26.10.15, 08:34

Sikorski: Potrzebna jest zmiana przywództwa w PO

Nadchodzą nowe czasy nie tylko w całej polskiej polityce, ale też w Platformie Obywatelskiej. Po drugiej z rzędu wyraźnej wyborczej porażce coraz więcej polityków tej partii nie ma wątpliwości, że w PO konieczne są zmiany.

Były Minister Spraw Zagranicznych nie mógł zrozumieć, dlaczego Platforma przegrała wybory mimo ośmiu lat doskonałych rządów. Jak mówił w wywiadzie dla TVP Bydgoszcz:

"Rezultat jest gorszy niż można się było spodziewać. Niestety Bronek nie dał rady, dziś rezultat jest gorszy niż można było się spodziewać. Trzecie przegrane wybory. To rozczarowanie. Historia tych 8 lat to jeden z najlepszych okresów tego kraju. Nasz PKB wzrósł o 1/3. Dlaczego z takimi osiągnięciami Donald Tusk potrafił wygrywać, a teraz trzy razy pod rząd przegraliśmy?"

Sikorski stwierdził też, że duża część elektoratu PO zagłosowała na partię Ryszarda Petru:

"Już widać, że głosów oddanych na program modernizacji Polski było więcej niż 30%. Nowoczesna to głosy elektoratu, który głosował 4-8 lat temu na nas. Musimy się zastanowić, dlaczego Nowoczesna nie była z nami".

Wreszcie wyraził przekonanie, że w partii potrzebna jest zmiana lidera:

"Jestem osobiście przekonany, że PO jest potrzebne nowe przywództwo. Partia była dowodzona jednoosobowo, bardzo energicznie przez Ewę Kopacz, ona pracowała bardzo ciężko w tej kampanii. Jednak to oznacza jednoosobową odpowiedzialność za wynik. To, że Ewa Kopacz będzie wiedziała, co w takiej sytuacji zrobić. Przechodzimy do opozycji, ale będziemy bronić naszych osiągnięć i pokażemy za 4 lata, na co nas stać".

emde/300polityka.pl

Komentarze

anonim2015.10.26 8:42
Po raz pierwszy się zgadzam. Zdradek na szefa peło!!!
anonim2015.10.26 8:48
Do nich też dociera, że Kopacz się nie sprawdziła.
anonim2015.10.26 8:55
Jakie ma znaczenie kto i jaki sposób obejmie PO to początek końca tej formacji,no chyba,że zasoby finansowe mają na kontach w Luksemburgu.
anonim2015.10.26 8:59
obyście byli w opozycji tak atakowani przez media jak Piś a w następnych wyborach was nie będzie kmieciu sykorski zostawiliście Polskę w ruinie, gdzie jest kamieni kupa, z Polski zrobiliście parobka europy, to dlatego tak się niemiaszki burzą i ich klakierzy typu michnikus czy lisek chytrusek, sykorski "Wam kury szczać wyprowadzać a nie państwem rządzić"
anonim2015.10.26 9:47
@Zbyszek Wprost przeciwnie. Rozliczyć w duchu miłosierdzia i sprawiedliwości. I powinni w więzieniach przepisywać w zamian za michę tysiąc razy dziennie jedno zdanie... - "Bóg jest Panem historii"
anonim2015.10.26 10:31
Były Minister Spraw Zagranicznych nie mógł zrozumieć, dlaczego Platforma przegrała wybory mimo ośmiu lat doskonałych rządów" zakłamanie POpapranców jest poza wszelką skalą, albo oni zyja w jakimś matrixsie albo myślą że Polakom można wmówić wszystko. afera goniła aferę, złodziejstwo marnotrawstwo pieniedzy podatnika, same porażki, zero odpowiedzialności. wszystko zamiecione pod dywan, nikt nigdy za nic nie beknął, ile ludzi oszukano przy budowie autostrad? ile potraciło wszystko? ktos sie tym przejął? donek? pieniadze z OFE ukradzione Polakom,ktoś sie przejął? umowy smieciowe zeby zgnoic do reszty biednych ludzi, kogos to obchodziło?podniesienie wieku emerytalnego,mega opóźnienia z gazoportem, który i tak nie dziala poki co, półtorej roku po terminie ale dla zakłamanej kopaczki to sukces, choć za gaz Katarowi trzeba płacić mimo ze nie odbieramy, odebraliscie zapłatę złodzieje!!! ps. a gdzie lewacka trollownia typy kors, tren, joenam czy inni? nie ujadacie jeszcze?
anonim2015.10.26 11:32
@Pietro_ O to to Tato! Nakarmić ich grochówką, zapakować wszystkich do zbiorników w Świnoujściu i może wreszcie uda się przeprowadzić testy ciśnieniowe dopiero co "otwartego" gazoportu...
anonim2015.10.27 8:26
Szanowna Frondo. Dlaczego usunęłaś tego newsa ??: http://www.fronda.pl/a/muzulmanscy-imigranci-podpalili-w-polsce-obore-ze-swiniami,59276.html