Prof. Finkelstein ostro o ustawie 447: ,,Ręce precz od Polski! Chcecie pieniędzy? Znajdźcie pracę! '' - zdjęcie
04.08.20, 17:00fot. yt/wrealu24

Prof. Finkelstein ostro o ustawie 447: ,,Ręce precz od Polski! Chcecie pieniędzy? Znajdźcie pracę! ''

37

Po sprawozdaniu amerykańskiego kongresu powrócił temat bezspadkowych roszczeń żydowskich. Sprawozdanie odwołuje się do Deklaracji Terezińskiej, której jednak Polska nie podpisywała, jak się okazuje. Niemniej niektóre media, w tym izraelskie, podnoszą ponownie temat i straszą Polskę.

Do sprawy odniósł się także w ostrych słowach prof. Norman Finkelstein, który powiedział:

- Ręce precz od Polski. Jeśli chodzi o moją rodzinę, to własność prywatna należy do mojego ojca i do rodziny mojej matki. Mój ojciec nie mówił o tym, ale wiem, że mieliśmy mały tartak niedaleko Warszawy, ojciec mojej matki był właścicielem sklepu z tytoniem, tak więc mogę powiedzieć, że była tam nieruchomość. Jednak nigdy, nigdy w najbardziej szalonej wyobraźni, nie pojawiła się w głowach moich dwóch braci i mnie, że chcielibyśmy jakichkolwiek kompensat z tytułu własności naszych rodziców!

Stwierdził też:

- Moja odpowiedź jest bardzo prosta - Ręce precz od Polski! Chcecie pieniędzy? Znajdźcie pracę, pracujcie i zostawcie Polaków w spokoju! 

Oraz:

- Chciałbym zobaczyć gdzie są ci wszyscy spadkobiercy, chciałbym zobaczyć ilu ludzi oni zapytali i z iloma skonsultowali tę sprawę!

Zapytał także:

W czyim imieniu zabieracie głos? Pokażcie mi w czyim imieniu występujecie?mp/yt/wrealu24

Komentarze (37):

