03.06.20, 16:34Screenshot Youtube - Platforma Obywatelska

Zbigniew Kuźmiuk: Kampania Trzaskowskiego. Jeden wielki żart z wyborców?

1. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, choć nie jest na urlopie, raczej nie bywa w pracy, natomiast wojażuje po Polsce i nawet tego nie ukrywa, że prowadzi kampanie wyborczą, mimo tego, że jego komitet nie jest jeszcze zarejestrowany.

Podczas różnego rodzaju spotkań z wyborcami, wygłasza coraz bardziej kontrowersyjnie przemówienia, podczas których przedstawia poglądy różne o 180 stopni w stosunku do tych, które do tej pory publicznie prezentował.

Ba u zaprzyjaźnionych z nim samorządowców, uczestniczy w uroczystościach oddawania do użytku inwestycji, które trudno uświadczyć w Warszawie, choć Trzaskowski je obiecał w swojej kampanii wyborczej na jesieni 2018 roku.

Tak było w ostatni poniedziałek w Nadarzynie, gdzie Rafał Trzaskowski uczestniczył w otwarciu parkingu zbudowanego w systemie Parkuj i Jedź, podczas gdy po blisko 2 latach jego kadencji w Warszawie, nie wybudowano ani jednego takiego parkingu.

2. Ostatnio na wiecu w Poznaniu, Trzaskowski powiedział „Niektórzy z nas krytykowali Program 500 plus, ale ten program jest słuszny, on pozwolił ludziom odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Trzeba to przyznać, jest to absolutnie niezbywalny filar naszej polityki społecznej i to było dobre posunięcie, dobry ruch”.

A przecież jeszcze niedawno w programie Onet Rano u redaktora Kuźniara, mówił wprost o programie 500 plus, „że to program rozdawnictwa i że jest on pułapką dla Platformy i Nowoczesnej”.

W Poznaniu mówił także, że był dumny z prezydenta Lecha Kaczyńskiego, gdy ten na placu w Tbilisi w sierpniu 2008, swoją obecnością i przemówieniem, obronił Gruzję przed zajęciem całego terytorium tego kraju przez Rosję.

Tyle tylko, że ten sam prezydent Trzaskowski pozwolił ma powrót ulicy Armii Ludowej zamiast ulicy Lecha Kaczyńskiego, bowiem po decyzji wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery ustanawiającej tę ulicę w Warszawie, samorząd od tej decyzji się odwołał.

3. Kampania poprzedniczki Rafała Trzaskowskiego, kandydatki na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej wyglądała kabaretowo i skończyła się jej wycofaniem, kiedy jej poparcie w sondażach spadło do 2%, ale jej następca coraz częściej, prowadzi kampanie tak jakby żartował z wyborców.

Otwieranie inwestycji u kolegów samorządowców, w sytuacji kiedy takie obiecało się na swoim terenie, czy też zmiana o 180 stopni poglądów w ważnych sprawach społecznych, to nie poważne podejście do uprawiania polityki, tylko czysty kabaret, oparty jeszcze o przeświadczenie, że większość wyborców ma bardzo krótką pamięć.

Tak na szczęście nie jest, wyborcy takie rzeczy pamiętają i raczej nie pozwalają politykom aby sobie z nich żartowali, więc Rafał Trzaskowski może się bardzo zdziwić, rezultatami swojej kabaretowej kampanii.

4. Osobliwe podejście zaprezentował Rafał Trzaskowski w sprawie przyznawania mikropożyczek w Warszawie przez podległy mu powiatowy urząd pracy, najpierw twierdził, że przyznaje je nie gorzej jak inne duże miasta ale gdy stosowne dane zaprezentował resort rodziny, pracy i polityki społecznej, pokazujące, że stolica jest na szarym miejscu w Polsce pod tym względem, odpowiedzialnością za to obarczył rząd.

Stwierdził, że jeżeli w kraju pojawiają się poważne problemy, to rząd natychmiast angażuje do ich rozwiązywania samorządy, zapominając, że jeszcze niedawno włodarze dużych miast w tym Rafał Trzaskowski, podpisywali się pod 21 postulatami daleko idącej dalszej decentralizacji naszego państwa, a więc przekazywania kolejnych kompetencji samorządom między innymi z nadzorem nad policją włącznie.

