10.07.20, 16:45Fot. via: Twitter - Mateusz Morawiecki

Premier: Mamy wybór między drogą inwestycji a drogą chaosu

Odwiedzając dziś Smolnicę w woj. śląskim, premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że wybór, którego dokonamy w niedzielę, to wybór pomiędzy proponowaną przez urzędującego prezydenta drogą inwestycji, a drogą chaosu, na którą wprowadzi nas kandydat KO Rafał Trzaskowski.

- „W setkach, tysiącach polskich wiosek, gmin i we wszystkich powiatach realizowane są teraz inwestycje, to są inwestycje z Funduszu Dróg Samorządowych” – przypominał dziś szef rządu na konferencji zorganizowanej przy modernizowanej drodze w Smolnicy.

Premier podkreślił, że warto byłoby dziś zapytać samorządowców wszystkich opcji politycznych, jak wyglądały inwestycje w drogi samorządowe pięć i siedem lat temu. Przypomniał, że w czasie poprzednich rządów wydawano na te cele średnio 600 mln zł rocznie:

- „Tymczasem razem z tegorocznym naborem dla województwa śląskiego – zeszłoroczny, ten który się odbył i ten który będzie – to będzie też około 600 milionów złotych. Szanowni państwo porównajcie te dwie kwoty: tu 600 milionów złotych dla województwa śląskiego (...) i tam 600 milionów złotych średnio rocznie dla całej Polski. To dlatego teraz widać różnice” – mówił.

W całej Polsce, na co zwracał uwagę Mateusz Morawiecki, remontuje, modernizuje i buduje się dziś tysiące dróg:

- „Teraz też stoimy przed takim momentem, że można wybrać drogę – drogę inwestycji, drogę rozwoju, drogę, która jest ujęta w planie pana prezydenta Andrzeja Dudy, albo drogę chaosu i drogę konfliktu, którą szykuje jego konkurent” – podkreślał.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze

y2020.07.10 21:19
Koniec niedoszłego mecenasa Dudy, koniec obłudy
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.10 18:31
"Trzeba słuchać ludu, obiecać mu czego oczekują, a potem wygaszać te oczekiwania. Mają zapyerdalać za miskę ryżu" słowa morawicka z taśm nagranych w restauracji "sowa i przyjaciele" w której szMateuszek zajadał się ośmiorniczkami...
Polak2020.07.10 17:10
I dlatego żeby zejść z tej drogi chaosu i dewastowania Polski każdy Polak ma moralny i patriotyczny obowiązek głosowania przeciwko tchórzliwej pisowskiej pacynce.
pomatolski wytloku ..2020.07.10 17:47
DUDA to POLSKA i POLACY ...trzaskowski to kurvva niemiecko ubecka ...niedorozwiniety poubecki produkt !!!
Polak2020.07.10 19:33
Cykor Adrianek to dalsze lizanie butów Moskwie. Ale dla takiego rosjanina jak ty to normalne zachowanie, więc i tak nie zrozumiesz dlaczego Polacy nie chcą pisowskiej mafii.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.10 17:00
"Trzeba słuchać ludu, obiecać mu czego oczekują, a potem wygaszać te oczekiwania. Mają zapyerdalać za miskę ryżu" słowa morawicka z taśm nagranych w restauracji "sowa i przyjaciele" w której szMateuszek zajadał się ośmiorniczkami...
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱✡️2020.07.10 17:22
Nie poznajesz mnie? To ja parch Lesiu Keller-Krawczyk, wyjąłem obrzezanego robaczka.🏳️‍🌈
trzaskowski to kurvva z berlina2020.07.10 16:54
..piekna nasza Polska cala ..bez fekali i rafala bez donaldka vermahcika ,sikorskiego i michnika bez niemieckich pomatolow co zlizuja z cudzych stolow.. PIEKNA NASZA POLSKA CALA BEZ FEKALI I RAFALA
UWAGA - KREMLOWSKI PROWOKATOR!2020.07.10 16:52
𝐖𝐀𝐋𝐓𝐄𝐑 - 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈 - 𝐑𝐄𝐘𝐓𝐀𝐍(𝐎𝐖) - 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐓 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐀! 𝐃𝐄𝐙𝐈𝐍𝐅𝐑𝐎𝐌𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐀 - 𝐒𝐈𝐀𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐀𝐎𝐒𝐔 !