01.05.20, 16:30Fot. kuhnmi via Flickr, CC BY 2.0

Rosja: Aresztowania wysokich rangą siłowików

Warsaw Institute

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przeżywa trudne chwile. Nie dość, że czterech zastępców ministra zostało poddanych kwarantannie po tym, jak okazało się, że ich współpracownik ma koronawirusa, to na dodatek aresztowano dwóch innych generałów MSW. Mieli pomagać – licząc na finansową wdzięczność – biznesmenowi oskarżonemu o oszustwa. Ale to nie jedyna w ostatnich dniach sprawa korupcyjna dotykająca instytucji siłowych. Aresztowano wysokiego rangą funkcjonariusza Gwardii Narodowej – za łapówki.

16 kwietnia sąd w podmoskiewskim mieście Istra poinformował, że umieścił na co najmniej dwa miesiące w areszcie śledczym pułkownika Alberta Kudriaszowa, zastępcę dowódcy centrum wywiadowczego Gwardii Narodowej. Wysoki oficer tej powstałej kilka lat temu potężnej formacji siłowej został aresztowany pod zarzutem wymuszenia na biznesmenie z regionu stołecznego łapówki za „ochronę”. Kudriaszow i jeszcze jedna nie wymieniona z nazwiska osoba zostali zatrzymani 16 kwietnia. Kilka dni wcześniej aresztowano dwóch generałów MSW, zastępców naczelnika Departamentu Śledczego: Aleksandra Biriukowa i Aleksandra Krakowskiego. Zarzuty ma też starszy śledczy ds. szczególnej wagi, płk Aleksandr Briancew. Cała trójka ma zarzuty nielegalnego przeniesienia w listopadzie 2019 roku z aresztu śledczego do aresztu domowego biznesmena Alberta Chudojana (jest oskarżony o oszustwa na szczególnie dużą skalę) oraz zdjęcia aresztu z należących do oskarżonego działek ziemi. Cała trójka oficerów MSW nie przyznaje się do winy.

W areszcie mają pozostawać co najmniej do 1 czerwca. Dochodzenie w tej sprawie osobiście wszczął szef Komitetu Śledczego Aleksandr Bastrykin. Działania operacyjne prowadzi Zarząd „M” FSB. Aresztowani generałowie MSW mieli dostać duże korzyści materialne od Chudojana. Przeniesienie do aresztu domowego i zdjęcie aresztu z działek ziemi były pierwszymi krokami. W planach było złagodzenie zarzutów. Ważnym elementem dochodzenia są obciążające funkcjonariuszy MSW zeznania biznesmena Siergieja Gowiadina, byłego wspólnika Chudojana. W sprawie pojawia się też nazwisko kryminalnego autorytetu Zacharija Kałaszowa (ps. Młody Szakro), który miał duże wpływy w strukturach Komitetu Śledczego. Być może dlatego osobiście w sprawę zaangażował się Bastrykin. Uderza ona jednak przede wszystkim w MSW i jej szefa, Władimira Kołokolcewa.

 

Artykuł pierwotnie ukazał się na stronie think tanku Warsaw Institute.

 

[CZYTAJ TEN ARTYKUŁ]