A pożyczkami z Funduszu Pracy od zawsze zajmują się powiatowe urzędy pracy, a te podlegały powiatom od reformy administracyjnej 1999 roku, a w przypadku Warszawy temu miastu, bo działa ono na prawach powiatu.

Czyż jest możliwe, że były poseł, europoseł, minister i obecny prezydent dużego miasta, takich rzeczy nie wie, czy też jego kampania, udająca tylko poważną, jest jednak jednym wielkim żartem z wyborców?

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze

Zobacz co nowego2020.06.3 18:48
Zobacz co nowego leci w kinach poczytaj info o nowościach. Odetchnij już od od tego wirusa! https://filmvod.pl/
antymarksista2020.06.3 18:22
Ludzi słabych, często zmieniających poglądy nie możnaobdarzyć zaufaniem. Takie osoby są niewiarygodne i niebezpieczne.
Co będzie jak Trzaskowski wygra?2020.06.3 17:26
Kompletny paraliż kraju! "Czajka" Trzaskowski nic nie podpisze, bo nic do niego nie dotrze, senacki Doktór Koperta ma chroniczne zatwardzenie. Łatwe do przewidzenia są wcześniejsze wybory parlamentarne, ale tylko wtedy jak "Czajka" Trzaskowski wraz z Doktór Koperta się zgodzą.
Pisbusters2020.06.3 17:15
Nie trudno zauważyć w obecnej kampanij świeżość Trzaskowskiego a zmęczenie i zwątpienie Dudy
do troli z prawa i lewa2020.06.3 17:11
Powtórzylibyście to, co piszecie pokazując własną twarz? Nagranie możecie zamieścić np. na youtube.
Ja2020.06.3 17:22
Nie bo mam ryj podobny do prezesa Kałczyńskiego a z tak obrzydliwym wizażem nie powinno się pokazywać publicznie
Zygfryd2020.06.3 17:10
Cały czas łże jak pies o kim my mówimy? kłamca i syf mu kapie z rękawa po prostu szamborafał.
Topek2020.06.3 17:10
Dlaczego dupuś nazywany jest Adrianem bo wystawienie go do wyborow przez kaczora było jednym wielkim żartem, żartem dupuś jest do tej pory, bo jest a tak jakby go nie było i sam wie że dla Polaków jest tylko Adrianem i dlatego jego kampania dziś wygląda tak jakby był tym już zmęczony i miał dość robienia z siebie pośmiewiska bo to tylko Adrian parobek prezesa
Reytan2020.06.3 17:21
Z Czaskoskiego I tak nigdy czlowieka nie zrobisz,bo smierdzi Putinem.
Elektor2020.06.3 17:06
Mariusz Kałużny z Solidarnej Polski mówi, że PO to Partia Oszustów, natomiast ja twierdzę, że to partia PO-myleńców ! Ci ludzie stracili instynkt samozachowawczy i po publicznym upokorzeniu MKB, wybrali nowego kandydata na prezydenta. To Rafau, nieudacznik i bankrut co udowodnił będąc prezydentem Warszawy. W pierwszym wystąpieniu Rafau ogłasza pełną mobilizację i twierdzi, że to właśnie z Warszawy zacznie się olbrzymia fala (tego ostatniego wyrazu w zdaniu nie zrozumiałem: fala ścieków czy cóś takiego). Jednakże decyzja o zmianie kandydata okazała się słuszna ! Z najnowszego sondażu 13-15 maja, Estymator dla Do rzeczy.pl Duda 52,7 %, Kamysz 11,8 %, Hołownia 10,5 %, Rafau poza podium z 10, 2 % poparcia. Frekwencja 49 %. To olbrzymi 5-krotny wzrost popularmiści Rafaua – czarnego konia i PO (z 2 % na 10 %). Będzie się działo !
Dam2020.06.3 17:05
