14.02.19, 11:30

Prof. Andrzej Zybertowicz: Edukujemy elity naszego sojusznika

Martyna Ochnik: Panie profesorze, jedna z najbardziej opiniotwórczych dziennikarek Ameryki Andrea Mitchell w relacji z warszawskiej Konferencji Bliskowschodniej na antenie NBC News powiedziała, że powstanie w getcie było powstaniem przeciwko niemieckim i polskim nazistom. Jak Pan ocenia tę wypowiedź?

Andrzej Zybertowicz: Słowa pani Mitchell są nie do przyjęcia. Pokazują poziom ignorancji części amerykańskich elit na temat sytuacji w Europie Środkowowschodniej podczas II wojny światowej. Mam nadzieję, że takie konferencje jak ta warszawska pomogą amerykańskim elitom zbudować sobie lepszą mapę rzeczywistej sytuacji i historii naszego regionu. Wypowiedź pani Mitchell dowodzi, jak potrzebna jest ta konferencja i obecność w naszym kraju przedstawicieli amerykańskich elit, bo to doskonała szansa, by bezpośrednio prostować deficyty ich wiedzy oraz kłamstwa.

Martyna Ochnik: Dziękuję za komentarz.

Komentarze

Zenek2019.02.15 10:30
Plują Wam w twarz a Wy mówicie, że deszcz pada
kso2019.02.15 0:52
Panie Zybertowicz pan nas Polaków za durni uważa????
mordechaj2019.02.14 21:31
Ten komuch powinien już dawno przejść na emeryturę, a nie straszyć Polaków po mediach
edyta2019.02.14 19:15
Odpowiedz zybertowicza jest dla idiotów.Oni robia z nas idiotów
słowiczek poznański2019.02.14 14:46
Daria tego nie wiesz bo nie znasz Amerykanów, więc nieuogólniaj. Z tego politykowania pyry ci się rozgotowały, przyjdzie pani domu to ci kota popędzi.
Agnieszka2019.02.14 13:53
Amerykanie mają nas za popychadła i nic nie wiedzą o polskiej historii a Polska ich wazelinuje i kupuje rakiety ciesząc się że może kiedyś zniosą wizy.
Jacek2019.02.14 13:51
A co ma konferencja, której celem jest bezpieczeństwo Izraela, ze stanem świadomości społeczności żydowskiej w USA? Gdzie Rzym a gdzie Krym? Może trzeba coś więcej niż udostępniać własne terytorium dla prowadzenia polityki, która nie dotyczy naszej racji stanu za free. Żal doopę ściska jak słyszy się jaki jest stan naszej narodowej świadomości i poczucia przyzwoitości. O honorze czy dumie narodowej już nie wspomnę, bo wydaje się kompletną abstrakcją przy tej wypowiedzi. Chyb źle się stało, że pozostawiliśmy obóz koncentracyjny jako przestrogę i pamięć dla pokoleń. Niemcy, Austriacy wszystkie zaorali, lokalnie postawili tablice czy coś takiego. Teraz w świadomości świata tkwią polskie obozy i naziści, które zlewają się w jedną zupę.
Jan Radziszewski2019.02.14 13:24
+ Wkrótce żydów NIET i NIE BUIET Pan 13 11,2016 + co chcą wrogowie Moi, by ludzi było mniej, was „nie Żydów” ( goji ) 500 milionów (najwięcej) ziści się, tylko, że miejsca nie będzie dla nich. Ani jeden nie prześliźnie się przez oko sprawiedliwości. Ani jeden z nich nie posiądzie Ziemi. Nigdzie się nie schowa. Ani na Ziemi, ani pod Ziemią, ani w oceanie, ni pod oceanem. Ni w jaskiniach, ani nawet poza Ziemią. Zostaną zniweczone wszystkie ich dobra i to w czym pokładali nadzieję. Zginą i pójdą w ogień, jak plewy na spalenie. Będą służyć za chrust i ściółkę dla złych duchów. Zobaczą wtedy czym byli: błotem nierządnym, a dufali, że są panami świata. Kto nie chce królować wraz ze mną, nie będzie nawet królował, jak myśli, w królestwie ciemności. Im bardziej służył demonowi za życia, tym większą wzgardę okaże (on - cezar J 19,15) mu w swoim królestwie. Nawołuję i napominam. Nawołuje, napomina, prosi przede wszystkim moja Matka. Obraziliście ją i obrażacie. Nic sobie nie robicie z jej napominań, z jej łez. Będziecie wołać i prosić jej wstawiennictwa, wy którzy nią wzgardziliście, ale będzie za późno. Wy, którzy to zrobicie nie ocalicie ciał. Ocalicie jednak dusze. Nieszczęścia od was nie odejdą i nie ominą waszych domów i waszych doczesnych „powłok” na tej Ziemi. Zginiecie, ale ocalicie dusze. Mała trzódka jednak ocali i ciało i dusze i zobaczy nowe Niebo i nową Ziemię. Pan 636 Plany tego Narodu, jak również plany czarnej