Komentarze

Stalker2020.05.1 18:21
Uczcie się chłopcy historii – i poświętujmy trochę ! Wyklęty powstań lewacki ludu, powstańcie , których dręczy żłób, Kidawa wygra, nie ma cudu, a jak nie – Jachira da wam w dziób ! Bój to jest wasz ostatni, nie pomoże wam dron, Sztandar wyprowadzić i z oczu nam WON ! https://www.youtube.com/watch?v=s0ziQc5MkPg
Judasz2020.05.1 18:20
To co czyni Putin i jego sowieccy kolesie jest nam Polakom na rękę. Dlaczego ? Bo w odpowiedziach na ich paszkwile, pomówienia i próby pisania historii na nowo, możemy pokazać światu prawdę o II wojnie światowej, i agresji sowietów na Polskę 17.09.1939 roku, prawdę o Katyniu, Miednoje, Charkowie, Kozielsku, Ostaszkowiei innych miejscowościach gdzie mordowano oficerów i jeńców strzałami w tył głowy, prawdę o milionach ludzi wywożonych na Sybir, do gułagów, na pewną śmierć ! O latach zamordyzmu sowieckiego 1045-1990 w krajach Europy środkowej i wschodniej, o agresji przecowko Gruzji i Ukrainie i aneksji Krymu, i wreszcie o tragedii smoleńskiej ! Rosja to nieludzka ziemia, a sowieci to bezrozumny naród !
ETO2020.05.2 8:25
Co do ziemi zgadzam się. Co do narodu..to nieco bym polemizował. jako elektryk okrętowy wiele razy pracowałem z rosyjskimi załogami. I tak jak wszedzie, ludzi spotykałem różnych. Jednym jednak wspólnym mianownikiem był fkat..czy też moje bardzo namacalne odczucie..że oni wszyscy czują jakiś kompleks do Polaków..kompleks bardzo głęboko ukrywany. Wielu Rosjan potępia działania Putina , ale boją się przeciwstawić nieludzkiej władzy..bo to i dzisiaj moze się zakończyc drogą w jedną stronę i zagładą całej rodziny. Tak wiec krzyczą Putin..Putin.. Trzeba umieć postawić się na ich miejscu. To są w wiekszosci biedni i zaszczuci ludzie którzy tylko na tej nieludzkiej ziemi chcą normalnie żyć czy też tylko zwyczajnie przeżyć. Posród Rosjan mam wielu przyjaciół..i przestrzegam.. nie traktujcie wszystkich Rosjan jednakowo..jako morderców. Podobnie jak w Polsce..Nie wszyscy polacy byli UB-ckimi zbrodniarzami, tak nie wszyscy rosjanie byli w katyńskim NKWD. Proszę Was Moi Kochani. Módlcie się za tych ludzi, i postarajcie się ich zrozumieć.
Stachu2020.05.1 18:19
Reparacje wojenne od Niemców, lewaccy debile, to pieniądze, które będą przeznaczone dla was czerwonych tępaków i tęczowych zboczków. Otórz, za te pieniądze PIS kupi dla was jedną z greckich wysp i zapewni wam darmową podróż na tą wyspę (one way ticket). Tam będziecie budować własne, równe społeczeństwo, własną liberalną politykę, waszą wolność i demokrację, waszą wiarę w neomarksistowską ideologię ..... Niemcy mają pieniądze to muszą płacić, a Ruscy bidni jak mysz, to oddają na Obwód Krłlewiecki (Kaliningradzki) i będziemy kwita !!!
Ziew2020.05.2 8:15
Reperacje wojenne to mrzonki. Nie będzie żadnych reperacji wojennych. PiS rządzi uz kilka lat i przez ten czas media i politycy PiSu tylko grzeją ten temat dla osiągniecia doraźnych korzyści politycznych. Prawda jest taka, że porzez te wszystkie lata Polska nie wystąpiła z zadnymi realnymi roszczeniami w stronę Niemiec, poza jakimiś wywiadzikami PMM dla niemieckich gazet. O ile Makrela ich nie czytała, nie wie nic o naszych roszczeniach. juz w zeszlym roku miał być przedstawiony bilans strat Polski w czasie okupacji niemieckiej i co?Cisza.No chyba ze o czymś nie wiem, to wyprowadźcie mnie z błędu.
Dam2020.05.1 18:18
Na, polskojęzyczne kacapy ? Jeszcze wam za mało 45 lat komunizmu i setek mordów wykonanych na bohaterach i niewinnych ludziach, w tym na żołnierzach niezłomnych czy na ks. Popiełuszczce ? Jeszcze wam za mało stanu wojennego, kiedy bolszewia z Jaruzelskim na czele wypowiedzieli wojnę narodowi polskiemu , mordując i skazując na lata więzienia wielu aktywistów i niewinnych ludzi ? Jeszcze wam za mało mordu własnego Prezydenta i 96 osób polskiej elity pod smoleńskiem ? Jeszcze wam za mało 8 lat władzy PO i PSL, lat mordów tych, którzy wiedzieli zbyt dużo, lat potwornych afer korupcyjnych i okradając Polaków na setki miliardów złotych ? Jeszcze wam za mało – dalej rwiecie się do koryta, by robić to samo co robiliście ? N I G D Y !!!!!!!!!
Marek2020.05.1 17:32
