26.05.19, 13:35Zdj. Lukasz2, CC BY SA 3.0, Wikimedia Commons

Przewodniczący komisji wyborczej pod wpływem alkoholu

Wiesław Kozielewicz, przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej poinformował na konferencji prasowej PKW o dotychczasowym przebiegu wyborów do Parlamentu Europejskiego. 

Lokale wyborcze zostały otwarte o godzinie 7 rano. Głosować można do 21. Wraz z zamknięciem lokali wyborczych przestanie obowiązywać cisza wyborcza. Jak poinformował prezes PKW, dotychczas odnotowano "śladowe przypadki zakłóceń" przebiegu głosowania. Jednym z przykładów było zachowanie przewodniczącego obwodowej komisji wyborczej w Olsztynie, który zgłosił się do pracy pod wpływem alkoholu.

"Oczywiście został odsunięty od pracy, policja podjęła stosowne czynności"-powiedział Kozielewicz. Jak dodał, do incydentu doszło również w gminie Oleszyce, gdzie członkowie czterech komisji obwodowych omyłkowo opieczętowali karty wyborcze pieczęcią komisji ds. referendum.

"Gdy się zorientowano w błędzie, to postawiono trzecią, tym razem prawidłową pieczęć komisji obwodowej wyborczej. Oczywiście odciśnięcie pieczęci komisji ds. referendum nie ma wpływu na ważność karty. Karta jest ważna, bo jest opatrzona dwoma pieczęciami - okręgowej komisji wyborczej, a także obwodowej komisji wyborczej. A ta pieczęć komisji ds. referendum omyłkowo postawiona przez tę komisję jest traktowana jako dopisek"-tłumaczył przewodniczący PKW. 

Szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak zapytana, czy zdarzyły się przypadki problemów z dostaniem się do lokalu wyborczego, dodała, że były takie pojedyncze miejsca w delegaturze w Tarnobrzegu.

"Mieliśmy informacje już wcześniej, że będą trudności dla pojedynczych gospodarstw i tam gminy zapewniają dojazd. Mają świadomość tych problemów i były przygotowane na to, w związku z czym będą zapewnione dojazdy tym osobom"-podkreśliła szefowa KBW. 

Wiesław Kozielewicz poinformował ponadto, że sygnały o tym, iż wybory przebiegają bez zakłóceń, docierają do PKW także od wyborców głosujących za granicą.

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

Polak Ateista Dumny Gej2019.05.26 19:36
Słowiczkowe ściierwo nie potrafiłoś się maskować pod setką swoich ników, nie potrafisz się podszywać pod cudze. Głupie cię matka wysrała i głupie zdechniesz.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.05.26 16:11
Nie dajcie się nabrać na ta sowiecka sukę !!! Suki nie mają nic wspólnego z Polską !!! Prawda o "polskim geju". W jakim miescie jesteś "polski geju"? No powiedz, napisz. Tego nie zrobisz bo się boisz, że ktoś o szczegóły zapyta. Nie dajcie się nabrać ! 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! A jaki jest na to dowód? Ich IP adres, oto on jeden z ich proxy 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. Każdy może to sprawdzić. Nie dajcie się nabrać na ta sowiecka sukę !!! Suki nie mają nic wspólnego z Polską !!! ten prawdziwy
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.26 15:14
Słowiczkowe ściierwo nie potrafiłoś się maskować pod setką swoich ników, nie potrafisz się podszywać pod cudze. Głupie cię matka wysrała i głupie zdechniesz.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.05.26 14:45
Prawda o "polskim geju". W jakim miescie jesteś "polski geju"? No powiedz, napisz. Tego nie zrobisz bo się boisz, że ktoś o szczegóły zapyta. Nie dajcie się nabrać ! 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! A jaki jest na to dowód? Ich IP adres, oto on jeden z ich proxy 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. Każdy może to sprawdzić. Nie dajcie się nabrać ! ten prawdziwy
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.26 15:14
Słowiczkowe ściierwo nie potrafiłoś się maskować pod setką swoich ników, nie potrafisz się podszywać pod cudze. Głupie cię matka wysrała i głupie zdechniesz.
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.26 14:43
IDZIEMY GŁOSOWAĆ W TYM PIĘKNYM DNIU 🌈❤️WIOSENNYM❤️🌈 🔥PEŁNA MOBILIZACJA🔥
Veni creator spirytus2019.05.26 14:26
Szczerze mówiąc to nie dziwię się, jakbym miał cały dzień oglądać listy z tymi nazwiskami z mojego okręgu (małopolska) to też powiedziałbym, że na trzeźwo się nie da.