Rządzili 8 lat 2007-2015. Kompletny brak profesjonalizmu w rządzeniu państwem i pośmiewisko w polityce zagranicznej. Zamach pod Smoleńskiem i mordy tych co wiedzieli zbyt dużo. Złodziejstwa i oszustwa na niebotyczną skalę sięgającą setek MLD zł. Wyprzedaż majątku narodowego za bezcen i kradzież własności narodu z OFE. Wypędzili miliony młodych ludzi za granicę. Podporządkowane służby specjalne i wymiar niesprawiedliwości robiły przekręty stulecia, okradając przy tym bezlitośnie przedsiębiorców i zwykłych ludzi. Fałszywie pojmowana wolność typu róbta ci chceta. Częste i niekończące się afery finansowe i korupcyjne. W okresie tych 8 lat, ludziom z PO i PSL coś się pomyliło, ujawnił się błąd genetyczny, że uwierzyli w to, iż demokracja jest wtedy, kiedy oni rządzą ?! Jednak to była klęskokracja ! Kiedy w 2015 PIS wygrał wybory, to okazało się, że mamy najgłupszą opozycję na świecie, która twierdzi, że to zwycięstwo było niedemokratyczne, a rząd totalitarny, anarchiczny i reżimowy. Polacy, usuńmy ich z życia politycznego i społecznego, bo inaczej to się nerwowo wykończymy !!!
Zyg2020.06.3 17:05
To jest ostatnia szansa PO-myleńców w utrzymaniu 10 % poparcia. Wybrali sobie nieudacznika i bankruta warszawskiego na nowego kandydata i myślą, że jak Rafau wygrał z Jakim w Warszawie, to również wygra z A. Dudą w Polsce. Pochodzenie tego resortowego dziecka jest odpowiednie – eSBecko-komunistyczne, a kolesie mamusi już zbierają podpisy, chociaż wybory jeszcze nie są ogłoszone. Pani profesor prawa HGW sypnęła się w radiu. A Warszawka tonie w śmieciach, spalarnia w Czajce nadal nieczynna, a stałe i półstałe nieczystości wywożone ciężarówkami i rozrzucane po Polsce. Gdyby nie wojsko i rząd to ścieki zrzucane byłyby do Wisły z pewnością do dziś. Kasa miasta pusta i zielonego pojęcia o zarządzaniu. Są jednak pozytywy, a mianowicie: Plaża na Białołęce, paletowy punkt relaksu na placu bankowym i finansowe wsparcie warszawskich aktywistów LGBTQ+ . Na tych zajobów jest strach głosować ! Polacy ta partia zajobów proponuje nam ich zajoba na kandydata na prezydenta. Co wy na to ?!!!
Kuźmiuku…2020.06.3 17:05
Zapomniałeś już jak byłeś w ZSL-u?
Trzaskowski, Wołomin to nie W-wa!2020.06.3 17:03
Panie Trzaskowski, czy nie ma pan w swoim służbowym "mieszkanku" (za moje podatki) prysznica? Jestem skłonny przysłać panu p. prezydencie zapas żyletek (Mach 3) do golenia i płynów po goleniu wystarczający do końca kadencji. Jesteś pan zaniedbany p. prezydencie, skóra na "buzi" się panu "świeci", tj. skóra jest przetłuszczona z braku mydła i wody i pewnie pan brzydko pachnie.
154/192020.06.3 17:06
Ktoś ci płaci za pier­dolenie takich głupot?
Reytan2020.06.3 17:18
Oho,Czaskoski sie obrazil,ze o nim mowia.
Matka Polka2020.06.3 18:55
Fakt, wygląda jak menel.
Stefa2020.06.3 17:00
Uczcie się PIS-iory ! Jeszcze nie zarejestrowany jako kandydat, a już likwiduje. Urodzony likwidator ! Czarny koń, który wabi się Rafau już zapowiada, że jak zostanie prezydentem RP, to zlikwiduje TVP, a w szczególności program TVP-Info, wiadomości, oraz programy publicystyczne i dyskusyjne. Awarii w Czajce nie potrafi zlikwidować, spalarnia ciągle nieczynna, ale TVP zlikwiduje ! Polacy, nie łudźcie się, bo zlikwidują wszystko co jest im niewygodne. Zaczną od TVP, zniszczą prasę niezależną, zlikwidują IPN, CBA. A potem po kolei: węgiel, złotówkę, WOT, urzędy wojewodów – i w końcu programy rodzinne jak 500+, 300+, 13.tkę, 14-tkę, programy socjalne i pomocowe dla niepełnosprawnych i rolników, a zakończą na ich standardowym programie „róbta co chceta”. Jednego, czego nie zlikwidują, a wręcz podwyższą, to wiek emerytalny i okradanie kasy państwa na niebotyczne rozmiary !!!
Apateista2020.06.4 7:59
