04.07.20, 15:07Fot. screenshot - YouTube (TVP Info)

Prezydent: Obok nowoczesności potrzebujemy tradycji

Prezydent Andrzej Duda odwiedził dziś Wrocław. W czasie swojego wystąpienia mówił m.in. o obronie polskiej rodziny i ambitnych planach inwestycyjnych. Podkreślił też, że rozwój Polski musi być oparty nie tylko na nowoczesności, ale też na polskiej tradycji.

- „Znacie mnie dobrze, byłem wśród was, byłem w każdym powiecie. Wiecie, że jestem stabilny w poglądach i w miłości. Dlatego nadal na pierwszym miejscu, tak jak zawsze, będą dla mnie polskie sprawy. Polskie sprawy, to przede wszystkim polska rodzina. By była pod szczególną opieką państwa. Niezależnie od tego, gdzie mieszka. Czy mieszka w wielkim pięknym mieście jak Wrocław, czy małej miejscowości, na północy, południu, wschodzie czy zachodzie. W każdym regionie, województwie muszą być zapewnione równe warunki” – mówił dziś Andrzej Duda we Wrocławiu.

Zapewnił, że jego celem jest to, aby polskiej rodzinie żyło się lepiej, tak pod względem finansowym, jak pod względem bezpieczeństwa:

- „Rodzina rozumiana jako wiele pokoleń. Jako dzieci, którym dedykowane są programy 500+ i 300+. Państwo polskie dawno powinno to zrobić. To rodzice, którzy coraz lepiej zarabiają. Mam nadzieje, że te pensje będą wzrastały. (…) Co jest dla mnie wielką radością, to nowoczesne technologie, ambitne miejsca pracy dla młodych, na których będą mogli rywalizować z kolegami z innych miejsc świata” – podkreślał.

Odnosząc się do pandemii koronawirusa i przypominając, jak skutecznie państwo na nią zareagowało, ubiegający się o reelekcję prezydent zaproponował, by utrzymać możliwość pracy zdalnej:

- „Chcę utrzymania przepisów dot. pracy zdalnej. (…) Będę chciał, by te rozwiązania zostały. Możecie się państwo spodziewać takiej mojej inicjatywy legislacyjnej. (…) Możecie być państwo pewni, że rząd to przyjmie” – mówił, podkreślając, że to rozwiązanie szczególnie ważne m.in. dla kobiet w ciąży.

Prezydent poruszył też sprawę dostępu Polaków do internetu:

- „Stawiam plan. Do 2025 roku światłowód i szerokopasmowy internet muszą dotrzeć do każdego domu i każdego mieszkania w naszym kraju”.

Odniósł się także do krytykowanych przez swojego kontrkandydata z KO polskich inwestycji:

- „Chcę, żebyśmy mieli w Polsce CPK. Żebyśmy nie musieli jechać do Berlina, by polecieć gdzieś daleko w świat. (…) Po to przekopujemy Mierzeję Wiślaną, byśmy nie musieli pytać Rosjan, czy możemy wpływać na nasze wody terytorialne”.

Mówiąc o rozwoju Polski, Andrzej Duda podkreślił, że musi w nim zostać zachowana również dbałość o polską tradycję:

- „Dwa są fundamenty rozwoju. Obok nowoczesności (…) Potrzebna jest nam też polityka podtrzymania naszej tradycji, dbanie o to, by nikt nam tego nie zabrał. To jest fundament godności, naszej narodowej i państwowej siły. To nasza wiara i nasza tradycja oparta na naszej rodzinie. Obiecuję państwu, że będę bronił rodziny” – mówił.