Anonim2020.08.5 13:56
Niech Polska wystawi rachunek Tym ocalałym za każde stracone życie Polaków którzy uczestniczyli w ukrywaniu, za każda kromkę chleba którą się dzielili, drzewka i medale to jest nic.
WRÓG U BRAM!!!!!!!2020.08.5 13:35
NA NIEGOOOOOOOOO!!!!1 zeby wam czasami entuzjazm nie opadl ;] oj strach strach strach strach !!!!!!!! WSZEDZIE STRACH!!!!!!!! i mamy zastraszonego dziadka ktoremu wmowimy juz wszysto. POMYSLCIE CZASAMI SAMODZIELNIE. SPROBUJCIE.. ALBO ZAPYTAJCIE BARDZIEJ BYSTRYCH..... to nie wstyd
dr2020.08.5 13:32
normalne słowa normalnej osoby.. miło usłyszeć .. w tym zalewie nowomowy ..i prawniczego "wróżenia z fusów..."
Glaudiusman2020.08.5 9:59
Jak mogli senatorowie ulec żydowskiemu lobby i uchwalić tak paskudną ustawę 447 która jest hańbą dla prawodawstwa i sprawiedliwości. Haniebni podżegacze i haniebni senatorowie. Precz.
Polak Patriota2020.08.5 9:23
PIĘKNE SŁOWA PRAWDZIWEGO POLAKA POLSKIEGO ŻYDA. DLATEGO ważne jest, aby POLSKĄ kierowali i brali za nią ODPOWIEDZIALNOŚĆ tylko PRAWDZIWI POLACY. Prawdziwymi Polakami (niezależnie od narodowości) są Ci Polacy, którzy są w stanie ODDAĆ ŻYCIE za SWOJĄ i NASZĄ OJCZYZNĘ. To są Ci, co z Chrobrym, Jagiełłą, Batorym, Sobieskim, Kościuszką, Podchorążymi Wysockiego, Trauguttem, Piłsudskim, Rydzem-Śmigłym, Sikorskim, Grotem Roweckim, rotmistrzem Pileckim, z Tymi Polskimi patriotami spod OSTREJ BRAMY ( a byli tam pod Wilnem i Polacy narodowości Polskiej i byli Polscy Tatarzy, byli Polscy ŻYDZI, Polscy Litwini i byli też żołnierze narodowości Niemieckiej), z Powstańcami Warszawy WALCZYLI o WOLNĄ NIEPODLEGŁĄ POLSKĘ, OJCZYZNĘ wielu Narodów. To wreszcie CI NIEZŁOMNI POLSCY ŻOŁNIERZE od ŁUPASZKI, ŻELAZNEGO, ŻUBRYDA, RAJSA, BARTKA, ROJA i wielu innych, którzy szli na ŚMIERĆ z ręki POLSKOJĘZYCZNYCH (także po SOWIECKICH LEKTORATACH) wrogów POLSKI. To są także Ci, którzy leżą na cmentarzach wojennych (choćby pod MONTE Cassino), na których grobach jest KRZYŻ KATOLICKI, ale też i PRAWOSŁAWNY, Ci, na których grobach jest GWIAZDA DAWIDA i PÓŁKSIĘŻYC POLSKICH TATARÓW. PRAWDZIWI POLACY (niezależnie od NARODOWOŚCI, a szczególnie PRAWDZIWI POLSCY ŻYDZI) pytają, „POLSKO, CO MAM DLA CIEBIE ZROBIĆ”, jak trzeba to nawet „ODDAMY ŻYCIE w TWEJ OBRONIE”. Natomiast inni, NACHODŹCY na CZOŁGACH SOWIECKICH, LITWACY, SOWIECKIE „CHAZARY”, LIPNI niby POLSCY ŻYDZI, ZAPRZAŃCY, ZDRAJCY, rożnej maści PPR-owcy, PZPR-owcy ZSL-owcy, UB-owcy, SB-owcy, KOD-owcy, którzy mówią o Polsce "TEN KRAJ, W TYM KRAJU" pytają „POLSKO, CO NAM MOŻESZ DAĆ?”, co tu ”MOŻNA "SPRYWATYZOWAĆ?" (tzn. UKRAŚĆ jakąś KAMIENICZKĘ za symboliczne "GROSZE" ) „ i zastanawiają się, a to nad KAPUCHĄ, a to nad OBRYWĄ, a to nad WZIĄTKĄ, a to W KIESZEŃ, a to W ŁAPĘ, a to PREZENT. I taka jest różnica między PRAWDZIWYMI POLAKAMI, PATRIOTAMI, szczególnie PRAWDZIWYMI POLSKIMI ŻYDAMI, a tą RESZTĄ, co mieszkają na Polskiej Ziemi. Na POLSKIEJ ZIEMI mamy WSPANIAŁYCH POLSKICH PATRIOTÓW, którzy od wieków przelewają swoją krew w obronie POLSKI swojej OJCZYZNY, POLSKICH TATARÓW.
NAJWINCEJ POLSKIEJ KRWI2020.10.9 19:38
PRZELEWAJO POLSKIE KLECHY, TO SOM PRAWDZIWE PATRIOTY BO NIE BIORO PREZENTOW, NIE BIORO W LAPE, NIE BIORO W KIESZEN I NIE BIORO ZADNYCH PINIENDZY I WSZYSTKICH KOCHAJO! PRAWDZIWE POLAKI Z WATYKANU! SKROMNE BOHATERY W MERCEDESACH I BENTLEYACH
LULEK2020.08.5 8:03
Trzeba się było ubezpieczyć... że powtórzę ironicznie z Cimoszewiczem
Portofino2020.08.5 5:43
"A ten Śmigły - Rydz nie nauczył żydków nic a ten Hitler złoty nauczył żydków roboty". Tak kazali Niemcy śpiewać żydom pędząc ich do roboty. Nie widzę w tym nic złego.
żydokomuna do pracy2020.08.5 4:45
a nie tylko z 85 % w mediach i szołbyznesie
drew2020.08.5 1:27
To Polska podpisała ta deklaracje czy nie?
GIZD2020.08.4 23:05
Odnośnie roszczeń za II wojnę to proszę się zgłosić do tej pani która zapraszała uchodźców.
mika2020.08.4 20:16
Po wojnie zostały tylko ruiny!!!
Szybka Randka2020.08.4 19:51
