29.10.19, 08:23(fot. youtube)

Prof. Zdzisław Krasnodębski: Jeśli mamy się martwić o demokrację w Europie, to spójrzmy na Niemcy. To nie tylko antysemityzm

- Słyszałem ostatnio dwa wystąpienia Roberta Biedronia. Posługuje się on tanią demagogią. Miałem lepsze zdanie o tym polityku... To jest demagogia wymierzona w Polskę - mówił europoseł prof. Zdzisław Krasnodębski na antenie Polskiego Radia 24.

Prof. Zdzisław Krasnodębski odniósł się również do kwestii praworządności i ataków krajów Unii Europejskiej na Polskę.

- Niemcy mają poważne problemy. Jeśli mamy się martwić o demokrację w Europie, to jest to ten kraj. Fala antysemityzmu w Niemczech, ale też inne zjawiska, które powinny budzić niepokój, jak ograniczanie wolności słowa - stwierdził

- W nieoficjalnych rozmowach z kolegami z innych krajów odbieram gratulacje, niezależnie od strony. Bo wynik ponad 40 proc. jest niebotyczny, jeśli chodzi o politykę europejską - powiedział europoseł.

- Oficjalne komentarze są różne, nawet zabawne, jak o tym, że PiS ma wszelkie środki, by sprawować dyktaturę, ale z nich nie korzysta. Wielki sukces gospodarczy w Polsce budzi duże zainteresowanie w #PE. Nasi zachodni sąsiedzi zaczynają się bać naszej konkurencji — podkreślił prof. Krasnodębski.

- Coraz więcej się pisze o tym, bo dane są nieubłagane. I trzeba to jakoś wyjaśnić, sukces gospodarczy, wolne wybory, żywa opozycja — mówił.

- Niemcy mają poważne problemy. Jeśli mamy się martwić o demokrację w Europie, to jest to ten kraj. Fala antysemityzmu w Niemczech, ale też inne zjawiska, które powinny budzić niepokój, jak ograniczanie wolności słowa — powiedział socjolog

Polityk wyjaśnił także, dlaczego europosłowie PiS wstrzymali się od głosu w sprawie rezolucji nawołującej władze Ugandy do odstąpienia od forsowania prawa, które karałoby śmiercią osoby LGBT. 

- Wstrzymaliśmy się za całością rezolucji ws. Ugandy, gdyż rząd tego kraju nie miał zamiaru się do niej stosować. Poparliśmy ten art. 4, który wyraźnie potępił karę śmierci dla osób homoseksualnych, dla osób LGBT. Za tym zagłosowaliśmy, za tym paragrafem potępiającym - podkreślił europoseł.

Robert Biedroń napisał, że europosłowie PiS "nie zagłosowali za potępieniem karania śmiercią homoseksualistów w Ugandzie". Prof. Zdzisław Krasnodębski zaznaczył, że "Robert Biedroń posługuje się tanią demagogią".

- To jest demagogia wymierzona w Polskę - podkreślił europoseł.

 - Jeżeli chcemy obronić tradycyjną rodzinę to musimy bronić się wszyscy, w całej Europie. We Francji były duże protesty, kiedy Emmanuel Macron chciał wprowadzić finansowanie in vitro dla par homoseksualnych. Mamy drugi etap rewolucji 1968 r. Następuje radykalizacja tych tendencji kulturowych. Powoduje to również reakcję - jak np. w Niemczech - mówił prof. Krasnodębski.

 

bz/polskieradio24.pl

Komentarze

TroskaOStanNiemiecWzburzaGazyWKrasnodębskim2019.10.29 10:56
PiSocjalistyczny staruch stroskany o Niemcy? Pod rządami sutenerów Banasiów i żoliborskich dziwolągów Polska wyląduje w przepaści ekonomicznej, a bogaci Niemcy znów będą przysyłać paczki z kaszą, solonym masłem i mlekiem dla niemowląt. Ale już nie na plebanie, bo to teraz miejsca pedofilskich dewiacji , pralnie mamony wyłudzonej ze skarbu państwa i meliny z wyuzdanym ochlajem.
Jarek2019.10.29 10:17
Mafia PO ma się dobrze po wygranych wyborach parlamentarnych 2019: Pierwszy mafiozo PO Gawłowski, z prokuratorskimi zarzutami korupcji i prania brudnych pieniędzy rozdał karty w (innej) restauracji. Oto jego kandydatury: Zdrojewski na szefa partii, Gawłowski na sekretarza generalnego, Mucha i Nitras na zastępców PO, Budka na przew. Klubu parl. PO Kidawa na prezydenta Tusk na szefa partii EPP, A Schetyna ..... ja pie-rdolę na śnietnik historii ?!!!!! Dlaczego ?! Przecież tak ochoczo krytykował PIS i zajmował się PIS-em, kłamiąc wszem i wobec co się dało ! A ile nawymyślał, nawet porównał PIS-owców do szarańczy – i na śmietnik ? Nie może być ! Pytanie: a gdzie jest szef troli z Inowrocławia, jak on się tam wabi .....acha, Brejza ?!! Taką wspaniałą kampanię pt. SilniRazem zrobił i co ?! Też na śmietnik ?! To nie przystoi ! Krzysiu wracaj ! Podobnie Bartuś, to znaczy Bartosz Arłukowicz zniknął ?! A przecież tak trafnie przepowiedział przyszłość jego politycznej mafii: Oto ona: Bartosz Arłukowicz, PO, europoseł: Mamy szansę wygrać nestępne wybory i zmienić to wszystko, co PIS wprowadził. Odwrócimy dobrą zmianę i skasujemy wszystkie ustawy. Nie będziemy finansować żadnego programu 500+, mieszkania+, za życiem, bezpłatne lekarstwa, itp. Nie ma na to naszej zgody, aby Polacy otrzymywali od państwa takie duże zapomogi. Sami muszą zarobić, by utrzymać rodzinę. Od tego są kredyty i zobowiązania. Jeżeli taki Polak zarabia mniej niż 2100 zł to jest gówno wartym człowiekiem .
Otto2019.10.29 10:16
Nie bierzmy przykładu z Niemiec ! Tam panuje zamordyzm i karalna poprawność polityczna. W gospodarce dzieje się nie najlepiej, widać to już gołym okiem. I na koniec Niemcy zawsze byli wredni i fałszywi, są i będą ! To jest niezmienna cecha tego narodu. jeśli ktoś nie wierzy to niech spojrzy na historię tego narodu.
hehe2019.10.29 9:05
Naprawdę panie psorze nie poznał się pan na bierdoniu od razu? To ja, zwykły magister rozkminiłem go na samym początku jego politycznej drogi.
Nimrodel2019.10.29 9:11
Tak mówi bo musi heh ;)
Zyg2019.10.29 10:07
Ja pie-rdolę, zwykły magister a głupszy od chłopa po podstawówce !
Dr Nobody2019.10.29 17:09
Chodzi ci o biedronia tego ciotę???
anonim2019.10.29 8:38
Jeżeli w Niemczech nie dojdą do głosu Ratzingero podobni, a jest takich wielu, to będzie katastrofa.
Valentynka2019.10.29 17:25
No właśnie czekamy na katastrofę! A Grek Zorba zatańczy.