kak/wPolityce.pl

Komentarze

Jan Radziszewski2020.07.5 22:32
domo kto wygra Andrzej Duda bo muszą się spełnić słowa "Co ma wisieć nie utonie " a właśnie taka kara jest zapowiadana Obecnemu Prezydentowi z jakiego powodu zlekceważył Pana Boga podobnie jak ABp krakowski Jędraszewski któremu już 2019 roku Pan zapowiedział karę z podobnych względów , że zostanie zamordowany Pan zaś Andrzejowi Dudzie zapowiedział 13.03.2020 r w słowach " Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne." co zostało potwierdzone w dniu 26.06.2020r w słowach 26 VI 2020 Klątwa rzucona na prezydenta Polski Andrzeja Dudę Piątek, 26 czerwca 21.40 Zapisz dziecko - Tak, dojrzał owoc. Prezydent Duda dostawał długo szansę. Nie korzysta z niczego co chce dać Bóg, co może pomóc Polsce. Teraz Polskę sprzedał w USA. Zatem rzuć na niego klątwę Bożą. Ja, nieudany i marny sługa Boży Krzysztof Michałowski ( Cyprian Polak) rzucam na prezydenta Polski Andrzeja Dudę klątwę Bożą. Przeklina Cię Bóg. Przeklina Cię Bóg. Przeklina Cię Bóg Andrzeju Dudo. Amen ! Amen! Amen! - I tak się stanie. Amen. Tak mówi Jezus, tak mówi Trójca Przenajświętsza, Amen, Amen, Amen. Zbawię Cię Andrzeju Dudo i unikniesz potępienia, lecz Twój czyściec będzie bardzo ciężki. Klątwa zaś sprawi, że nie zdołasz się oczyścić przed śmiercią z grzechów w należyty sposób. Śmierć Twoja będzie przestrogą. Amen. Otrzymał Cyprian Polak
antoni.s2020.07.5 18:27
Bo prawda jest taka że to diabeł chce ulepszać,słyszycie?,ulepszać,już nie można w sklepie kupić sobie żarówki,a sierp?,dlaczego w sklepach nie można kupić sierpa?,a kosę można,ale żyta kosą się nie kosi !! ,dlaczego oni nas obrażają?.
Seks kamerki2020.07.5 9:28
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
Walter2020.07.4 22:39
Andrzej Duda w Warszawie i Krakowie przegrał wybory w pierwszej turze z Rafałem Trzaskowskim, dlatego teraz mści się na "warszawce" i "krakówku". Krytykuje elity, a sam z nich pochodzi. Złamał następujące artykuły konstytucji" art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190, ale ma nadzieję, że jego elektorat jest tak bardzo niekumaty i o tym nie wie. Nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann publicznie wypomniał mu łamanie ustawy zasadniczej, a wykładowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego wstydzą się za niego. Rafał Trzaskowski ma doktorat i zna pięć obcych języków tj. francuski, angielski, hiszpański, włoski i rosyjski. Dlatego zagłosuję na Rafała Trzaskowskiego. Jeśli wygra Andrzej Duda, to praworządność i demokracja będą zagrożone.
Jan Radziszewski2020.07.5 22:20
znasz przysłowie "co ma wisieć nie utonie" ale to dotyczy Andrzeja Dudy a więc Trzaskowski utonie w w własnym szambie
moly2020.07.4 21:41
Naturalnie. Tradycji pierogow i barszczu. Ale nie mylmy tradycji z zakapiorstwem takim jak: rasizm, homofobia czy szowinizm ( zeby wymienic kilka). To nie sa tradycje: to jest kolo mlynskie przywieszone do nog. I tak ciagnie i ciagnie Polske w dol; na dno.
FACK TRZASKOWSKI2020.07.4 17:27
DUDA TO POLSKA ….trzaskowski ..tusk....nitras…grodzki ..budka z wodoglowiem to poniemiecko ubeckie fekalia …pospolite odpady do utylizacji…fack germans
Wollknäuel2020.07.4 17:35
Pedofilowi ulaskawienie sie po prostu należało!!
"Wszyscy pedofile głosują na dudę!!!"2020.07.4 16:59
Jak wykazały wieloletnie badania robione w USA, pedofilia pośród homoseksualistów jest niemal 100%! A dokładnie 95% !
zenio2020.07.4 17:16
Poproszę linki do tych źródeł i badań.
masz linka2020.07.4 17:18
The Journal of the American Medical Association, najbardziej prestiżowa publikacja medyczna w USA wraz The American Psychiatric Association i z US Justice Dept. zrobili wieloletnie kompleksowe badania nad pedofilią, wyniki tych badań opublikowano ponad 4 lata temu. Rezultaty są wręcz tragiczne dla homoseksualistów - prawie 100% pedofilia pośród "mężczyzn". Co jest jeszcze bardziej tragiczne, że każdy złapany i skazany pedofil-homosekualista nie wykazał najmniejszej skruchy. Inaczej mówiąc, są pozbawieni wszelkiej ludzkiej empatii wobec swych ofiar.
AAAtomek2020.07.4 17:33
Kolega prosił o konkretny artykuł, rok publikacji, nr zeszytu etc Chętnie przejrzę.
linknij sobie2020.07.4 17:44
The Journal of the American Medical Association - The American Psychiatric Association - US Justice Dept. Good luck asshole!
