24.10.19, 15:55

PiS odpowiada na opinię PKW ws. protestów wyborczych

Jak poinformował przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej, Wiesław Kozielewicz, jest już opinia w sprawie jednego z protestów wyborczych PiS. PKW zaopiniowała protest negatywnie. 

"Wnosimy o pozostawienie tego protestu bez dalszego biegu. Uznajemy zarzuty podnoszone w tym proteście za nieznajdujące podstaw do tego, by należało wybory w tym okręgu powtórzyć"-wskazał Kozielewicz. Szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak poinformowała dziennikarzy, że opiniowany w czwartek protest dotyczył okręgu nr 75 w wyborach do Senatu.

To jeden z okręgów w woj. śląskim - mandat senatorski zdobyła tu wiceprezeska partii Wiosna Gabriela Morawska-Stanecka (KW SLD). Zagłosowały na nią 64 172 osoby, a na kandydata PiS Czesława Ryszkę 61 823 wyborców. Przewpdniczący PKW zastrzegł jednocześnie, że opinia Komisji nie jest wiążąca dla Sądu Najwyższego. Do sprawy odniósł się wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Radosław Fogiel. 

"Szanujemy krytyczną opinię PKW na temat naszego protestu wyborczego, czekamy z dużym spokojem na orzeczenie Sądu Najwyższego, nie ma żadnych podstaw, abyśmy wycofywali złożone protesty"-podkreślił. Jak dodał Fogiel, PiS z opinią PKW zapoznało się "z zainteresowaniem", a teraz oczekuje na rozstrzygnięcie sądu. Zastępca rzecznika partii rządzącej zapowiedział ponadto, że PiS nie wycofa protestów, gdyż nie ma ku temu "żadnych podstaw", a orzeczenie Sądu Najwyższego przyjmie "takie, jakie ono będzie". 

Przyznał, że w jednym z protestów PiS powołał się na niewłaściwy artykuł, czyli odnoszący się do wyborów do Sejmu, a nie do Senatu, ale - jak stwierdził - to jest "oczywista omyłka pisarska, która już została sprostowana".

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

oficer LWP2019.10.25 14:57
ta sama komisja liczyła głosy do sejmu i była krystalicznie wzorowa a przy liczeniu głosów do senatu zamieniali się w bandytów i fałszerzy, od cały PIS
Foster2019.10.24 21:42
Jakim trzeba być osłem, żeby złożyć protest na wybory senatorów a przywołać jako podstawę prawną przepis, który mówi o wyborze posła.
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.24 19:30
Tęczowy Piątek już 25 października. O tym, w jaki sposób społeczność szkolna będzie świętować ten dzień, zadecydują uczniowie i uczennice wraz z kadrą nauczycielką i rodzicami. Zadbaj o atmosferę, która będzie towarzyszyć tegorocznej akcji - skorzystaj z mediów społecznościowych, żeby okazać młodzieży wsparcie. W najbliższy piątek młodzież szkolna będzie obchodzić Tęczowy Piątek – szkolne święto, którego celem jest okazanie wsparcia nękanej na co dzień młodzieży LGBT. Wyzwiska, szarpanie i złośliwe żarty, to dla młodych osób LGBT codzienność. "Jak wynika z badań w Polsce blisko 70 proc. młodzieży LGBT doznaje przemocy, a w 26 proc. przypadków dochodzi do niej w szkole. Dlatego tak ważne jest, aby dorośli zadbali o atmosferę, która będzie towarzyszyć Tęczowemu Piątkowi i okazali młodzieży wsparcie" - wyjaśnia Joanna Skonieczna z Kampanii Przeciw Homofobii. Sposobów na wsparcie młodzieży świętującej 25 października Tęczowy Piątek jest cała masa. Oto kilka pomysłów na to, w jaki sposób dorośli mogą wesprzeć młodzież przygotowującą się do Tęczowego Piątku przy użyciu mediów społecznościowych: 1. Facebook: skorzystaj z nakładki #TęczowyPiątek na zdjęcie profilowe [nakładka dostępna TUTAJ http://www.facebook.com/profilepicframes/?selected_overlay_id=1190093661178816 2. Twitter: opublikuj tweeta z hasztagiem #TęczowyPiątek 3. Instagram: opublikuj swoje zdjęcie z wydrukowaną ze strony KPH grafiką z hasztagiem akcji [pobierz ją TUTAJ https://kph.org.pl/wp-content/uploads/2019/10/t%C4%99czowy_pi%C4%85tek_board.pdf Takie zdjęcie możesz też udostępnić również na Facebooku i Twitterze. 4. Instagram: zamieść na Instastory filmik, w którym mówisz, dlaczego stoisz po stronie młodzieży. Takie wideo możesz udostępnić również na Facebooku i Twitterze 5. Media społecznościowe: udostępnij na Facebooku, Twitterze lub Instagramie jedno lub więcej nagrań z serii „Stoję po stronie młodzieży” i napisz kilka słów wsparcia [kanał youtube KPH dostępny TUTAJ https://www.youtube.com/channel/UCojA1DLlDKWJOMYz487aQuQ Młodzież LGBT z pewnością odczyta te działania jako znak wsparcia. Nic jednak nie zastąpi rozmowy. Dlatego, jeżeli znasz jakiegoś nastolatka lub nastolatkę świętująca Tęczowy Piątek, powiedz jemu lub jej, że ją wspierasz i że jest OK.
donek 2 2019.10.24 21:39
##wybiórcze gówno ale POdobno dobrze opakowane ## gebelsourbany w akcji ## śmieszne i smutne ## lenin i marks się cieszą w piekle , szatan walczył o nich zaciekle ## oni wierzą jak tow. lein że są wiecznie żywi ##
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.24 18:47
Czarna zaraza na widelcu: "W czwartek wieczorem o godzinie 20:30 TVN24 wyemituje reportaż "Czarno Na Białym" o arcybiskupie Sławoju Leszku Głódziu. Padną w nim zarzuty o ubliżanie i poniżanie współpracowników przez metropolitę gdańskiego. Jeden z mężczyzn mówi, że miał myśli samobójcze po tym, jak traktował go metropolita gdański." https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,25344246,abp-glodz-mial-ponizac-wspolpracownikow-nie-potrafia-jajka.html#s=BoxOpImg3
Janek Nowoczesny2019.10.24 19:14
Jesteś opłacanym hejterem przez Platformę Obywatelską Twoje wypowiedzi są na poziomie wyopwiedzi Kononowicza. Choć płacą Ci tyle ile Jachirzę czy jak tak panią się nazywa ona dostawała za jedno wystąpienie publiczne 10 tys zł
donek 2 2019.10.24 21:31
##wybiórcze gówno ale POdobno dobrze opakowane ## gebelsourbany w akcji ## śmieszne i smutne ##
Justyna S2019.10.24 17:30
Sami sobie wybrali ludzi do pkw i jeszcze im nie ufają
Karol2019.10.25 20:13
Ty madrealinska, to poszukaj kto odznaczal Kozielewicza i nie piskaj jak nie masz pojecia,bo orderu nie zarobisz .
Ja2019.10.24 16:25
PKW wydaje opinię sama o sobie???!! Jaja jakieś!!! Śmierdzi jeszcze więcej.
2019.10.24 16:30
Powinieneś się podpisać: „debil”.