30.06.20, 18:24Fot. screenshot - TVP Info

Prezydent: Chętnie stanę do debaty z Rafałem Trzaskowskim

Prezydent Andrzej Duda gościł dziś w Jaworniku Polskim w woj. podkarpackim, gdzie wręczył tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej promesę na zakup nowego wozu. W czasie swojego wystąpienia ubiegający się o reelekcję prezydent zadeklarował, że chętnie stanie do debaty z Rafałem Trzaskowskim.

Goszcząc w Jaworniku Polskim prezydent Andrzej Duda zwracał uwagę na powódź, z której skutkami walczą strażacy, wojsko i mieszkańcy:

- „Można tutaj zobaczyć, wszędzie dookoła słychać huk pił i agregatów. Te szkody rzeczywiście są znaczne” – mówił.

W czasie nawałnicy zniszczeniu uległ wóz OSP, który jechał do akcji w Hadlach Szklarskich. Dlatego prezydent przekazał strażakom promesę na zakup nowego samochodu:

- „To jest jednostka, która jest bardzo często wzywana do akcji. W związku z czym, jak została z jednym małym samochodem, na pewno w oczywisty sposób utrudnia im służbę, ale też w wielu przypadkach uniemożliwia niesienie pomocy. Mam nadzieję, że w ciągu dwóch, najdalej trzech miesięcy, samochód już tutaj w remizie będzie stał” – podkreślił prezydent.

Andrzeja Dudę zapytano o jego udział w debacie prezydenckiej z Rafałem Trzaskowskim.

- „Zwróciłem się do mediów z apelem, do wszystkich trzech wielkich telewizji, aby usiedli razem przy stole, uzgodnili wspólnie i zrobili razem taką debatę, która będzie też otwarta dla innych mediów, żeby później nie mówiono, że na przykład pytania są tendencyjne” – odpowiadał, podkreślając, że nigdy nie uchylał się od debat.

-„Nie mam z tym problemu, ale chciałbym, żebyśmy mogli normalnie prowadzić kampanię i żeby debata była zorganizowana bez żadnych podtekstów, bo takie zarzuty wcześniej bywały” – mówił.

- „Ja bardzo chętnie stanę do debaty z Rafałem Trzaskowskim, natomiast nie będziemy debatować codziennie, bo nigdy tak nie było, żeby debaty były codziennie” – dodał.