No proszę. Bardzo dobry program wyborczy. Panie Strefa kandyduj pan na prezydenta!
Marcin..2020.06.3 16:58
Oni są skończeni ! Jedyną rzeczą, którą potrafią – to kłamać ! Bo uważają, że kłamstwa powtarzane wielokrotnie, stają się prawdą – ale nie pojmują, że tylko dla głupich ludzi. Stąd ich elektorat, to same głupki ! Za ich kłamstwa, za obiecanki bez pokrycia, za nienawiść do innych, za haos w państwie, za ich szantaże, sabotaże, bojkoty i destrukcje, nie wspomnę o złodziejstwie i zdradzie – ponoszą teraz konsekwencje, a będą ponosili jeszcze większe, bo Polacy, za to co zrobili z Polską przez 8 lat, im tego nie darują ! Będą usuwani nie tylko z życia politycznego, ale również z życia publicznego ! Myślę, że już wkrótce będą marginesem politycznym.
Stalker2020.06.3 16:57
Zagraniczne ośrodki informacyjne donoszą, że Polska ma najgłupszą opozycję na świecie ! Ta opozycja hańby to banda 4-ech lewackich ugrupowań politycznych (ZL, POKO, PSL i Konfe), która charakteryzuje się degeneracją myślenia, chienizmem, antypolskością, patologiczną nienawiścią ! To opętani pomyleńcy i polityczni terroryści. Po prostu czerwone potwory !!!
Reytan2020.06.3 16:56
Intencje Rafaua, nieudacznika z Warszawy, zostały odkryte !!! Chodzi o likwidację, czy jak ten łom to nazywa , wstrzymanie i odłożenie wielkich inwestycji przekopu Mierzei Wiślanej, CPK i tunelu do wyspy Wolin, (jeszcze nie sprecyzował likwidacji Baltic Pipe z Norwegii poprzez Danię do Polski) i „niby” przeznaczenia tych pieniędzy na inne cele. W rezultacie nie chodzi o inne cele, a o jeden cel: On już się martwi o to, że jak te pieniądze zostaną wydatkowane, a oni przejmą władzę – to nie będą mieli co kraść z budżetu państwa i różnych fundacji czy funduszy. Czy jakiś mądry Polak mógłby na tekie coś, co wabi się Rafau głosować ?!
Reytan2020.06.3 17:13
Komuch Mordechaj znowu wdraza imitacje I profil mojego nicka,zeby rabnac na czerwono w chwili kryzysu. UWAGA !
Stafa2020.06.3 16:52
Wyborca PO na spowiedzi: Polska przez lata była pod wpływem propagandy socjalistycznej ze wschodu i ta właśnie trucizna socjalizmu pozostawiła trwałe piętno na mojej mentalności. Media mętnego nurtu ukształtowały mnie w ten a nie inny sposób, a to dlatego, że nie chciało mi się ruszyć du-py i sięgnąć po źródła niezależne. W dalszym ciągu nie jestem w stanie zrozumieć co wokół mnie się dzieje i co do mnie się mówi. Agresja jest więc dla mnie samoobroną .
Piotr Nowak2020.06.3 16:50
Wybory samorządowe, wybory europejskie, wybory parlamentarne i teraz wybory prezydenckie. Co łączy wszystkie kampanie? Nieprawdopodobny poziom głupoty i histerii rozpętywanej przez wszystkie partie opozycyjne, ale liderem histerii zawsze jest PO. Przesycenie histerii przynosi odwrotne do zamierzonych skutki. Ośmiorniczki były kropką nad „i” podsumowującą osiem lat afer PO, ale przede wszystkim nieudolności. Tymczasem najdurniejsza na świecie opozycja z uporem maniaka wmawia sobie i społeczeństwu, że kolejne głupoty rozdmuchiwane medialnie to są „ośmierniczki PiS”. Kompletnie nie ma znaczenia stan faktyczny, każdy temat, który da się sprzedać durnej lewackiej publice jako wielką aferą zapowiadającą „koniec PiS” jest dobry. Jakie znaczenie ma dla Polaka to, czy Banaś jest, czy nie jest czegoś tam winny ? Czy to się wiąże z jakąkolwiek stratą dla Polaka, znikają nominały z portfela, trzeba zapłacić 10 razy więcej za prąd, wrasta bezrobocie do 30% ? Nie, nic się kompletnie w życiu Polaków nie zmienia i nawet jeśli wyborcy, nie tylko PiS, czują jakieś negatywne emocje lub zniesmaczenie, to w żaden sposób nie przekłada się to na ostateczny glos oddany przy urnie. Ze spokojem patrzę na histerię najdurniejszej na świecie „opozycji”, bo dokładnie w taki sposób przegrywali wszystkie wybory.
