26.04.19, 16:14Zdj. Twitter/PiS_ORG_PL, edytowane

PiS wylosował zwycięski numer, jak 2x2!!!

O godzinie 15.00 Państwowa Komisja Wyborcza rozlosowała numery list wyborczych komitetów, które w więcej niż jednym okręgu zgłosiły listy kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Przypominamy, że wybory do PE odbędą się 26 maja b.r. Zobacz, z której listy wystartuje Twój kandydat!

Oto wyniki losowania:

Konfederacja – lista nr 1

Wiosna – lista nr 2

Koalicja Europejska – lista nr 3

PiS – lista nr 4

Lewica Razem – lista nr 5

Kukiz’15 – lista nr 6

We wszystkich 13 okręgach listy wyborcze zarejestrowało 6 komitetów. Są to: KKW Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni; KW Prawo i Sprawiedliwość; KWW Kukiz‘15; KW Wiosna Roberta Biedronia; KKW Lewica Razem - Partia Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej; KWW Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy.

Listy wyborcze zarejestrowały także następujące komitety: KWW Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski w sześciu okręgach (w Warszawie, na Mazowszu, na Śląsku, na Pomorzu, w województwie lubelskim i w okręgu obejmującym województwa małopolskie i świętokrzyskie); KKW Polexit-Koalicja w dwóch okręgach (obejmującym województwa małopolskie i świętokrzyskie i na Podkarpaciu); KW Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi w dwóch okręgach (obejmującym województwa małopolskie i świętokrzyskie oraz w województwie lubelskim). W losowaniu przeprowadzonym przez PKW nie wziął udziału KW Jedność Narodu, gdyż zarejestrował listę w jednym okręgu. Numer tej liście nada właściwa okręgowa komisja wyborcza.

Magdalena Pietrzak, szefowa KBW poinformowała w rozmowie z PAP, że karta wyborcza będzie jednostronicowa (nie w formie "książeczki"), aby każdy wyborca mógł zobaczyć wszystkie listy na jednej stronie. W ocenie Pietrzak, ułatwi to wyborcom zagłosowanie na wybranego kandydata. 

"To, że jednostronicowa karta do głosowania jest dobrym rozwiązaniem, potwierdzają wyniki jesiennych wyborów samorządowych, kiedy mieliśmy najniższy odsetek głosów nieważnych w historii wyborów po 1989r"-podkreśliła szefowa KBW w rozmowie z PAP.

 

yenn/PAP, Fronda.pl

 

Komentarze

violencja2019.04.26 23:31
Głosuję na 1:)
12019.04.26 21:22
Ptasie mozgi z tych pisiorkow.
Kat2019.04.26 20:28
Myślałem, że numer zwycięski to 1, ale.. .według frondy jest inaczej. W tej propagandzie pro pisowsko-żydowskej wzorujecie się chyba na szkole moskiewskiej. Jak w kawale o Breżniewie i Reaganie: Odbył się wyścig Breżniewa z Reaganem, wygrał Reagan. Amerykańskie media podały - odbył się wyścig, wygrał Reagan, Breżniew był drugi. Sowiecka Prawda napisała - odbył się wyścig, Reagan przybiegł przedostatni, towarzysz Breżniew zajął zaszczytne drugie miejsce.
Angelus2019.04.26 19:13
A któż wam taki piękny numer wylosował? Napiszcie.
maja2019.04.26 18:12
Brawo Konfederacja ! Bóg nam sprzyja i dał Konfederacji dla Polski JEDYNKĘ !Polacy możemy odebrać Polskę układowi okrągłego stołu i uwolnić od okupacji żydowskiej !Konfederacja nadzieją Polaków na prawdziwą niepodległość !Wolter-rządzi tobą ten,kogo nie wolno ci krytykować ( bo nazwą cie antysemitą ).
Bizon2019.04.26 16:57
Ależ psikus, Konfederacja na najlepszym z możliwych 1 miejscu! No, to teraz media agitujące za PiS jeszcze bardziej będą ją atakowały, byle nie odebrała PiS-owi elektoratu.
Dumna Rafalala lalala 2019.04.26 16:42
Halo halo Jestem piękna bardzo Dumna Rafalala, ogolona i pachnąca. Ta dziwka Biedrońci Śmiszek czy jak jej tam, kandyduje do PE. Tyle tam z "branży". A Biedrońcia zrobiła się ważna i na SMS-y nie odpowiada. A tyle między nami "płynów"wymieniłyśmy. Moje biuro prasowe na pełnych obrotach. Nawet ta dziwka darmowa Poliamorysta jak prawdziwy stachanowiec nadaje. Jak wszyscy widzą, moja Dumna Trans jest bojowa: "ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie". Ale to tylko pic na wodę. Ja mu to napisałam. Moja domowa Dumna Trans jest pulchniutka, malutka staruszka, trochę zakompleksiona i podobna do Grodzkiej. Pamiętajmy o bezdomnych sukach, hojnie dawajmy na Mikołaja.
szcze na PiS2019.04.26 16:34
Nadszedł czas na PiSexit i solidny kop w d.pę kaczo-bolszewickiej PiSuarni!
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.26 16:30
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️11110zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.26 16:29
Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 https://www.tvn24.pl/plock-kontrowersyjny-grob-panski-interweniowala-policja,929944,s.html Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
Ewangelia wg św. Jana 12:46-492019.04.27 0:03
Ja przyszedłem na świat jako światło, aby każdy, kto we Mnie wierzy, nie pozostawał w ciemności. A jeżeli ktoś posłyszy słowa moje, ale ich nie zachowa, to Ja go nie sądzę. Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat sądzić, ale aby świat zbawić. Kto gardzi Mną i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które powiedziałem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym. Nie mówiłem bowiem sam od siebie, ale Ten, który Mnie posłał, Ojciec, On Mi nakazał, co mam powiedzieć i oznajmić.