08.06.17, 09:30Fot. Christian Thiele via Wikipedia, CC 3.0

Patriotyzm gospodarczy jest super - Polska turystycznym hitem!!!

Turyści masowo odwiedzają Polskę. W ubiegłym roku padł rekord zagranicznych turystów, którzy odwiedzili nasz kraj. W „Gazecie Polskiej Codziennie” czytamy na ten temat:

Ministerstwo Sportu i Turystyki opublikowało dane, z których wynika, że w 2016 r. z zagranicy przyjechało do Polski o 4,5 proc. więcej turystów niż w 2015 r., czyli ok. 17,5 mln ludzi. W połączeniu z rosnącą wśród Polaków popularnością wakacji w kraju mamy efekt złotych żniw dla rodzimych hotelarzy, restauratorów, przewoźników, przewodników. Już latem zeszłego roku Polska Izba Turystyki szacowała wstępnie, że ruch w kurortach nadbałtyckich wzrósł o ok. 20 proc.”

Powodem tak dużego wzrostu w dużej mierze są dwie międzynarodowe imprezy, jakie w zeszłym roku miały miejsce w Polsce – Światowe Dni Młodzieży oraz mistrzostwa Europy w piłce ręcznej.

Możliwe jest jednak utrzymanie obecnej dynamiki jako, że Turcja, Tunezja czy Egipt są mało bezpiecznymi miejscami na wakacje i Polacy w wielu przypadkach zdecydują się na pozostanie w kraju zamiast wyjeżdżać we wspomnianych kierunkach.

Udział turystyka w polskim PKB wynosi według MsiT 5,6 proc.

dam/PAP,Fronda.pl