Leszek2020.06.3 16:49
To prawda ! To jeden żart z jego wyborców ! jeszcze raz: Z jego wyborców !!! Były zwolennik PO zrozumiał wreszcie prawdę : Platformo – tej twojej wulgarnej Polski już nie chcę ! Dość długo byłem zwolennikiem PO. Jednak po przegranych wyborach w 2015 i 2019 roku zacząłem grzebać po internecie, rozmawiać z różnymi ludzmi, bo nurtowało mnie pytanie, że skoro formacja PO jest tak dobra, tak mądra, tak uczciwa jak mówią o sobie politycy PO, i tyle zrobiła dobrego dla Polski i Polaków podczas 8 lat rządzenia – to dlaczego nie wygrywa wyborów tylko przegrywa ?! Coś tu nie gra ?! Wyłączyłem TVN, i dotarłem do zupełnie innych informacji, i danych mówiących, że moja dotychczasowa wiedza jest błędna, a to co mówi TVN to kłamstwa i manipulacje ! No bo skoro jest tak źle, jak mówi TVN, to dlaczego światowe rankingi mówią coś zupełnie odwrotnego, analizy UE dotyczące poszczególnych krajów członkowskich również chwalą Polskę, GUS również podaje dobre prognozy, a i sam widzę, że w Polsce jest lepiej, a nie gorzej ! Rozmawiam z ludzmi, którzy są zadowoleni z rozwoju kraju, z programów pomocniczych, z wiarygodności rządzących, bo co obiecują lub zaplanują jest realizowane. Oczy przecieram ze zdziwienia , że to o czym wiedziałem dotychczas, to wielkie nieporozumienie i nieprawda. Porównuję rzeczywistość z tym co mówią politycy PO, i okazuje się, że oni kłamią, wymyślają głupoty i manipulują. Myślę sobie, dlaczego byłem zwolennikiem formacji politycznej, która narobiła tyle zła dla Polski ? Takie przykłady jak zadłużenie państwa, kradzież miliardów z WAT i OFE, podnoszenie podatków i wieku emerytalnego, afery bez końca dają do myśenia, że coś nie gra, że to co głoszą ścierwo-media to kłamstwa i manipulacje. Dziś, może mi się nie wszystko podobać, ale wierzę i kibicuję M. Morawieckiemu, jego rządowi i ich popieram, szczególnie za program zrównoważonego rozwoju i polskiego modelu dobrobytu ! Żegnajcie kłamcy i manipuatorzy z PO. Dziękuję Bogu, że wreszcie przejrzałem na oczy, że nawróciłem się do normalności. Zwolennicy PO są zaślepieni podobnie jak ja byłem. Jednak uważam, że ci mniej inteligentni, nie potrafią dotrzeć do prawdy i brną w ich głupocie dalej. Szkoda, bo czas mija bezpowrotnie !
ryszard2020.06.3 16:47
Znalazł się w martwym punkcie, do przodu się nie da a do tyłu nie można.
ladychapel2020.06.3 16:46
Bardzo ciekawy artykul: https://forumemjot.wordpress.com/2018/06/17/kim-sa-kaczynscy/
anonim2020.06.3 16:59
Znowu odgrzewacie stare i to zepsute kotlety? ostatnio to samo wrzucaliście a propos wyborów do EU, wcześniej parlamentarnych a ten kit ma tyle co gazjeta Gwóniana, to kity z szafy Lesiaka i Maleszki
Czaskowianka zdrój z rozlewni Czajka2020.06.3 16:38
Trzaskowski na prowincji uczy, żeby nie robić tego, co on robi lub czego nie robi, w Warszawie. Mówi im - NIE BIERZCIE PRZYKŁADU Z WARSZAWY, BO TO WIEŻA BABEL I SODOMA