Artykuł sponsorowany
Jak zmienić polisę OC na lepszą?
Dzisiejszy rynek ubezpieczeń jest bardzo szeroki. Mamy możliwość skorzystania z różnych ofert. Klienci coraz częściej dostają bardzo korzystne propozycje, a także inne usługi, które są dodatkiem. Problem pojawia się wtedy, kiedy nie jesteśmy zadowoleni ze swojego obecnego towarzystwa ubezpieczeniowego, a mimo to nie chcemy tego zmienić, ponieważ wydaje nam się to trudne i czasochłonne. Nie jest to jednak prawda. W jaki sposób zmienić polisę OC na lepszą?
Dlaczego rzadko zmieniamy towarzystwo ubezpieczeniowe?
Nie każdy musi znać się na wszystkim, dlatego bardzo często nie mamy świadomości, w jaki sposób coś zmienić. Dotyczy to również zmiany polis ubezpieczeniowych. Myślimy, że są to skomplikowane procedury i mając wcześniejsze negatywne doświadczenia z obsługą klienta, lub inną firmą zniechęcamy się i pozostajemy na warunkach, które zupełnie nie są dla nas atrakcyjne. Chcesz płacić niższe stawki? Skorzystaj z kalkulatora, w którym wygodnie porównasz OC i AC tutaj https://najtaniejuagenta.pl/.
Jeśli chcesz zmienić ubezpieczyciela musisz wysłać odpowiedni formularz w danym terminie jaki przewiduje dana umowa. Bardzo prosta czynność, która z pewnością przyniesie sporo korzyści, a dzięki temu będziesz mógł zaoszczędzić spore kwoty na ubezpieczeniu OC.
Co trzeba zrobić, aby zmienić ubezpieczyciela
Na samym początku musimy się dowiedzieć, w jakich sytuacjach możemy dokonać wypowiedzenia umowy OC i zmiany ubezpieczyciela. Wyróżniamy takie punkty jak:
-
podpisanie nowej umowy OC, kiedy poprzednia umowa nie została jeszcze wypowiedziana,
-
kupno samochodu razem z OC sprzedającego,
-
okres, na jaki zawarto umowę przestał obowiązywać.
Oto kroki, które trzeba podjąć, aby skutecznie wypowiedzieć umowę:
-
przesłanie wypełnionego formularza wypowiedzenia OC do towarzystwa ubezpieczeniowego
Jest to ważny dokument, który musi posiadać nieco istotnych elementów takich jak:
-
podstawa prawna,
-
marka samochodu,
-
model samochodu,
-
numer rejestracyjny,
-
numer polisy ubezpieczeniowej,
-
podpisy wszystkich właścicieli pojazdu – jest to bardzo ważne, ponieważ jeśli nie spełnimy tej formalności dokument uznaje się za nieważny.
W momencie kiedy wypełnienie dokumentu jest zbyt trudne i odczuwasz stres, że dokument może zostać unieważniony, ponieważ nie spełnisz formalności, możesz skorzystać ze wzorów, które są dostępne w internecie.
Kolejnym krokiem jest dostarczenie wypowiedzenia do danego towarzystwa i możemy tutaj również skorzystać z kilku możliwości:
-
wysłanie wypowiedzenia drogą elektroniczną, lub faksem,
-
wysłanie wypowiedzenia pocztą i jest to wtedy list polecony,
-
odwiedzenie agenta ubezpieczeniowego.
To, jaką formę wybierzemy zależy tylko i wyłącznie od nas. Każda jest dobra i jeśli nie chcemy tracić więcej czasu możemy to załatwić nie wychodząc z domu. Ważne jest, aby przestrzegać odpowiedniej daty:
-
ubezpieczenie całoroczne – 1 dzień przed zakończeniem polisy,
-
rezygnacja z OC zbywcy samochodu – może to być dowolna data,
-
podwójne OC – dokumenty należy złożyć jak najszybciej.
Jest to naprawdę szybkie i skuteczne rozwiązanie, dlatego jeśli jesteś niezadowolony z dotychczasowej polisy OC, poświęć chwile czasu i zobaczysz, że możesz pozytywnie się zaskoczyć widząc jakie to proste. A jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, możesz zadać pytanie na forum.