Bandycko-przestępczy reżim aresztuje swoich bandycko-przestępczych funkcjonariuszy. To tylko w Rosji i w sycylijskiej mafii jest możliwe.
yumar2020.05.1 17:48
w Polsce Duda przestępców ułaskawia, którzy potem są ministrami
yumar2020.05.1 17:31
jak to jest w kraju Polin pod wodzą Dudy i Kaczyńskiego 1. skazany na 3 lata więzienia Kamiński jest ministrem 2. podejrzany o łapownictwo Grodzki jest marszałkiem senatu 3. sutener od burdelu jest prezesem NIK 4. Misiewicz pupilek Macierewicza podejrzany o korupcje w MON
Niech się święci 1 Maja , na barykady mendy2020.05.1 17:22
Jeszcze 2-3 lata i Polska zaspokoi swoje gazowe potrzeby w 100% plus będzie zaopatrywała Ukrainę, Kraje Bałtyckie, itp. A Ukraina już wygrała miliardy i gaz będzie musiał płynać. Podobnie będzie z ropą, już teraz mamy niecałe 60% z kacapii. Putinek dopłaca do każdej baryłki ropy średnio $25. Szykujcie się towarzysze na kartki na żywność! ------------------ Wyklęty, powstań ludu ziemi! Powstańcie, których dręczy głód! Myśl nowa blaski promiennemi lalalalalala .... mendy
yumar2020.05.1 17:25
co za pisowski bełkot
droma2020.05.1 17:20
nie o korupcje chodzi bo w rosji skamielinie dla wladzy to norma ,majac kase zaczeli myslec jakby tu putina odstawic i jeszcze wiecej zajumac nie udawolo sie ...
Bój to będzie ostatni.. 2020.05.1 17:17
Niech się święci 1 Maja , na barykady mendy! Wszystkim koorvom czerwonym na forum Frondy, wam wannabe ateistom, wam żydo-bolszewikom, wam PZPR-com, TPPR-com, wam kellerom, żydom wyklętnym, albertom, stachom, nowaczkom, maryśkom, etc. z okazji waszego koorevskiego święta życzę wam tego czego wy codziennie życzycie nam katolom... Szczepionki się nie doczekacie. Niewielu z was przeżyje jesienny powrót koronawirus. Wyklęty, powstań ludu ziemi! Powstańcie, których dręczy głód! Myśl nowa blaski promiennemi lalalalalala .... mendy
tvn2020.05.1 17:21
od prezesa wiem , że zdechniesz pierwszy
Ziew2020.05.2 8:08
Keller- wróg publiczny nr 1 xD . Paranoja?
em. dr inż.2020.05.1 17:07
Otworzyłem to tylko dlatego, by zobaczyć co to są te "siłowiki". No cóż? Człowiek całe życie musi uczyć się!!!
Skrzypek na dachu2020.05.1 17:03
Smutne moskale pija dalej denaturat i mrucza se " Nas eto mnogo ".
america america my country tis of thee2020.05.1 16:55
Siłowików? Po jakiemu to @kak?
anonim2020.05.1 17:27
Siłowiki : urzędnicy centralnego aparatu władzy na Kremlu wywodzących się z armii (najczęściej ze służb specjalnych typu GRU, FSB, SWR) https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BA%D0%B8
koszerny goj2020.05.1 19:10
To dlaczego nie napisał силовиков, tylko tworzy jakieś lingwistyczne potworki?
kajzer2020.05.1 16:51
całe szczęście, że my w Polsce nie mamy Grodzkich, Banasiów , Kamińskich czy Misiewiczów, co za błogi kraj wg Frondy
Reytan2020.05.1 17:10
Idiota I prowokator.
kajzer2020.05.1 17:17
od idiotów to wyzywaj tych co ciebie spłodzili i swoje bękarty pisowski kretynie
anonim2020.05.1 17:16
Przeczytaj ten artykuł ze zrozumieniem. I potem napisz coś na temat, Mr Kajzer.
kajzer2020.05.1 17:20
think tank Warsaw Institute typowa antyrosyjska propisowska tuba propagandowa dla pisowskich cymbałów łykających każde koszerne guano w imię prezesa, też z tego klubu jesteś?
sale2020.05.1 18:54
Na szczęście mamy ciebie, wszechwiedzącego sędzę
Hanys2020.05.2 16:43
A do tego dodaj PO, Tuska, Grodzkiego w Budce z Kidawą do towartzystwa i twoją totalną głuPOtę..
ja22020.05.1 16:49
Prośmy Boga za totalnych szerzycieli nienawiści w naszym kraju, którzy swoim bezbożnictwem niszczą wszystko co dobre .
ladychapel2020.05.1 17:06
10 «Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz a drugi celnik. 11 Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: "Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. 12 Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam". 13 Natomiast celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi i mówił: "Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!"
Reytan2020.05.1 17:08
Ladychapel to komuch,klamca i prowokator,czyli po prostu LAJDAK.
Reytan2020.05.1 17:07
Idiota
Mirek2020.05.1 16:49
