smierdziela!
Anonim2020.06.27 12:25
Widze frondowe cretino, że znowu pokazałeś pełnię swoich możliwości. Wiesz, nazywam Ciebie "frondowe" bo sekcja komentarzy to coś w rodzaju małej takiej społeczności stałych bywalców. Taka "wioska" ze swoim mikroklimatem. I jak to w takich wioskach bywa, mieszkają tam tzw. wioskowe głupki... Taki lokalny folklor bez wpływu na rzeczywistość...