06.06.20, 09:00Fot. Platforma Obywatelska via Flickr, CC 0

Zbigniew Kuźmiuk: ,,Mamy dość'' idealnie pasuje do oceny prezydentury Trzaskowskiego

1. W ostatni piątek Rafał Trzaskowski na konferencji prasowej w Oświęcimiu stwierdził, że mottem jego kampanii będą słowa „mamy dość”, które bardzo często słyszy od ludzi na spotkaniach podczas jego objazdu po kraju.

Tyle tylko, że słowami „mamy dość”, coraz częściej kwituje ocenę prezydentury Trzaskowskiego duża część mieszkańców Warszawy, doświadczając skutków „nic nie robienia” jego ekipy w Ratuszu.

Wprawdzie obecna kadencja władz samorządowych trwa aż 5 lat, ale przecież Trzaskowski zarządza Warszawą już blisko 2 lata i zrealizował zaledwie 4 z 59 obietnic wyborczych jakie złożył w kampanii wyborczej w 2018 roku.

A już chce to miasto zostawić, choć wielokrotnie w kampanii wyborczej podkreślał, że chce podpisać z mieszkańcami Warszawy kontrakt na 5 lat i nie zamierza go zerwać przed końcem kadencji.

2. Rzeczywiście jak podkreśla Patryk Jaki jego konkurent z samorządowej kampanii wyborczej, „Trzaskowski nie ma do tej pory wizji rozwoju Warszawy, a miasto zżera korupcja i doświadczają kolejne ciężkie kryzysy jak ten z wielodniowym spustem ścieków do Wisły (zanim wojsko nie wybudowało rurociągu, który zastąpił ten uszkodzony), czy ten ciągle powtarzający się z brakiem odbioru odpadów stałych”.

Skandalem obciążającym Trzaskowskiego jest zablokowanie przez miasto wypłat odszkodowań dla poszkodowanych lokatorów w związku z procesami reprywatyzacyjnymi, mimo tego że jego zastępca Paweł Rabiej, będąc jeszcze członkiem Komisji Reprywatyzacyjnej, głosował za ich przyznaniem.

Mimo tego, że Warszawa to najbogatsze miasto w Polsce, a jego roczny budżet to blisko 20 mld zł, a do tego zasoby finansowe spółek miejskich opiewają na podobną kwotę, to inwestycji o charakterze strategicznym jak na lekarstwo.

W zasadzie realizowana jest jedna duża inwestycja , warszawskie metro, pozostałe zostały zamrożone, a z wielu deklarowanych w kampanii wyborczej, Rafał Trzaskowski kolejno rezygnuje.

Ba niedawno ogłosił katastrofę budżetową, choć według danych ministra finansów wpływy z PIT w I kwartale tego roku były porównywalne z tym z I kwartału 2019 roku , a wpływy z CIT są zaledwie o około 10% mniejsze niż w roku ubiegłym.

3. Spektakularną wpadkę zanotował Trzaskowski w związku z wypłatą tzw. mikropożyczek dla poszkodowanych przedsiębiorców w ramach Tarczy antykryzysowej, bowiem nadzorowany przez niego powiatowy urząd pracy, rozpatrzył zaledwie 10% wniosków.

Wprawdzie w Warszawie złożono ponad 100 tysięcy wniosków ale pozytywne rozpatrzenie zaledwie 10 tysięcy z nich, w sytuacji kiedy w całym kraju wypłacono już z tego tytułu ponad 4 mld zł, co oznacza że rozpatrzono ponad 80 tysięcy takich wniosków.

Minister rodziny pracy i polityki społecznej wystosowała do prezydenta Trzaskowskiego list w tej sprawie z prośbą aby się zainteresował tą sprawą, bo przecież przedsiębiorcy zarejestrowani w Warszawie w tym mieście płacą podatki, więc pośrednio są pracodawcami prezydenta tego miasta.

Przypomniała także, że pieniądze na pożyczki pochodzą z Funduszu Pracy, co więcej na obsługę tego zadnia samorządy otrzymały dodatkowe środki w wysokości 0,5% wypłaconych kwot, a średnio za obsługę jednego wniosku samorząd otrzymuje kwotę 25 zł.

Minister zaoferowała także pomoc prezydentowi, gdyby okazało się, że miasto własnymi siłami nie jest w stanie przyśpieszyć obsługi złożonych wniosków, a tym samym warszawscy przedsiębiorcy mieliby czekać na pieniądze z mikropożyczek jeszcze przez wiele tygodni.

4. Równie spektakularną wpadką było uczestnictwo Trzaskowskiego w oddaniu do użytku parkingu Parkuj i Jedź w sąsiadującym z Warszawą Nadarzynie.

