10.05.20, 10:33Fot. via: Pixabay - crsntdesign/ Wikipedia CC 0.0 (zdj. edytowane)

Polska na wakacje szeroko otwarta

Pandemia koronawirusa nie została jeszcze całkiem opanowana, ale szereg europejskich krajów łagodzi już związane z nią restrykcje, dając tym samym szanse na to, że tegorocznych wakacji nie będziemy musieli spędzać w domu.

W całej Europie władze powoli luzują restrykcje. W Niemczech stopniowo otwierane są szkoły. Władze pozwoliły uprawiać sport na świeżym  powietrzu, a wkrótce zostaną otwarte kawiarnie i restauracje.

Niderlandy przedstawiły już plan ożywienia turystyki. Od 1. lipca będą mogły działać kempingi i parki wypoczynku. Już 1. czerwca natomiast zostaną otwarte kawiarnie, restauracje i bary, jednak z ograniczoną ilością gości. Konieczne będzie pozostawało wciąż również zachowywanie odległości półtora metra pomiędzy klientami.  

Jak zapowiedział minister Giorgos Gerapetritis, Grecja na zagranicznych turystów chce otworzyć się już na początku lipca. Do 15. maja rząd ma podać w tym zakresie szczegółowe informacje.

Pod koniec maja otwarte będą hotele w Austrii. W pełni sezonu, zgodnie z planami władz, do Austrii będą mogli przyjeżdżać turyści z zagranicy. Jeszcze latem tego roku również w Chorwacji najpewniej będą mogli odpoczywać turyści. Najpierw mają tam zostać otwarte kempingi, później prywatne kwatery i w końcu ośrodki turystyki wodnej.

Jedynie w krajach najbardziej dotkniętych koronawirusem, jak Włochy czy Hiszpania, wakacje w tym roku raczej nie będą możliwe.

Również Polska powoli luzuje epidemiczne restrykcje. Zgodnie z zapowiedzią minister rozwoju Jadwigi Emilewicz, najpewniej już 18. maja zostaną otwarte restauracje i salony fryzjerskie.

-„Mamy nadzieję, że (...) wtedy kiedy będziemy mogli pójść do fryzjera, wtedy będziemy mogli pójść do restauracji” – mówiła Emilewicz na antenie RMF FM.

Restauracje będą jednak działać według specjalnych zasad sanitarnych. Będzie to m.in. obowiązek zachowania dwóch metrów odległości pomiędzy stolikami, a początkowo gości będzie można przyjmować jedynie w restauracyjnych ogródkach:

-„Na razie tak to będzie wyglądało, bo jeżeli mówimy o restauracjach działających w pomieszczeniach, to pracujemy nad protokołami, które sprawią, że między klientami będzie można zachować bezpieczną odległość” – mówiła minister rozwoju.

kak/dw.com, RMF FM

Komentarze

ABBA2020.05.14 4:35
Czyli wszyscy starsi ludzie do trumny!!!! No może z pewnymi, nielicznymi wyjątkami. Młodzi muszą korzystać z życia!Tak wygląda osławiony humanitaryzm w praktyce. Tylko kasa się liczy. Ale niestety, okazuje się, że przechorowanie covid, nawet bezobjawowe, zostawia paskudne ślady w organizmie. Pan Bóg jeszcze nie powiedział w tej sprawie ostatniego słowa, a do wyeliminowania pandemii jeszcze bardzo daleko. Przyjmujcie turystów, nabijajcie kasę, a będziecie konać pod respiratorami wcześniej czy później.
jokR2020.05.11 2:00
Bardzo ciekawy ten wirus. Zaraża jak szalony, że po zdiagnozowaniu pierwszych kilkunastu przypadków wszystkich zamyka się w domu a kiedy zarażonych jest jest kilkanaście tysięcy, to się już go nie boimy i wychodzimy
Marian2020.05.10 13:14
Otworzyć meliny!
Newsroom2020.05.10 11:40
Niemcy pchają się do Polski, bo u nas spokój i mimo pandemii, uznali nas za bardzo bezpieczny kraj, gdzie warto wypoczywać.! Premier Morawiecki, obiecał wraz z min. Szumowskim, że chętnie Niemców przeszkolą jak należy mądrze rządzić i jak chronić się skutecznie przed pandemią !
Hity kinowe online 2020.05.10 11:27
Oglądaj 365 dni oraz inne hity kinowe w domu! https://filmvod.pl Świetna wyszukiwarka filmów oraz seriali online. Nie przegap dzisiejszego hity oglądaj online Na komputerze czy tablecie! Kosz do serwisu to 19,99 jednorazowo!
gospodarka szeroko zamknięta2020.05.10 11:24
Czy dzisiaj też będzie tylko jedna "konferencja prasowa" celem wywołania wrażenia że "epidemia wygasa" ?
katolicka kretynizacja polski2020.05.10 11:13
Też zauważyliście jak się ta klesza k u r w a rydzyk spasła na skromnej zakonnej diecie! wygląda jak maciora w 5 miesiącu ciąży! ohydne bydle...
Lewacka Kretynizacja Świata2020.05.10 11:17
Jednak mój nick jest właściwy!!! Ten płatny troll to ciągle potwierdza!!! A swoją drogą uwielbiam jak jakiś kretyński lewak toczy bezsilnie piane z pyska i bezradnie bluzga, bo więcej nie może!!! To najlepszy dowód lewackiego bezmózgowia!! Hehehehehehehe
ABBA2020.05.14 4:37
Opętany kretyn znowu bluzga! Apage, satanas, apage!