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
Janusz Barwinek2020.08.4 21:05
Precz!!!
A już myślałem że jak o Żydach2020.08.4 19:45
to w podpisie będzie "Bodakowski".
katolicka deratyzacja Polski2020.08.4 19:24
Finkelstein,jak malo kto,ma prawo do szczytnego miana Polskiego Zyda. To Jankiel z Pana Tadeusza narodzony na nowo.
KATON STARSZY2020.08.4 19:04
Może ktoś z internautów jest w stanie odpowiedzieć,dlaczego jest tylko 1 żyd na 10000 który jest porządny i przyzwoity.
do Katon Starszy2021.03.14 22:04
Żydzi ciągną do siebie a że przy tym często są bezczelni taka natura. Wydaje mi się że Polacy się gorzej zachowują, bo szczują na własny kraj do obcych. To wstyd że Polska 123 lata była pod zaborami, i nadal jest wstyd że w PE europosłowie domagają się sankcji dla Polski: Biedroń, Halicki, Sikorski, Cimoszewicz i reszta kanalii.
Gwoli ścisłości2020.08.4 18:56
Jeżeli przodkowie Finkelsteina posiadali nieruchomość pod Warszawą to jest spadkobiercą i ma prawo ją odzyskać, jak każdy na jego miejscu, czy Polak, czy Żyd. I to nie ma nic wspólnego z oszustami z organizacji żydowskich w USA którzy wysuwają nieuzasadnione pretensje do mienia po osobach, które nie pozostawiły spadkobierców.
leo2020.08.4 18:45
Powinniśmy się uczyć od tego odważnego człowieka, jak argumentować. Powinien otrzymać medal za swoja niezłomną postawę.
Jest kilku wyjątkowych Żydów2020.08.4 18:15
w historii Polski, ale to są wyjątki. Można z przysłowiowa świeczką szukać aby coś krytycznego pod adresem żydów-Żydów napisał przyznający się do żydostwa np. któryś z Loży-Polin. Co by było jakby parch Jan Hertrich-Woleński napisał coś bluźnierczego, coś wulgarnego o żydowskich hokus-pokus, o ich idiotycznej kabale, o ich kretynskich przesądach, tysiącu "10 przykazaniach", kazirodztwie, itd.? Nie ma obaw, parchy mają ten zakaz w DNA. Na swoich ani mru-mru, ale na katoli w Polsce - free ride.
Olej2020.08.4 17:56
Dlaczego o tym piszę ? Ano dla tego, że gdyby wypłata odszkodowań za wojnę i zniszczenia społeczności żydowskiej w Polsce dotyczyła również wszystkich obywateli polskich, których zamordowano a następnie przejęto ich majątki, i sprawa byłaby decyzją arbitrażu międzynarodowego a nie umów dwustronnych, Polska nie miałaby obecnie problemu żydowskich, w żaden sposób nie uprawnionych roszczeń. Dokonany byłby dokładny rachunek i oszacowanie strat, które następnie byłyby oficjalnie spłacone tak jak reparacje wojenne. Strona żydowska nigdy nie ujawniła jaką sumę odszkodowań otrzymała od Niemiec, także i za te zbrodnie i rabunek na obywatelach polskich narodowości żydowskiej.
Olej2020.08.4 17:44
Pan profesor powinien być zaproszony oficjalnie do Polski. Powinien mieć możliwość prowadzenia wykładów na polskich uniwersytetach jako naukowiec i w pewnym sensie świadek historii. Jeżeli jego przodkowie mieli polskie obywatelstwo i posiadali nieruchomości w Polsce, należałoby uznać jego prawo dziedziczeni spadku i oddania tego co było własnością jego przodków. Coś czego nie ma w prawie międzynarodowym a co powinno być. Jeżeli jakieś państwo lub narodowość dokonuje eksterminacji i ludobójstwa na innej grupie etnicznej, której własność przejmuje i robiła to z pełną premedytacją celu to powinna być forma prawnej i materialnej konsekwencji tego czynu i działań. Nie wiem w jaki sposób i jak, ale jestem przekonany, że zbrodnie ludobójstwa nie powinny pozostawać bezkarne - bezkarne materialnie. Nie może być tak, że likwiduje się fizycznie naród, przejmuje po nim ziemię i wszystko co posiadał a potem przechodzi nad tym wydarzeniem jako historią dokonanego faktu politycznego, który zostaje uznany przez społeczność międzynarodową.
Olej2020.08.4 17:48
Sprawa dotyczy wszystkich ofiar wojen i eksterminowanych narodów, poddanych zniszczeniu, rabunkowi mienia. Bez wyjątku ! Jeżeli otwiera się problem, który dotyczy jednego narodu, to dalszym skutkiem powinna być realizacja prawa jednych do prawa wszystkich bez wyjątku. Również i Palestyńczyków.