Coś mi tu waniajet Stalinem . Putinowi wali się cały świat na łeb a więc potrzebne są jakiekolwiek sukcesy aby biednemu ludowi pokazać że on cały czas trzyma rękę na pulsie . A sytuacja w Rosji jest nieciekawa . Ceny ropy szorują po dnie . Z Ukrainą jak na razie cienko . Rurociąg północny leży . Zaraza szczególnie w Moskwie robi olbrzymie postępy . Gospodarczo Rosja stacza się w niebyt . Jednym słowem jeżeli sytuacja rozwinie się dalej w tym kierunku to Rosja leży i kwiczy . Bo to że w Sowietach a obecnie w Rosji jest złodziejstwo to nic nowego . Tam zawsze kradli i kraść będą jak to w marksiźmie-leniniźmie .
Ziew2020.05.2 8:05
Podsumowując twój post jednym zdaniem: Mała rzecz..a cieszy!
ja 2020.05.1 16:44
Bergoloi Franciszek dąży do tego aby zlikwidować św. Sakramenty szczególnie Spowiedź i Eucharystię, wykonuje zalecenia masonów z NWO.
Marian2020.05.1 16:36
Rosja to korupcja,pijaństwo,ubóstwo,wszechobecna przemoc,chamstwo,brud i złodziejstwo.To wszystko moze nam ściągnąć do Polski kandydat Konfederacji-Bosak.Jezeli wygra.
prezes Yaro2020.05.1 16:45
idź w pokoju ofiara spełniona
Marian2020.05.1 16:46
Bogu niech będą dzięki.
Reytan2020.05.1 17:02
Rosyjska partie Konfederacje musimy zdelegalizowac. Bosaka ,Kurwina I pozostalych zdrajcow powiesic po przywroceniu kary smierci.
plplpl2020.05.1 16:34
zlodzieje zamykaja zlodzieji? konkurencja widac jest tam duza
Obajwienia z Quito 1610 2020.05.1 16:32
Wizja profanacji Sakramentów świętych 20 stycznia 1610 roku Matka Boża objawiła się jej znowu i powiedziała między innymi: „Wiedz, że od końca XIX, a szczególnie w XX wieku namiętności wybuchną i dojdzie do zupełnego zepsucia obyczajów, bo Szatan prawie całkowicie panował będzie przez masońskie sekty. Aby do tego doprowadzić, skupią się one szczególnie na dzieciach. Biada dzieciom w owych czasach! Trudno będzie przyjąć sakramenty chrztu i bierzmowania. Wykorzystując osoby posiadające władzę, diabeł starać się będzie zniszczyć sakrament spowiedzi (...) To samo będzie z Komunią świętą. Niestety! Jak bardzo zasmuca Mnie, że muszę ci wyjawić tak liczne i okropne świętokradztwa – tak publiczne jak i tajne – popełnione z powodu profanacji Najświętszej Eucharystii! W czasach tych wrogowie Chrystusa, zachęcani przez diabła, często kraść będą z kościołów konsekrowane Hostie, aby bezcześcić Postacie Eucharystyczne. Mój Najświętszy Syn widzi samego siebie rzuconego na ziemię i zdeptanego przez nieczyste nogi”. Dalej mówi Matka Najświętsza o lekceważeniu sakramentu ostatniego namaszczenia, przez co wiele dusz pozbawionych będzie pocieszenia i łask w decydującej chwili śmierci. „Sakrament małżeństwa, symbolizujący związek Chrystusa ze swoim Kościołem, będzie przedmiotem ataków i profanacji w najściślejszym znaczeniu tego słowa. Masoneria, która będzie wówczas sprawować rządy, zaprowadzi niesprawiedliwe prawa mające na celu zniszczenie tego sakramentu, a przez to ułatwi każdemu życie w stanie grzechu, oraz spowoduje wzrost liczby dzieci urodzonych w nielegalnych związkach, nie włączonych do Kościoła. Duch chrześcijański szybko upadnie, drogocenne światło Wiary zgaszone będzie do tego stopnia, że nastąpi prawie całkowite zepsucie obyczajów. Skutki zeświecczonego wychowania będą się nawarstwiać, powodując m. in. niedostatek powołań kapłańskich i zakonnych. Sakrament kapłaństwa będzie ośmieszany, lżony i wzgardzony. Diabeł prześladować będzie szafarzy Pana w każdy możliwy sposób. Będzie działać z okrutną i subtelną przebiegłością, odwodząc ich od ducha powołania i aby uwodząc wielu. Owi zdeprawowani kapłani, którzy zgorszą chrześcijański lud, wzbudzą nienawiść złych chrześcijan oraz wrogów Rzymskiego, Katolickiego i Apostolskiego Kościoła, którzy zwrócą się przeciwko wszystkim kapłanom. Ten pozorny tryumf Szatana przyniesie ogromne cierpienia dobrym pasterzom Kościoła. Poza tym, w owych nieszczęśliwych czasach, nastąpi niepohamowany zalew nieczystości, która popychając resztę ludzi do grzechu, pociągnie niezliczone lekkomyślne dusze na wieczne potępienie. Nie będzie można znaleźć niewinności w dzieciach, ani skromności u niewiast. W owych chwilach największej potrzeby Kościoła, ci, którzy mają mówić, będą milczeć!”. Na koniec Matka Boża ponownie nakazała wykonać figury ku Jej czci.