Trzaskowski już od kilku dni u zaprzyjaźnionych z nim samorządowców, uczestniczy w uroczystościach oddawania do użytku inwestycji, które trudno uświadczyć w Warszawie, choć Trzaskowski je obiecał w swojej kampanii wyborczej na jesieni 2018 roku.

Tak było w ostatni poniedziałek w Nadarzynie, gdzie Rafał Trzaskowski uczestniczył w otwarciu parkingu zbudowanego w systemie Parkuj i Jedź, podczas gdy po blisko 2 latach jego kadencji w Warszawie, nie wybudowano ani jednego takiego parkingu.

A więc motto, „mamy dość”, którego chce używać Rafał Trzaskowski w swojej kampanii wyborczej, idealnie pasuje do oceny 2 lat jego prezydentury w Warszawie.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze

Stana2020.06.6 16:38
W uwłaszczeniu mieszkańców straszna zapaść. Na Woli w Warszawie nie dostaliśmy zaświadczeń o uwłaszczeniu,o opłacie jednorazowej. Ludzie zapłacili po 50 zł żeby szybciej otrzymać zaświadczenie ,w ciągu 2 miesięcy i nic ani zwrotu pieniędzy ani zaświadczenia. Wymuszają dzierżawę śmietników za 5zł miesięcznie bo nie chce im się ich sprzątać tylko przerzucają obowiązki na wspólnoty mieszkaniowe.Podnieśli opłaty za śmieci ,a śmieci dalej porozrzucane wokół śmietnika. Sprzeczne informacje podają urzędnicy w ratuszu żeby pozbyć się interesanta. Proszę sprawdzić urzędy.Na Pradze Południe podobnie brali po 5ozł za szybsze załatwienie sprawy uwłaszczenia i co? wszystko nolewają tylko koryto napełniają oszukując mieszkańców. Chcecie dalej takiego syfu to głosujcie na KO Można mieć otwarty umysł,ale trzeba uważać żeby mózg nie wypadł
Zygfryd2020.06.6 15:01
Łże rano i w południe i pod wieczór w nocy łże by nie zapomnieć jak bardziej łżeć na drugi dzień łże cały czas , szamborafał bufon bez odrobiny prawdy w słowach łgarstwo to jego druga natura bo pierwsza to smród i styl w jakim to robi.
Walter2020.06.6 13:57
Andrzej Duda w 2015 r. przysięgał na konstytucję mówiąc: "tak mi dopomóż Bóg". Złamał następujące artykuły ustawy zasadniczej: art 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Nawet jego były promotor prof Jan Zimmermann publicznie wypomniał mu łamanie konstytucji, a wykładowcy na Uniwersytecie Jagiellońskim wstydzą się za niego. Jego prezydentura polega na posłusznym wykonywaniu poleceń Jarosława Kaczyńskiego. Rafał Trzaskowski ma doktorat i zna pięć obcych języków. Zna język francuski, angielski, hiszpański, włoski i rosyjski. Wygrał wybory na Prezydenta Warszawy w pierwszej turze. To jest człowiek sukcesu, a jego sukces będzie sukcesem naszego kraju. Dlatego będę głosował na Rafała Trzaskowskiego.
i zdrajca świerczewski jest twoim idolem? nieźle 2020.06.6 14:12
poważenie????
batik2020.06.6 14:54
Po co komu znać język obcy skoro nie ma nic w nim do powiedzenia...
Randki z ex...2020.06.6 13:53
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.paniedzis.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
Katolik2020.06.6 13:44
Dość szamba, dość prowizorki, dość promowania dewiantów, dość atakowania kościoła, dość wyprzedaży mieszkań komunalnych, dość PO i Trzaskowskiego.
,,Mamy Was dość Polacy" Platforma Obywatelska2020.06.6 12:51
Mamy Was dość Polacy, i wiedzcie że, gdy tylko wybory wygrałby R. Trzaskowski, to doprowadzimy do upadku obecnego rządu a wtedy: likwidujemy 500+; 13 emerytury; wiek emerytalny będzie wynosił 67 lat; wprowadzimy ogólnie dostępną aborcje, z czasem eutanazje, związki partnerskie, a docelowo śluby dla homoseksualistów z adopcją przez nich dzieci; wprowadzamy także program lgbt + oraz Arab +. Prywatyzujemy cały majątek narodowy, a Wy - durnie, będziecie tyrać jako parobki w kompradorskim kieracie, który będzie zarządzany przez nas- elity z PO-PZPR, pod przywództwem neokomunistycznej międzynarodówki z siedzibą w Berlinie filia Bruksela
