25.06.20, 10:30fot. Screenshot/ youtube

Kwaśniewski: Zwycięstwo Dudy możliwe w I turze. Biedroń okazał się zbyt chwiejny

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski na antenie RMF FM powiedział: „Mam wrażenie, że nie tyle Amerykanie wybierali Polskę jako pierwszego gościa, co Polska strona starała się, żeby ta wizyta odbyła się kilka dni przed wyborami”. Skomentował także szanse Andrzeja Dudy na zwycięstwo w pierwszej turze oraz słabe notowania Roberta Biedronia.

Kwaśniewski stwierdził, że polityka zagraniczna jest ważnym elementem dla każdego polityka, ale zazwyczaj w czasie kampanii nie powoduje wzrostu notowań konkretnego kandydata. Dodał, że być może „się okazać, że to spotkanie było spotkaniem pożegnalnym obu polityków”.

Polityk nie wykluczył także zwycięstwa Andrzeja Dudy w pierwszej turze, ale zaznaczył, że taki scenariusz jest mało prawdopodobny. Prognozuje również, że im wyższa będzie frekwencja, tym lepiej dla Rafała Trzaskowskiego.

Spytany natomiast o słabą pozycję kandydata Lewicy odpowiedział: „Było za dużo wahań. Po wyborach parlamentarnych Lewica powinna pójść już twardo ze swoim kandydatem, wokół niego skupiać, konsolidować lewicowy elektorat, a tam było bardzo dużo wątpliwości. Biedroń tak, Biedroń nie, może ktoś inny. To moim zdaniem zaważyło. (…) Elektorat lewicowy jest złożony z dwóch segmentów. Młoda lewica moim zdaniem zagłosuje na Biedronia. Dla tradycyjnej części elektoratu lewicowego, tego elektoratu SLD-owskiego, on jest zbyt postępowy”.

Pomimo to Kwaśniewski zadeklarował, że swój głos odda na Biedronia. Apelował, aby ludzie Lewicy w pierwszej turze głosowali na ich kandydata.  Ocenił również, że pozycja Biedronia byłaby znacznie lepsza, gdyby po raz drugi kandydował na urząd prezydenta Słupska: „Jego błąd, zupełnie zasadniczy, był taki, że on po pierwszej kadencji zrezygnował z walki o Słupsk. Dzisiaj, gdybyśmy mieli do czynienia z prezydentem Słupska, który jest drugą kadencję, który pokazuje konkrety swojej działalności, jego pozycja byłaby silniejsza”.

ks/ RMF FM

Komentarze

Józek2020.06.26 18:42
Mówi Pan - Biedroń chwiejny- czy to znaczy , iż odwiedza pana aż tak często....???
Glaudiusman2020.06.25 13:17
I wreszcie porządnie mówi. Wygra PAD w I turze. I tak trzymać.
Tylko Duda Prezydentem Polski2020.06.25 12:23
Wszyscy do urn.
jj2020.06.25 11:33
Zwyczajnie tvn24, jego eksperci (Krzemiński), Lis uważają resztę opozycji za sługi po, jak po nie nadskakują i bezwarunkowo wspierają, to ich wyszydzimy i poobrażamy. Już Krzemiński nazwał Biedronia chorym psychicznie, wiec się Biedroniowi nie dziwię. Ileż można znosić obelgi i popierać za darmo po, jak ona nic nie zrealizowała z programu lewicy.
Wicio Goleń2020.06.25 11:15
pierwsza tura Duda prezydentem i po ptakach. Nie pił - prawdu skażu
ot,kolejny beneficjent ciećej erpe.2020.06.25 11:03
Jakiż on spasiony! sadło się z niego wylewa jak z tw.Bolka "noblysty" - hmmm... a mówi się, że kradzione nie tuczy.
Toni2020.06.25 10:59
Biedroń ze swoją tęczową gromadą pokazali łażąc po Polsce rozgnelizowani,że są wśród normalnych obywateli źle oceniani. Łazili, obrażali i niszczyli wszelkie wartości, to jest chore i takiego paskudztwa moralnego z Sodomy i Gomory Polsce nie potrzeba.
Pozdrawiam ponoć najlepszego przy-wódce2020.06.25 10:47
Panie Kwaśniewski! Zwycięstwo Prezydenta Pana Andrzeja Dudy jest w I turze jest nie tylko możliwe, ale PEWNE!, a sondażowe procenty poparcia Pana kandydata są mniejsze aniżeli Pan ma w wydychanym powietrzu.