Senny2020.08.4 17:42
A więc, prof. Finkelstein zajął pewne i otwarte stanowisko w sprawie 447. Ciekaw jestem stanowiska w tej samej sprawie p. Kalksteina vel Kaczyńskiego. Dochodzą wiadomości ze wszystkich stron, że już od 5-iu lat miliardy złotych zostały ratalnie przekazane w ramach spłat. Kalkstein wyprzedził ustawę 447???
Karol2020.08.4 19:23
Widac, ze jestes Senny i cos ci sie pierdzieli w lepetynie . Puscisz baka cuchnacego i myslisz, ze wszyscy beda "go"wachali. Spadaj pajacu na drzewo liscie pompowac !!
ryszard2020.08.4 17:37
To my mamy prawo żądać bilionowych odszkodowań za straty jakie poniosło Państwo Polskie w rezultacie reakcji amerykańskich Żydów na misję Karskiego. Kiedy w sposób udokumentowany przedstawił sytuację Prezesowi Sądu Najwyższego USA w odpowiedzi usłyszał: "Nie twierdzę, że Pan kłamie, ale nie mam prawa Panu uwierzyć." W strachu o finansowe interesy, "elity" Żydów amerykańskich umożliwiły zamordowanie wielu milionów polskich obywatel, w tym praktycznie całej polskiej inteligencji wykształconej w dwudziestoleciu wielkim nakładem biednej porozbiorowej Polski. Straty nasze trzeba szacować w bilionach i skutki cofnięcia nas w rozwoju o ok. 50 lat w następnych bilionach. Pazerność niedouczonych historycznie to skrajna obrzydliwość.
kretynizacja-radziszewski zdechł narazie2020.08.4 17:31
Ale jest "kurva pomatolska", jest "deratyzacja". Jest brudny żyd Keller-Krawczyk, jego ziomal równie parchaty Jan Hertrich-Woleński, hejter Albert wtórny analfabeta i zakomplesiony Stachu, itd. - jak Kraj Rad, wiecznie żywy.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.4 19:19
Jestes parszywym prowokatorem komunistycznym z KOD-u,to oczywiste. Mataczysz i placzesz czerwone z bialoczerwonym.
Jest kilku wyjątkowych Żydow2020.08.4 17:24
w historii Polski, ale to są wyjątki. Można z przysłowiowa świeczką szukać aby coś krytycznego pod adresem żydow-Żydow napisał przyznający się do żydostwa np. któryś z Loży-Polin. Co by było jakby parch Jan Hertrich-Woleński napisał coś bluźnierczego, coś wulgarnego o żydowskich hokus-pokus, o ich idiotycznej kabale, o ich kretyńskich przesądach, o tysiącu "10 przykazniach", kazirodztwie, itp., itd. ? Nie ma obaw, parchy mają ten zakaz w DNA. Na swoich ani mru-mru, ale na katoli w Polsce - free ride.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.4 17:17
Finkelsteina powinnismy splacic zupelnie ekstra,bo to sprawa honoru. Takich spraw zreszta te bezprawne roszczenia nie dotycza,bo Finkelstein zyje i jego siostra,i takich panstwo polskie caly czas splaca zgodnie z normalnym,obowiazujacym prawem polskim. Chodzi o to,ze prawo polskie nie wyroznia Zydow,a prawo talmudyczne wyroznia.
spie*dalaj parchu kremlowski!2020.08.4 17:25
spie*dalaj prowokatorze!
katolicka deratyzacja Polski2020.08.4 17:27
Tak to juz jest,ze mordercy komunisci sieja zamieszanie udajac ludzi.
iga2020.08.5 9:13
won chamie na onet albo wp.
Michał Jan2020.08.4 17:10
Jakoś dziwnie ta informacja nie współgra z tryumfalnymi tutaj peanami po opublikowaniu raportu przez ministerstwo p. Pompeo. A w komentarzach jakie uszczypliwości pod adresem p. Michalkiewicza się wtedy pojawiły...
katolicka deratyzacja Polski2020.08.4 17:26
Michalkiewicz to stary agent i prowokator KGB,Moczarowiec z 1968 roku,i kolaborant komunistyczny,tak samo jak Korwin Mikke. Konfederacja Rosyjska dazac do Rozbiorow Polski caly czas atakuje USA,ktore sa JEDYNYM WLOSKIEM ,na ktorym wisi Niepodleglosc Polski. JEST faktem,ze 447 nie pociagnelo za soba ZADNYCH konsekwencji politycznych,a negatywne raporty Departamentu Stanu o Polsce ,publikowane od lat,rowniez nie oznaczaly poza sama deklaracja NICZEGO. Michal Jan to agresywny i podstepny lis,ktory chce zniszczyc Panstwo Polskie,jak przystalo na endecka antypolska swinie.
Michał Jan2020.08.5 5:59
Schowaj się Reytan z tymi sloganami do budy i pozwól innym skomentować na temat.