05.07.19, 09:30Zdj. screen Youtube/Telewizja Republika

Odchodzi z polityki, ale dlaczego? Rz: 'Petru ucieka przed kłopotami'

Przed i krótko po wyborach parlamentarnych w 2015 r. nachalnie "pompowany" w mediach, później skompromitowany i... wyrzucony z własnej partii. Były lider Nowoczesnej, Ryszard Petru ogłosił niedawno, że odchodzi z polityki. 

Petru nie wystartuje w najbliższych wyborach parlamentarnych. Zamierza wrócić do biznesu. "Rzeczpospolita" zastanawia się nad przyczynami decyzji byłego "ulubieńca" TVN24. Dziennik sugeruje, że "Ryszard Petru ucieka do przodu przed kłopotami". 

Według ustaleń dziennika 18 czerwca do sądu wpłynął wniosek PKW o wykreślenie Teraz! z ewidencji partii politycznych. Jak podaje "Rz", powodem tej decyzji miał być fakt, że Petru spóźnił się o 26 dni ze sprawozdaniem finansowym. 

Decyzja o odejściu z polityki była o tyle zaskakująca, że niedługo wcześniej "Rzeczpospolita" donosiła, iż były lider Nowoczesnej złożył w sądzie wniosek o wykreślenie partii Teraz! i o wpis dla nowej partii o łudząco podobnej nazwie - Teraz! Ryszarda Petru. Według gazety, mógł to być po prostu "sprytny skok do przodu".

W rozmowie z dziennikiem jeden z polityków, kiedyś bliski Ryszardowi Petru stwierdził, że "chyba lepiej wygląda sytuacja dla polityka, że sam likwiduje partię, niż robi to sąd z powodu zaniedbania". Zarząd wiedział, że PKW złoży wniosek o likwidację, a sąd zapewne rozstrzygnie go w czasie wakacji, albo krótko po nich.

Jak wskazuje "Rz", lider partii która zostaje wykreślona z ewidencji za zaniedbania nie ponosi żadnej odpowiedzialności prawnej.

yenn/Rp.pl, Fronda.pl

Komentarze

polak2019.07.5 17:54
szkoda pisać o tym debilu
Cogito ergo sum2019.07.5 12:52
Ryszard idzie do biznesu czyli będzie prowadził warzywniak na Powiślu. Tylko żeby mu lepiej poszło
Roman2019.07.5 12:41
Do tej pory nie wiadomo co sie stalo z funduszami Nowoczesnej , skarbnik tej partyji nie wie gdzie sie podzialy pieniadze . Pana Petru wydymaly kolezanki partyjne , no ale wielbicielki dwie Joanny chyba nadal maja nadzieje na powrot wodza .
nauczyciel emeryt2019.07.5 12:11
Co za idiotyczne stwierdzenie "ucieka do przodu" - a co ma uciekać do tyłu, czy na bok?
poPO=szambo i dno2019.07.5 10:30
Rysio debilek narodowy tylko do tyłu
Jahu2019.07.5 9:57
Jaś Fasola polskiej polityki..