25.06.20, 11:40Fot. Michał Józefaciuk - Senat Rzeczypospolitej Polskiej via Wikipedia, CC 3.0

Janecki o Trzaskowskim: Szpanować to można w kampanii. W kręgach światowców nikt się na to nie nabiera

Stanisław Janecki na łamach portalu wPolityce.pl podzielił się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi wizyty prezydenta Dudy w USA. Komentując postawę opozycji mocno stwierdził, że „Szpanować to można na kampanijnej trasie odgrywając światowca. W kręgach prawdziwych światowców nikt się na to nie nabiera”.

Janecki dosadnie skomentował złośliwe uwagi Leszka Balcerowicza: „Skądinąd zapewne Balcerowicz dałby wiele, żeby on sam kiedykolwiek był kandydatem amerykańskiego prezydenta na jakiekolwiek stanowisko. Niestety, szczytem jego możliwości było wykonywanie tego, co mu w teczce przywieźli z Ameryki Jeffrey Sachs i David Lipton. Czyli można powiedzieć, iż był teczkowym tych ekonomistów. A właściwie to teczkowym George’a Sorosa, bo to on zamówił i przywiózł plan”.

Dodał również, że Balcerowicz „to przykład polityka (nawet jak emerytowanego), który nie zniesie niczyjego sukcesu, chyba że kogoś z jego stajni, działającego z jego błogosławieństwem, np. Rafała Trzaskowskiego”.

Drugim z polityków, któremu Janecki poświęcił swój felieton jest były szef MSZ Radosław Sikorski. Znany z wytwornego sposobu wyrażania swoich przemyśleń, jest zdaniem Janeckiego człowiekiem „tóry w ostatnich latach tak często był robiony w konia przez partyjnych kolegów, że właściwie to nawet go żal. Tym bardziej że nie jest w stanie wyzwolić się ze statusu „męża swojej żony” – dużo od niego mądrzejszej i wpływowej. Sikorski przymierzał się do stanowiska sekretarza generalnego NATO, ale jego kandydatura została wyśmiana (skądinąd Donald Tusk nie kiwnął palcem, by mu pomóc)”.

Janecki dochodzi do wniosku, że skoro wizyta Dudy miałaby być nieważna lub mało ważna, to w jaki sposób, zdaniem opozycji wizyta miałaby pomóc Dudzie w ponownym zwycięstwie wyborczym.

Felietonista podsumowuje całą sprawę jako wyraz małostkowości opozycji i tradycyjnego narzekania w obliczu sukcesu innego z rodaków. Pisze: „nie ma lepszego potwierdzenia jego pozycji niż swego rodzaju test Białego Domu. Tylko Andrzej Duda od czasu pandemii go zaliczył, co powoduje wręcz wycie zawistników. Bo oni by chcieli, tylko ich nikt nie chce. No, chyba że jakiś Timmermans albo inna Jourova”.

Janecki pozostaje bezlitosny dla kandydata KO pisząc, że „Rafał Trzaskowski musiałby tony soli zjeść, żeby kiedykolwiek jakikolwiek amerykański prezydent potraktował go tak jak Donald Trump Andrzeja Dudę. A właściwie to nawet nie musi tej soli jeść, bo mu się to nie przydarzy. Szpanować to można na kampanijnej trasie odgrywając światowca. W kręgach prawdziwych światowców nikt się na to nie nabiera”.

ks/ wPolityce

Komentarze

U2020.06.25 16:06
Po sesji nie ma barier. A z wrażenia, jaką posiada się moc, tylko oczy okrągłe zachodzą mgłą.
skarb2020.06.25 13:15
przy POsadach mozna wszystko zrobic z bialego czarne z klamstwa prawde wg.POmylencow ITD ZAMIANA ZNACZENIA SLOW ,POdpuszczanie napuszczanie klamanie w imie prawdy!!!!!!!!! takim ludziom sie NIGDY nie wierzy.UGRUNTOWALO SIEJESZCZE GORSZE LEWACTWO JAK W LATACH 50- TYCH I BREDZA ,ale to dobre tylko dla tepych nic nie wiedzacych POLACY TO MYSLACY NAROD WBREW TEMU ,ZE WYCHODOWANO JENTELIGENTOW NIE ODPOWIEDZIALNYCH ,NIEMORALNYCH UDAJACYCH LUDZI WARTOSCI A TO WSZYSTKO FARSA i tefaleny przez tyle lat prania mozgow POtepialych,zapracowanych czesto katolikow ktorzy wybieraja swoich oprawcow nie zdajac sobie sprawy
AAAtomek2020.06.25 12:12
To w końcu Duda co załatwił wczoraj? Oprócz podbicia delegacji.
f232020.06.25 12:24
Ile wynosi dieta za delegację w USA? Wprawdzie Duda był krótko i pewnie będzie musiał w rozliczeniu wpisać jakieś posiłki. Ciekawe czy ma świadomość, że jeśli wpisze śniadanie obiad i kolację to dieta mu się nie należy?
AAAtomek2020.06.25 12:11
Towarzyszu Janecki (chyba tak poprawnie się do was zwracają?), skończcie z pisaniem, skoro wam towarzyszu nie dają w nocy, ani w dzień to nie znaczy, że trzeba tutaj wylewać swoje frustracje i żale?
Anonim2020.06.25 11:57
Zawsze mogło być gorzej. Mogli ubrać szympansa w garnitur i go wylansować, tylko po to, aby nam udowodnić wyższość sofistyki nad filozofią.
f232020.06.25 11:49
Panie Janecki, skończcie Oxford lub jakąś inną renomowaną uczelnię. Potem zabierajcie głos.
katolicka kretynizacja polski2020.06.25 12:03
Z tej wizyty zysk dla Polski żaden, równie dobrze panowie mogli sobie pogadać przez skype, ale PADalec przynajmniej tym razem niczego od amerykańców nie "kupił" więc straty mniejsze niż przy poprzednich wizytach...
Lolek2020.06.25 13:35
3 miliardy $ zainwestowane przez Microsoft i Google to taki mały pryszcz. Oj głupi ty głupi