kak/PAP, Twitter

Komentarze

Anonim2020.07.1 8:53
w pisie sraka
jarek2020.07.1 8:52
Duda chętnie stanie do debaty, pod warunkiem, że odbędzie się ona w TVP, a pytania będą mu wcześniej znane i zaakceptowane.
stasiooo2020.07.1 0:14
Jeszcze trochę i nic z tego nie wyjdzie, każdy kandydat pójdzie tam gdzie lubi, ale jeśli prezydent Warszawy chce zostać prezydentem kraju to powinien pojawić się na obu debatach. I zaszachować prezydenta.
Foster2020.06.30 19:57
No pewnie - najlepiej jest w propagandowej. Tam sami swoi. nawet pytania nie są zaskoczeniem.
ala2020.06.30 18:59
Trzaskowski, nie wiedzieć czemu, nie chciał przyjąć słoika soku z buraka w Białymstoku. Sok z buraka dobrze dotlenia cały organizm,a szczególnie mózg, tym samym bardzo wpływa na pamięć, bardzo by się przydał wszystkim z POKO...Bo cierpicie na brak pamięci od bardzo wielu lat. Trzaskoski ostatnio wypowiedział zdanie do mężczyzny który był anglikiem: Nie masz amerykańskiego akcentu, brzmisz jak Polak. Trzaskowski nie wie, że akcent angielski różni się od akcentu amerykańskiego. Zarozumiały bufon.
DajMiGłos2020.06.30 19:07
Przecież ten gość z Białymstoku o którym piszesz to polak student lokalnej uczelni.
gość2020.06.30 18:59
Andrzej Duda powinien teraz wykazać nicość i dewastującą rolę tego kontrkandydata, wykazać punkt po punkcie, jak bardzo byłaby szkodliwa dla Polski jego wygrana. Nie ma TV pana Dudy, panie Trzaskowski, jest TV Polaków, pokazująca jak bardzo niektóre media są zakłamane i szkodzące Polsce.
DajMiGłos2020.06.30 19:05
Nie ma bardziej zakłamanej telewizji niż TVP. Teraz w kampanii im bardziej lecą sondaże PAD to widać najbardziej. Przepraszam jest jedna bardziej zakłamana telewizja to Narodowa Telewizja Korei Północnej.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.06.30 18:48
istnieje ktoś kto się dogadał z PiSdzielskimi c h u j a m i? zaraz te PiSdowate kurvvy będą stawiać jakieś debilne warunki tylko po to by debata się nie odbyła! bo wiedzą że PADalec zostanie zmiażdżony przez Pana Trzaskowskiego!
Anonim2020.06.30 18:32
Panie Prezydencie Duda, w nadchodzącej debacie proszę, tego niby prezydenta Warszawy (gdzie on koorva był jak był potop w mieście?), wziąć w obroty n.t. polityki zagranicznej i gospodarki polskiej. Trzaskowski niby prezydent W-wy tylko tyle wie co GW i co mu Soros podpowie.
DajMiGłos2020.06.30 18:37
Masz racje!!! powinien zapytać Trzaskowskiego jak zamierza naprawić zrujnowaną przez niego politykę zagraniczną. Przecież przez politykę PAD i PiS nikt nas na świecie nie szanuje teraz. A USA jesteśmy potrzebni tylko po to aby kupować od nich sprzęt wojskowy.
" ...nikt nas na świecie nie szanuje teraz" -2020.06.30 18:42
Nikt, tzn. kto konkretnie? Co ty wiesz o USA, serio...
DajMiGłos2020.06.30 18:51
No właśnie nikt. Nikt nie szanuje naszego zdania w UE, GB, Węgry tym bardziej bo jak coś to Orban to woli się z Putinem dogadać. Nikt to znaczy nikt. Czas najwyższy sobie to uświadomić. PAD poleciał do USA i co... i nic nie ugrał... no tym razem pozwolili mu usiąść.
"Nikt nie szanuje naszego zdania...2020.06.30 19:20
w UE, GB, Węgry...". A może jakiś cytacik, oficjalny komunikat Jasiu? Masz "biuro" pełne "researchers", masz "Mac Pro" nie powinno ci Jasiu sprawić kłopotu. I dalej, że się powtórzę, co ty wiesz o USA, co bylo "ugrane" a co nie? Nie wspomnę o "ynglysz".
DajMiGłos2020.06.30 19:50
Nie ma problemu. Pamiętasz głosowanie 27:1. SZACH MAT!!!
super2020.06.30 20:04
Przypomnij mi, nad czym a raczej nad kim głosowano i jaki to ma związek z szacunkiem. I co z tym "ugraniem" w USA?
Anonim2020.06.30 20:43
Związek ma taki, że PIS chciało zaproponować nowego kandydata na urząd przewodniczącego rady europy i absolutnie wszyscy ich totalnie wyśmiali, olali i poniżyli, w tym GB i Węgry. Zresztą podobnie jest w pozostałych sprawach w Unii Europejskiej wszystkie decyzje zapadają poza PiS. Co do stanów zjednoczonych to akurat ten przykład się nich nie odnosi, ale skoro jesteś taki mądry to może ty mi powiesz co PAD w stanach załatwił?
Piotr Nowak 🖐🏻2020.06.30 18:45
'... wie co GW i co mu Soros podpowie."... Noo... To i tak lepiej niż Duda, który wie tylko to, na co mu Kaczyński pozwoli.
da da2020.06.30 18:48
da da towariszcz nowaczek-robaczek
Piotr Nowak 🖐🏻2020.06.30 18:32
Chętnie stanę, ale się boję że wyjdzie na jaw jakim jestem prezydentem-memem, więc nie stanę :P ... Co za łajza...