bestii – Masonerii, będą unicestwione, a ci, co pójdą za ułudą demona, oddani będą w szpony tego, któremu tak wiernie służyli 584 Przekląłem naród z którego się wywodzę. Z tej nacji uratują się jedynie ci, co uwierzą, że JA JESTEM. + Czyściec spotka jedynie garstka oszukanych i zwiedzionych, nie świadomych do końca swojego grzechu. - Ci z Mojego narodu, co nie przyjęli Mnie, jako Mesjasza, walczyli i nadal ze Mną walczą, ci sami wybrali swój los i to bezpowrotnie 645 -+++ Izrael wbił się w potężną pychę, nad którą nie umie zapanować. Jeszcze raz dam szansę temu narodowi, tak by uznał Mojego Boskiego Syna. Ci, którzy się nawrócą, będą ocaleni. + Ci, co pozostaną pyszni, krnąbrni, butni, sami wybrali swój wieczny los. Dzień Sprawiedliwego Gniewu Bożego usunie ich z powierzchni ziemi
Urszula2019.02.14 13:41
Proszę pana. Może na temat coś? Jeśli już idziemy w religię to należy pamiętać, że Izraelici są przez Boga biblijnego narodem wybranym. I nic ich nie zniszczy. Juz była próba unicestwienia tego narodu i nic z niej nie wyszło bo wyjść nie mogło. Proszę prześledzić historię Żydów. Ich powinno już nie być, a są i mają się coraz lepiej. Możemy odrzucić Biblię, ale co to da. Żydzi są teraz potęgą wspieraną przez USA. Polska może podskakiwać, ale to i tak nic nie da.
Marian2019.02.14 16:04
Patrzac na wyczyny Swojego narodu wybranego to pewnie Panu Bogu jest poprostu wstyd
michu2019.02.14 13:23
Widać, że edukujemy. Bardzo skutecznie....
Jan Radziszewski2019.02.14 13:23
Czy wiek 72 lat nie mówi wyraźnie że powinna dać sobie spokój z dziennikarstwem podobnie jak również wiekowi nasi Sędziowie Sądu Najwyższego? Ujawnia się bowiem u niej uwiąd starczy - czyżby zapomniała że Amerykanie również stworzyli dla rdzennych mieszkańców Ameryki północnej z których pozostały niedobitki, - obozy koncentracyjne które nazwali Rezerwatami gdzie podobnie jak Niemcy w czasie II wojny światowej exterminowali czerwonych tj. Indian i jakoś im nie wypłacają odszkodowań z tego tytułu. + No cóż mieli takich samych nauczycieli jak później Niemcy tj Raabe nacji żydowskiej Ten fakt istnienia pierwotnego rasizmu w Izraelu potwierdza, Żyd Karl Stern naukowiec i psychiatra, pisząc o swoim nagłym uświadomieniu sobie, dwóch niezbitych faktów. Pierwszym był fakt podtrzymywania muru segregacji rasowej, budowanej zarówno przez nazistów niemieckich, jak i samych Żydów. „Niech nikt się nie łudzi – pisał – religia żydowska aż do dnia dzisiejszego, opiera się na założeniu, że Objawienie Boże jest sprawą narodową i że Mesjasz, który ma przyjść, jeszcze nie nadszedł (…). Objawienie nadal przechowuje się w drogocennym naczyniu Narodu. Wystarczy bowiem popatrzeć na naszą liturgię, aby przekonać się że tak jest w istocie. Religia Żydowska była zawsze segregacją rasową. Nie można przy tym zapominać, że była to segregacja rasowa najszlachetniejsza, najwyższej próby – przyjmująca niemal formę metafizyczną. Był to rasizm całkowicie przeciwstawny do tego który reprezentowali niemieccy naziści, ale przez to nie przestawał być rasizmem. Był to rasizm w najwyższym boskim stopniu uzasadniony – pod warunkiem, że jego podstawowe założenie było właściwe, to mianowicie, iż nadal należy oczekiwać Mesjasza tj. Namaszczonego.” (The Pillar of Fire) Należy tu dodać: że Rasizm - niemieckiego nazizmu jest dziedzictwem, po Żydach Niemieckich, wyrósł z rejudaizacji chrześcijaństwa, dokonanej przez tzw. Męża Bożego, ojca Protestantyzmu prof. dr Marcina Lutra.
Urszula2019.02.14 13:32
Ale o czym Pan mówisz?
Leżąc z kolanami w górze2019.02.14 13:09
"Edukujemy"? Nie, poniżają nas wprost, publicznie, a my możemy sobie pojęczeć w kraju, bo za granicą nasza dyplomacja nie zrobi niczego, bo mamy tańczyć tak, jak nam zagrają, to może z pańskiego stołu. Tak kończy się utrzymywanie feudalnych relacji z jednym sojusznikiem. Widoczne są tu braki kadrowe PiSu, za grosz kompetencji, tylko miernoty po znajomości, bo najważniejsze, to żeby się dorobić bez wysiłku.