30.03.19, 22:55Fot. Lukas Plewnia via Flickr, CC BY-SA 2.0

PSL chce... wpisania członkostwa w UE do konstytucji

Dzisiejszy dzień upłynął pod znakiem konwencji wyborczych. Zaskakująca propozycja pojawiła się ze strony PSL. Jej lider, Władysław Kosiniak-Kamysz, zaproponował w trakcie krajowej konwencji wyborczej wpisanie do konstytucji członkostwa Polski w UE.

Złożymy poprawkę o zmianę w konstytucji, wpisanie członkostwa w UE do polskiej konstytucji”

- powiedział Kosiniak-Kamysz i stwierdził, że opcje, które nie poprą tego kuriozalnego pomysłu, będą chciały wyprowadzić Polskę z UE.

Nie ma zgody na polexit”

- grzmiał Kosiniak-Kamysz.

dam/PAP,Fronda.pl

 

Komentarze

baca z karpaca2019.03.31 21:30
To ewidentnie potwierdza wcześniejsze wątpliwości , że ...... pan Kamysz jest tylko polskojęzycznym osobnikiem , a do Polaka i Polski jest mu bardzo daleko.
diki2019.03.31 20:11
PSL jest coraz głupsze w coraz głupszej koalicji... już nawet tych zielnych ? tępaków szkoda komentować , następnym razem Kamyszu zapuść sobie zielną bródkę, będzie zabawniej
Mirek2019.03.31 16:45
Przecież oni jako ZSL już raz wpisali Polskę do ZSRR !! . Ledwośmy się z tamtego kołchozu wyplątali to znowu chcą nas wpisać do drugiego kołchozu pod nazwą Unia Europejska ....a właściwie IV Rzesza Niemiecka . W UE możemy być dopóki to nie zagraża naszej suwerenności ale wpisywać do Konstytucji takie brednie to trzeba mieć nas....ane we łbie .
plankton2019.03.31 16:02
Ciekawe, dlaczego mądrzy ludzie nie rozpowiadają wszystkiego, co tylko im do łba przyjdzie czy też wszystkiego, cokolwiek im się przyśni?
plankton2019.03.31 15:57
Członkostwo Polski w ONZ, NATO, UNESCO… też warto by było wpisać do Konstytucji, a zaraz potem uzupełnić jeszcze wpisem do Konstytucji członkostwa Polski w LGBT i Greenpeace. W sumie to dziwię się, że w Polskiej Konstytucji nie ma jeszcze polskiej książki kucharskiej i polskich zwyczajów wielkanocnych!
Jan Radziszewski2019.03.31 15:29
Nie brakowało w Polsce Duraków którzy poddawali naród obcym np Rosji Lub Niemcom czy później w czasach realnego socjalizmu ZSRR a i teraz znaleźli się kolejne Duraki tym razem w zdradzieckim PSL wielkich jakoby miłośników UE jest to jawny znak bardzo bliskiego jej upadku + Pan +++ 25 kwietnia 2015r. + zapowiada jej rozpad Aniołowie wykonawcy Sprawiedliwego Gniewu Bożego rozpoczęli już swoje działanie. Do realizacji tego są używane stworzone żywioły. Grzech popełniany przez człowieka w amoku, zwielokrotnił się względem Sodomy i Gomory. Już wkrótce rozpadnie się Unia Europejska. + Pozwolę toczyć się wydarzeniom oczyszczającym, aby obudzić z uśpienia hipnozą demona, choć niektóre dusze. czy nie żąda + Pan od nas + 26 styczeń 2016r. + bezwłocznego opuszczenia UE "Chcę, aby znaleźli się w Polsce odważni przywódcy, którzy wyprowadzą Polskę z Unii Europejskiej, a chętnym zaproponują stworzenie nowej, opartej na Bogu, na cywilizacji miłości, a nie jak obecna Unia, cywilizacji śmierci. +++ Bóg + 26 kwietnia 2016r. + stawią nam żądanie bezwłocznego wyjścia z UE i podaje przyczyny bezwłocznego opuszczenia UE ! "Żądam, aby Polska odstąpiła od Unii Europejskiej. + Masoneria chce was zlikwidować przez wciągnięcie w sieć pułapek i intryg Mówiąc wprost jasno zrozumiale Diabeł kieruje teraz opętanym przez siebie PSLem
Laura2019.03.31 14:40
PRL też miał wpisaną w konstytucje dozgonna wiernośc ZSRR
heniek2019.03.31 14:38
nigdy więcej sojuza
JR2019.03.31 12:14
Kociniak-Kamysz, co ta sierota ma wspólnego z PSL? Kto takiego cudaka wybrał na prezesa tej organizacji? Jakie ma pomysły ten pustak? Ręce opadają! Całe szczęście, że wybory się zbliżają. Może takich baranków nie będzie w przyszłym Sejmie!
joanna2019.03.31 11:49