AAAtomek2020.07.4 21:20
Poproszę o autorów artykułów, rok wydania, nr zeszytu. Najlepiej link.
antoni.s2020.07.4 16:48
Wszyscy pedofile głosują na dudę!!!
NA ŚWIECIE, 𝐩𝐞𝐫 𝐜𝐚𝐩𝐢𝐭𝐚2020.07.4 16:43
najwięcej zgonów na COVID jest w cudownym EU i tak: *1- Belgia, *2-UK, *3- Hiszpania, *4 - Włochy, *5- Szwecja, *6-Francja, *7- Holandia, *8 - Irlandia, *9 - Szwajcaria, *𝟏𝟎 - 𝐔𝐒𝐀, 𝐏𝐎𝐖𝐓𝐀𝐑𝐙𝐀𝐌 - 𝐔𝐒𝐀 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐧𝐚 𝟏𝟎-𝐭𝐲𝐦 𝐦𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜𝐮! Polska daleko w "tyle"!
Polak Ateista Dumny Gej✡️2020.07.4 16:45
Ja, "Lesiu" Keller-Krawczyk mam lepszą oferte. Jesteś młody to zarobisz, jesteś stary to ci się PRL przypomnie. Darmowe obciąganie każdej lachy: czarnych, żołtych, tych z wirusem. Za lachy do 30-tki to płacę do 100PLN za 10 min. Lokalizacja dowolna. 🏳️‍🌈
Polak Ateista Dumny Gej2020.07.4 16:40
https://www.facebook.com/watch/live/?v=281169266641785& Gorące przywitanie dudy dziś we Wrocławiu
Anonim2020.07.4 16:35
Warto zwrócić uwagę, że tylko ta tradycja może być naszym oryginalnym wkładem we wspólnocie, to właśnie to, co możemy i powinniśmy wnieść! Bo na wzajemnej wymianie dóbr każda wspólnota się opiera, również europejska, jeżeli ma być tworem sensownym, a nie biurokratyczną atrapą.
MaxFiend2020.07.4 16:30
Stara tradycja. Ekstradycja :-D
Ona nie może się tak nazywać: Tradycja!2020.07.4 16:23
j.w.
MT(*)2020.07.4 16:19
Tradycja narodowa to nic innego jak oddanie szacunku pokoleniom przodków. A przodków ma każdy i każdy jest ich częścią. Bez wieków tradycji nie byłoby cywilizacji europejskiej. A ona przecież jest. Każdy, kto to neguje, kto odcina się od tradycji i cywilizacji, w obrębie której jest, jest tylko zwykłym bolszewickim homo-sovieticus. Bo bolszewicy - kiedykolwiek by nie żyli - to populacja bez tradycji, bez kultury, nie są też częścią cywilizacji europejskiej. To globalny motłoch. Współcześni bolszewicy usiłują tradycyjnej większości brutalnie narzucić lewacki tęczowy faszyzm. I my, ludzie współcześni, lecz ukształtowani tradycją i kulturą europejską, mówimy im "nie". I jesteśmy gotowi o to walczyć, choćby przelewając krew. I wygramy, jest nas bowiem bardzo dużo.
Seks kamerki2020.07.4 16:14
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.frircikvip.com.pl
mordechaj2020.07.4 15:29
A to jest nowoczesność czy tradycja, że się ułaskawia PADofilów ?
Heniek2020.07.4 15:20
Duda, co z ujawnieniem treści aneksu do raportu WSI?
Jedyny scenariusz dla bezpieczeństwa Polski:2020.07.4 15:20
Wygrywa prez. Duda i prez. Trump!
Z życia wzięte2020.07.4 15:17
Pogonić Andżeja za tydzień w pokrzywy i chwast!
Możliwe scenariusze dla Polski.2020.07.4 15:16
Scenariusz I-szy. **Wygrywa prez. Duda, a w USA przegrywa Trump. Prez. Duda już znany w DC szybciej nawiąże kontakty z nową administracją niż ktoś jak Trzaskowski, Mr. Nobody.
Scenariusz II-gi.2020.07.4 15:17
Przegrywa Duda i Trump. Nowy prezydent USA, stary wyga, ze starej szkoły, pójdzie śladami Obamy (w końcu był jego vice przez 8 lat), czyli kontakty ZERO. Bo niby z KIM? Z Mr. Nobody?
mordechaj2020.07.4 15:32
Scenariusz III - lądujesz w psychiatryku jeszcze przed 12 lipca, bo takie głupoty wypisujesz. Trump jest już polityczny Trup. Amerykanie go nie chcą, bo ich skompromitował nieudolnością w walce z koronawirusem. USA jest NAJGORSZYM krajem w walce z koronawirusem. Najwięcej zakażonych i najwięcej zgonów.
you commie motherf*cker!2020.07.4 16:31
NOT your country NOT problem!
Zatem tobie WARA od Polski i od naszych spraw2020.07.4 16:39
j.w.
"od naszych spraw", tzn, czyich?2020.07.4 16:48
Jestem starym hooyem żydowskim, należę do B'nai B'rith - Loża Izrael i nienawidzę polaczków-katoli. Jak każdy szanujacy się gudłaj uratowany przez katoli.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.4 15:14
tą tradycją jest ochrona pedofilów którą zapoczątkował JPII a teraz pięknie kultywuje PADofil!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱🏳️‍🌈2020.07.4 15:22
Poznaj mnie bliżej: jestem doktor filozofii - jestem analitykiem w pewnym amerykańskim banku - jestem elektryk-teoretyk - wykładowcą (lecturer) na uniwersytecie - w Australii mieszkałem i pracowałem ponad 40 lat .... Diagnoza: patologiczny mitoman. ✡️