19.10.18, 10:25fot. Lukasz2, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia

Sondaż: PiS wygrywa, wielkie szanse Jakiego - ostry wyścig

W najnowszym sondażu wyborczym okazuje się, że wybory samorządowe z największym prawdopodobieństwem wygra Prawo i Sprawiedliwość. Na kandydatów partii Jarosława Kaczyńskiego chce zagłosować prawie 37 proc. badanych. Dużo gorzej wypada totalna opozycja - Koalicję Obywatelską wspiera jedynie 24,4 proc. ankietowanych. Także Ludowcy nie mogą liczyć na wieki sukces - partię Kosiniaka-Kamysza wesprzeć chce 10,8 proc. badanych.

Na kolejnym miejscu plasują się Bezpartyjni Samorządowcy (8,4 proc.), Kukiz'15 (5,8 proc.), a na samym dnie - Wolność (1,4 proc.) oraz Razem (1,2 proc.).

Wielu Polaków interesuje najbardziej, jak potoczą się wybory w dwóch zwłaszcza miastach, Warszawie i Gdańsku. W obu sytuacja jest na ostrzu noża. W stolicy według badania nicałe 43 proc. uzyskał Rafał Trzaskowski, ale Patryk Jaki jest tuż za nim - z poparciem niemal 38 procent. W Gdańsku wygrywa teoretycznie - skompromitowany zdawałoby się włodarz - Paweł Adamowicz (30,9 proc.). Kandydat PiS Kacper Płażyński traci jednak niewiele, otrzymując 26,2 proc. głosów - i wyprzedza Jarosława Wałęsę, kandyata PO (25 procent).

Sondaż przeprowadziła pracownia CBM Indicator dla ,,Wiadomości'' TVP1.

mod/tvp