Urszula2020.06.6 10:31
Wielkie zainteresowanie poparciem dla Rafała Trzaskowskiego w Kędzierzynie-Koźlu. "Jest moc" - mówili kędzierzynianie, składając podpisy https://nto.pl/wielkie-zainteresowanie-poparciem-dla-rafala-trzaskowskiego-w-kedzierzyniekozlu-jest-moc-mowili-kedzierzynianie-skladajac/ar/c1-15012076 Może pismatoły Kuźmiukowi uwierzą. :D Ludzie mają dość złodziejskiej i chamskiej pisowskiej mafii dlatego będą głosować na Trzaskowskiego. Już was, pismatoły, tyłek boli?
-2020.06.6 10:33
Czy Urszula stara q rwa POdmyta?nie?
Basia2020.06.6 11:04
Boże chroń Polskę przed takim Prezydentem -Rafał Trzaskowski,on i jemu podobni uważają ,że im głupszy obywatel tym lepiej jest nim kierować i Ty Urszulo należysz do nich.
Urszula2020.06.6 10:15
Ale pisiory mają pietra. I słusznie bo sytuacja Dudy jest nieciekawa. To dlatego Kaczorowi puściły nerwy w sejmie bo przeżywa traumę z powodu dołowania dudusia. A on chce władzy absolutnej, takiej jaką miał ciał cześku.
klara2020.06.6 9:51
Jak widać to w PiS jest panika i strach przed Trzaskowskim, Adrian na pewno spakował już walizki.
michał2020.06.6 9:42
Powtórka z historii 2018 rok obietnice Pana Trzaskowskiego: ZMODERNIZOWANE OKĘCIE I ROZBUDOWANY MODLIN DWIE NOWE LINIE METRA BEZPŁATNE MIEJSCE W ŻŁOBKU NOWE SZKOŁY I PODWYŻKI DLA NAUCZYCIELI RÓWNE PŁACE W URZĘDACH 1500 TANICH MIESZKAŃ ROCZNIE ZA IN VITRO, PRZECIW KLAUZULI SUMIENIA WARSZAWA - CENTRUM START-UPÓW PAKIET OBIETNIC DLA SENIORÓW EDUKACJA SEKSUALNA W SZKOŁACH I co się udało zrobi przez 2 lat. Odpowiadam NIC. I tyle są warte słowa Pana Trzskowskiego NIC.
Dell2020.06.6 13:46
Nic to chyba przesada. Z siedemdziesięciu siedmiu obietnic spełnił pięć. To daje 6,49% spełnionych obietnic. W półtora roku! Gdyby nie musiał porzucić wszystkiego żeby ratować kraj (ten kraj) to, w tym tempie, w ciągu pięciu lat kadencji, spełniłby 21,63% tego co obiecał... A mógł, tak jak piszesz, nie zrobić nic. I kto by mu zabronił? Życzmy mu żeby obietnicę "prezydentowania" nam spełnił w tym samym stopniu.
batik2020.06.6 14:51
O przepraszam, a kto zalał Wisłę gównem - Czaskoś. I teraz ma refluks wystarczy popatrzeć na to zdjęcie - to gościu któremu własnie się "cofło".
Wojciec2020.06.6 9:42
Ależ widać strach pisiorów. Wy już wiecie , że duda nie ma szans. Ależ to jest piękne jak wyjecie .
ladychapel2020.06.6 9:27
PiS to wsioki oborowe - hołota
Dell2020.06.6 13:30
Lepiej być "wsiokiem oborowym" niż WSI-akiem. Choćby i salonowym.
Lulejko2020.06.6 9:20
Warszawiacy lubią być grabieni.
Zosia2020.06.6 9:18
Problemem Czaskoskiego jest forsowanie wprowadzania zaleceń WHO zachęcającym do nauki masturbacji przez małe dzieci. Też w to nie mogłem uwierzyć ale proszę zajrzeć do dokumentów WHO, rzeczywiście tak jest.
Jan2020.06.6 9:15
Trzaskowski ma wyjątkowy talent do nierobienia niczego. W tym jest mistrzem co widać po sypiącym się budżecie Warszawy.
Yousuf2020.06.6 11:20
Powiedz jak to było za Lecha Kaczyńskiego.
batik2020.06.6 14:49
Za LK Warszawa się zmieniła na lepsze i widzę to zawsze gdy trafiam do każdego urzędu gdzie standardem stały sie sale obsługi klienta i wywalono niekończace sie kolejki do kolejnych pokoi wypełnionych urzędasami.
Bogo2020.06.6 9:09
Lewactwo i komuchy to największa zaraza świata.
klara2020.06.6 9:52
100/100 PiS musi odejść!
-2020.06.6 10:32
Nie ma lepszej alternatywy dla Polski jak PIS!!!!Reszta to gangsterka i złodziejstwo
mieszkanka Warszawy2020.06.6 9:09
Mamy dość Trzaskowskiego.