25.06.20, 13:08fot. Facebook/ Szymon Hołownia

Gorący finisz kampanii! Hołownia: ,,głosowanie na kandydata KO Rafała Trzaskowskiego, to zwycięstwo prezydenta Andrzeja Dudy’’

Szymon Hołownia w rozmowie z Radiem Zet stwierdza: „Ryzykuję całe twierdzenie, że głosowanie na Trzaskowskiego, to zwycięstwo Dudy. Dowodem na to jest 2005 r., kiedy ostatecznie wygrał Lech Kaczyński, chociaż Donaldowi Tuskowi świetnie poszło w pierwszej turze. PiS chciałby, żeby tamta sytuacja się powtórzyła”.

Hołownia w rozmowie stawia siebie w roli „zbawcy” w polskiej polityce. Mówi, że wybór między kandydatem PO, a kandydatem PIS to wybór między „pożarem a złamaną ręką”. Oceniając wybór Dudy powtarza hasła o dyktaturze, natomiast Trzaskowski ma przynieść Polsce stagnację.

Gwiazdor TVN odpowiedział również na insynuacje dotyczące powyborczej współpracy Hołowni z Platformą Obywatelską. Powiedział: „Tomasz Siemoniak kłamie mówiąc, że dołączę do PO. Jeśli Koalicja (Obywatelska) chce mnie, może przyłączyć się do mojego ruchu. Nie ma również takiej możliwości, że obejmę stanowisko prezydenta Warszawy po Rafale Trzaskowskim, to jest myślenie partyjne, że za stołki można wszystko, które mnie nie interesuje”.

Wyjaśnił także, że jego finanse nie są tajemnicą. W ten sposób odpowiedział na zarzuty polityka PSL, Marka Sawickiego: „To polscy obywatele mnie sfinansowali. Zresztą wszystkie wpłaty powyżej 2 tys. zł są transparentne, widać kto finansował. Można to sprawdzić na mojej stronie internetowej. Łącznie na obie kampanie zebraliśmy ok. 7 mln zł. Ponadto nie mamy dostępu do głównych mediów, które robią kampanię naszym kontrkandydatom”.

Oceniając wizytę Dudy w USA stwierdził natomiast, że płacimy zbyt dużą cenę za obecność wojsk amerykańskich w Polsce.

ks/ PAP

Komentarze

adam2020.06.25 19:44
panie chołownia pan reprezęntuje mniejszość ukraińćów to chyba niejest ten kierunek jarosław na króla
yes2020.06.25 19:43
I tym razem się nie popłakał, jaka szkoda.
Paula2020.06.25 19:30
Pan Hołownia powiedział: ***„mam kompetencje” : niedoszły zakonnik, więc można więcej wymagać, niż od przeciętnego katolika ***„mam prawo moralne”: deklaruje bycie katolikiem, a na Sąd Ostateczny umawia się ze zwierzętami → 9.03.2020 : „bo mnie zwierzęta, które spotkałem w życiu będą sądzić na Sądzie Ostatecznym” .. ?? i dalej „świnie to są dusze, tak” …?? ***wypowiedź w Toruniu: „modlitwa międzywyznaniowa” w wydaniu władz państwowych: słabiutkie, lewacko – progresitowskie. Na pewno nie po katolicku, bo zapewne jako katolik, praktykujący bardziej niż przeciętny, jak pan sam siebie określił, zna pan ten fragment Księgi Izajasza: 43, 10 Wy jesteście moimi świadkami … Boga utworzonego przede Mną nie było ani po Mnie nie będzie. 11 Ja, Pan, tylko Ja istnieję i poza Mną nie ma żadnego zbawcy. 12 …Wy jesteście świadkami moimi - wyrocznia Pana - że Ja jestem Bogiem, 13 owszem, od wieczności Nim jestem. 44, 6 (..)Ja jestem pierwszy i Ja ostatni; i nie ma poza Mną boga. ***wypowiedź w Toruniu: Kościół → „nie ważne z jakiej jesteś opcji politycznej, na kogo głosowałeś, na …lewicę czy… .” A to ciekawe, przecież katolika, chrześcijanina obowiązuje Dekalog i życie wg niego, a w nim stoi: nie zabijaj (np. liberalizacja prawa do aborcji: czarne marsze, piekło kobiet…, in vitro), nie cudzołóż (związki partnerskie) – coś tu katolikowi Hołowni nie po drodze z Dekalogiem. znów powołam się na Izajasza 5, 20 Biada tym, którzy zło nazywają dobrem, a dobro złem, którzy zamieniają ciemności na światło, a światło na ciemności, którzy przemieniają gorycz na słodycz, a słodycz na gorycz! 21 Biada tym, którzy się uważają za mądrych i są sprytnymi we własnym mniemaniu! 45, 5 Ja jestem Pan, i nie ma innego. Poza Mną nie ma Boga. 8 (..) Ja jestem Pan, który mówi to, co słuszne, oznajmia to, co godziwe. 20 (..)Bóg sprawiedliwy i zbawiający nie istnieje poza Mną. 22 Nawróćcie się do Mnie, by się zbawić, wszystkie krańce świata, bo Ja jestem Bogiem, i nikt inny! ***23 (..)Tak, przede Mną się zegnie wszelkie kolano, … ten ostatni werset to tak a propos prezydenckich klęczników.. też w Toruniu ***wypowiedź w Toruniu: „tekst założycielski chrześcijaństwa” tu chodziło panu Hołowni o Biblię. Znowu bardzo słabo jak na katolika, czy tak trudno używać słów adekwatnych do porządku rzeczy?? ***Rzeczywiście nie ważne z jakiej jesteś opcji politycznej, na kogo głosowałeś, na …lewicę czy pana Hołownię, Twój wybór i szanuję to, ale panie Szymonie proszę nie przywdziewać mundurka praktykującego katolika, bo to jest słabe w pana wydaniu. Ponadto wprowadza pan zamęt, a u katolików, zgadza się często upadających członków Kościoła Katolickiego (czytaj: grzeszników), wprowadza dysonans poznawczy. z wyrazami szacunku
gość2020.06.25 15:46
Hołowni chodzi wyłącznie o miejsce przy korycie a nie o Polskę i Polaków. Jednego z polskich biskupów oskarża o „tępą głupotę” i nazywa go „abnegatem”. Tak walczy o elektorat lewicy. Holownia nie ubiega się o urząd prezydenta, tylko papieża. Hołownia, tonący brzytwy się chwyta- to są pana słowa.
wasel2020.06.25 15:23
patrz mu na usta
XYZ2020.06.25 15:05
Kiedy Fronda napisze że notowanie Dudy w drugiej turze są marne?
laki2020.06.25 14:52
To bezcholowie chce sie zalapac na krzywy ryj na prezydenta. Meneli juz przerabialismy wiec zajmij sie czyms innym.
dzban partyjny2020.06.25 13:58
każdy głos na Czaczkowskiego to obciach na cała życie
Ygrek2020.06.25 13:57
Najpierw była baba Kichawa tępa jak ..... potem POdmienili Trzaska z ubeckiej hodowli teraz hołota tez ubecki chów chce wygryżsć po prostu kino oko.