Informację o śmierci Wilczka opublikował Andrzej Sadowski, wiceprezydent Centrum im. Adama Smitha na stronie Facebooka. Oto treść:
"W środę 30 kwietnia 2014 roku w Warszawie zmarł Mieczysław Wilczek (ur. 25 stycznia 1932 roku).
Z wykształcenia był chemikiem i prawnikiem a z zawodu przedsiębiorcą. Autor wielu patentów z chemii w tym słynnego proszku do prania IXI 65. Był ministrem przemysłu (1988-1989) w ostatnim rządzie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.
W najnowszej historii Polski zapisał się ustawą o działalności gospodarczej (23 grudnia 1988 roku) zwaną powszechnie Ustawą Wilczka. Przywróciła w naszym kraju wolność gospodarczą i była konstytucją polskiej przedsiębiorczości.
„Co nie jest zakazane jest dozwolone” było fundamentalną zasadą Ustawy Wilczka. Uwolniła energię milionów Polaków, którzy w niedługim czasie założyli ok. dwa miliony firm. Polska stała się miejscem „kontrrewolucji straganów” od których zaczynali startujący przedsiębiorcy. W ciągu kilku lat nowe, małe firmy stworzyły blisko sześć milionów nowych miejsc pracy.
Mieczysław Wilczek jest ojcem polskiego cudu gospodarczego, największego cudu w historii gospodarczej świata końca XX wieku.
Stefan Kisielewski w uznaniu przyznał mu osobiście „Nagrodę Kisiela” w 1990 roku.
W 2008 roku w dwudziestą rocznicę Ustawy Wilczka przyjął tytuł „Jego Przedsiębiorczości” Centrum im. Adama Smitha.
Ostatni raz publicznie wystąpił 9 grudnia 2013 roku na konferencji Centrum im. Adama Smitha w 25 rocznicę powstania Akcji Gospodarczej i Ustawy Wilczka.
Ryszard Florek zgłosił Mieczysława Wilczka do plebiscytu „Ludzi Wolności“.
Andrzej Sadowski, wiceprezydent Centrum im. Adama Smitha".