14.02.19, 21:20Fot. Pixabay, CC 0

Pilny list PKW do prezydenta i premiera. Chodzi o wybory do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza skierowała pilny list do najważniejszych osób w państwie w kwestii zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego. Okazuje się bowiem, że sporo namieszać może w tej kwestii tzw. brexit.

W liście przesłanym prezydentowi RP, premierowi oraz marszałkom Sejmu i Senatu PKW pisze między innymi:

Zgodnie z art. 3 decyzji Rady Europejskiej (UE) 2018/937 z dnia 28 czerwca ustanawiającej skład Parlamentu Europejskiego w Rzeczypospolitej Polskiej zostanie wybranych 52 posłów do Parlamentu Europejskiego, jednak w przypadku, gdyby Zjednoczone Królestwo nadal było państwem członkowskim Unii na początku kadencji parlamentarnej 2019-2024, liczba obejmujących swoje funkcje posłów do Parlamentu Europejskiego wybranych w RP będzie wynosiła 51”.

Nie wiadomo zatem, który z wybranych w wyborach przedstawicieli Polski miałby w takiej sytuacji nie objąć mandatu w przypadku pozostania Wielkiej Brytanii w UE. PKW uważa, że Kodeks takiej sytuacji nie reguluje i może mieć to daleko idące konsekwencje. Komisja podkreśla, że konieczne jest jak najszybsze uregulowanie tej kwestii, ponieważ brak owego wskazania mógłby uniemożliwić objęcie mandatów przez… wszystkich wybranych posłów.

Cały list przeczytać można TUTAJ.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

man.of.Stagira2019.02.14 21:50
. jakie trzeba mieć IQ żeby w p a ś ć na tę myśl niczym na autobus na pasach po 2,5 roku od referendum d o p i e r o na ok. 3 miesiące przed przypuszczalną datą wyborów? . specjalna kasa, zaprawdę powiadam... .