Szanowny ZSL-u! To nie pomyłka, bo obecna partia ludowa nie ma już nic wspólnego z etosowym PSL-em. A więc - Szanowny ZSL-u, dla wszystkich jest oczywiste, że wasze ostatnie pomysły nie mają nic wspólnego z programem (czy go w ogóle posiadacie?), a są jedynie sztuczkami, które topniejącej formacji politycznej mają przywrócić oddech. A więc czysty marketing! Ale nawet marketing, aby był skuteczny, musi mieć sens, jakąś wewnętrzną logikę, słowem - wymaga myślenia. A to, co wy wymyślacie i wygadujecie, jest od sasa do lasa... Z jednej strony głosicie, że będziecie w swoich działaniach wspierać się nauczaniem św. Jana Pawła II, a z drugiej strony przystępujecie do koalicji z partiami lewackimi (nawet nie lewicowymi w ścisłym sensie), libertyńskimi, wręcz chuligańskimi, które głoszą wolność w zabijaniu nienarodzonych dzieci, demoralizację dzieci i młodzieży oraz dewastację moralną rodzin przez wprowadzanie "ideałów LGBT". A teraz ten pomysł z zapisywaniem w Konstytucji RP "sojuszu" z UE. Już to było i takie SOJUSZE Polakom kojarzą się jak najgorzej. Konstytucja to jest najwyższa norma prawa zaakceptowana i obowiązująca CAŁY NARÓD, WSZYSTKICH OBYWATELI i nie może być manipulowana przez partyjki do własnych doraźnych celów. Jako partia bez poglądów, przylepiająca się do każdej, dowolnej koalicji, by tylko utrzymać się przy władzy, wielokrotnie daliście plamę i to w waszych sztandarowych sprawach, czyli trosce o wieś i rolnictwo. Jeśli chcecie uczciwie pracować, to dokonajcie reform, a to oznacza wyzwolenie się z komunistycznych tradycji ZSL-u i powrót do źródeł. Ale to wymaga - oficjalnego odcięcia się od spadku po komunie, pozbycia się skompromitowanych prominentów, powrotu do źródeł prawdziwego PSL-u, szczerości wobec elektoratu i pracy a nie gadania, co ślina na język przyniesie!
pendragon666662019.03.31 10:47
najpierw ci idioci z pisu pluli na UE a teraz pchaja sie do koryta
polak2019.03.31 14:22
debil
plankton2019.03.31 16:08
Chciałoby się doradzić «zjedz Snickersa», ale niestety w twoim przypadku to nie pomoże.
teresa2019.03.31 10:03
Poziom logiki Kamysza jest zerowa , jego twarz jest tym zerem wypełniona .Jest infantylny.
Grizzly2019.03.31 9:11
Możesz sobie wpisać onuce i gumofilce dla ZSL-owców!
Andrzej Malik2019.03.31 7:12
Hm.... Adrian chciał podobnego pytania w swoim referendum. I jeszcze się o NATO miał zapytać....
Stanislaw znad Dunajca2019.03.31 6:58
Niektórzy wróżą Unii rozpad, skoro niezdolna do reformy. Dlatego myślę, że trzeba podtrzymywać ideę (zresztą niezależnie od ewentualnego rozpadu) - federacji Trójmorza! Ona może i powinna istnieć już w ramach obecnej Unii! Mam na to bardzo ważne uzasadnienie: http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/Dlaczego-wybieram-Polske.pdf
Stanislaw znad Dunajca2019.03.31 6:50
Prawdę mówiąc, Europę mamy w genach. Spośród narodów Europy dziedziczymy najwierniej DNA od pierwszych osadników Europy z 40000 lat temu (modelowane na danych DNA od człowieka z Goyet-q116). Ale Unia? Na razie to zdegenerowana sitwa urzędasów bez uczciwej konstytucji. I jej poddawać polską konstytucję?
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.31 10:10
Człowiek został stworzony przez boga kilka tysięcy lat temu. To po pierwsze ateistyczny głąbie. Po drugie to ateiści wybadali, że człowiek do Europy przybył z Afryki. Polak pochodzi z Afryki???? Co ty wypisujesz ateistyczny, lewacki, pedalski głąbie.
polak2019.03.31 14:23
odezwał sie debil i kratyn
tomasz2019.03.31 15:52
panie Stanisławie Polska ma 1050 lat natomiast kraje europejskie są sztucznym tworem. Posklejane z kawałeczków państewka zaczynając od dzikusów rosyjskich a na niemieckich (germańskich ) kończąc. Z racji tak długiej historii Polacy nie muszą udowadniać że są europejczykami bo byli nimi zawsze. To raczej ta hołota musi udowodnić czy zasługuje na miano europejczyka. Ponieważ sprowadzając dzikusów z Afryki podważa swoją europejskość i tworzy bantustan który ma wywołać chaos. Dlatego Polacy brońmy się przed najazdem dzikich - muzułmanów inaczej zostaniemy zniszczeni jak ta masa europejska która zaczyna dogorywać i umrze zostanie zgnieciona przez muzułmanów.