30.06.20, 17:08Fot. via: Flickr

Po co Trzaskowskiemu program? Pomysł na jego prezydenturę ma Berlin i Bruksela

Kampanię prezydencką kandydata KO Rafała Trzaskowskiego można by nazwać kampanią absurdu. Skąd więc takie, jednak stosunkowo wysokie, poparcie dla obecnego włodarza Warszawy w wyborach prezydenckich? Redaktor naczelna wPolityce.pl Marzena Nykiel zwraca uwagę na sympatię do Trzaskowskiego u naszych zachodnich sąsiadów.

Jak zauważa redaktor naczelna portalu wPolityce.pl Marzena Nykiel, kampania prezydencka Rafała Trzaskowskiego to zbiór absurdów. Chodź Trzaskowski ewidentnie nie radzi sobie z zarządzaniem Warszawy, to nie waha się krytykować działań rządu. Spowodował największą katastrofą ekologiczną ostatnich lat, a obiecuje walkę o klimat. Bardzo aktywnie zwalczał manifestacje prawicowych organizacji, w tym Marsz Niepodległości, teraz błaga o głosy Konfederacji.

Rafał Trzaskowski, jak podkreśla publicystka „agresywnym krzykiem próbuje zakrzyczeć fakty, które są mocno kłopotliwe”. Bo w rzeczywistości, chociaż Rafał Trzaskowski później rozpoczynając swoją kampanię, miał przewagę nad kontrkandydatami, to nie wykorzystał jej zbyt dobrze. Jego wynik w pierwszej turze wyborów prezydenckich to najgorszy wynik ze wszystkich kandydatów Platformy Obywatelskiej ubiegających się o ten urząd. Większe poparcie od niego zdobył nawet Bronisław Komorowski w 2015 roku, po powodującej niechęć Polaków kadencji i fatalnej kampanii.

Marzena Nykiel zwraca uwagę, że „w zapomnienie odchodzi powoli stary podział Polski złamanej na pół”. Kandydat KO zwyciężył w zaledwie trzech polskich województwach, a w pozostałych 13 zdecydowane zwycięstwo odniósł urzędujący prezydent.

- „Zastanawiająca jest postawa mieszkańców stolicy. Trzaskowskiego wybrano we wszystkich dzielnicach Warszawy. Widać, że interesy, posady i etaty są ważniejsze, niż afery i zaniedbania. I choć lista grzechów Platformy wobec mieszkańców Warszawy coraz bardziej się wydłuża, środowiska zainteresowane utrzymaniem swoich wpływów biznesowo-polityczno-medialnych są na tyle silne, by utrzymać obecny układ” – podkreśla dziennikarka.

Jednak na zwycięstwie Rafała Trzaskowskiego bardzo zależy Niemcom. I nie ma w tym nic dziwnego, bo to właśnie o interesy Berlina kandydat ten zdaje się zabiegać bardziej niż o sprawy Polski. Trzaskowski otwarcie mówi, że woli niemieckie lotnisko zamiast polskiego i sprzeciwia się przekopowi Mierzei Wiślanej.

- „Jako namaszczony przez Donalda Tuska dobrze wpisywał się w utrzymanie niemiecko-polskiego układu polityczno-gospodarczego” – podkreśla Nykiel.

Podkreśla to również niemiecka prasa. Korespondent „Die Welt” napsiał:

- „Trzaskowski mógłby zakłócić budowanie „IV Rzeczpospolitej” przez PiS. Jako prezydent mógłby też narzucić mniej konfrontacyjny ton w relacjach polskich władz z Niemcami, bo jest krytyczny w sprawie możliwych polskich żądań reparacyjnych wobec Niemiec”.

Rafał Trzaskowski w kampanii przed II turą wyborów, zamiast na przedstawianie swojego programu i pomysłów, postawił na atakowanie kontrkandydata i rządów PiS.

- „Platforma nie zadaje sobie nawet trudu zbudowania konstruktywnego programu prezydenckiego. Ogranicza się do negowania i dyskredytowania posunięć prezydenta Dudy. Świadczy to nie tylko o politycznej infantylności, ale o totalnej niemocy i niezdolności do dostrzeżenia realnych wyzwań i problemów. Po co Trzaskowskiemu program? Pomysł na jego prezydenturę ma Berlin i Bruksela. Stamtąd pójdzie kampanijne wsparcie rozhulane w opozycyjnych mediach. On sam ma jedynie być i grać swój codzienny spektakl. Jak na razie rola tępego bojówkarza miotającego bezmyślnie paintballem idzie mu doskonale” – pisze Marzena Nykiel w portalu wPolityce.pl

kak/wPolityce.pl

Komentarze

Zbych2020.06.30 23:23
Jego program to: chcesz ponosić tęczowy durszlak na głowie , głosuj na trzasnietego
Eris442020.06.30 22:03
Trzaskowski jako prezydent będzie rzecznikiem interesów nie tylko Niemiec, ale także Rosji - vide jego doradcy z powołanego przezeń Zespołu Doradców ds. Bezpieczeństwa i Obrony Polski. Znajdują się tam takie "asy" jak: gen. Piotr Pytel, były szef SKW (za czasów Tuska i Kopaczowej), na którym ciążą zarzuty samowolnych kontaktów z funkcjonariuszami FSB, to on także pozował do zdjęć w stroju ruskiego matrosa; gen. Mieczysław Cieniuch, wykształcony jeszcze w Moskwie były szef Sztabu Generalnego WP; gen. Radosław Kujawa, były szef SWW (2008-2015), to on miał tuszować sprawę zaginięcia szyfranta Stefana Zielonki; kolejny as - to gen. Jarosław Stróżyk były koordynator wywiadów wojskowych NATO, obecnie wiceszef Fundacji Stratpoints (którą kieruje gen. Mirosław Różański, obecnie jeden z doradców Hołowni) - jednym słowem - istna menażeria. Można być pewnym, że na kierownicze stanowiska w armii, w razie wygranej Trzaskowskiego, powrócą osoby szkolone jeszcze w sowieckich/rosyjskich akademiach wojskowych. To jest w zasadzie pewne, jak w banku.
Arabella2020.06.30 21:13
Pani Marzena Nykiel jest głupia jak but. No cóż, tylko taka osoba może być 'redaktorką naczelną' PiSowskiego szmatławca 'wpolityce.pl'. W poważnej prasie ta kretynka kariery by raczej nie zrobiła.Nie zna się niczym, tym bardziej na programach wyborczych. Nie mówiąc o polityce zagranicznej. Pani Marzenko - może dla dobra Polski zrezygnuje Pani z 'kariery' dziennikarskiej i zostanie gospodynią domową? Przynajmniej przestanie się Pani ośmieszać...
ebz2020.06.30 18:44
Nawet lubię Trzaskowskiego . Bardziej niż A. Dudę . Ale......... ? Ale nigdy więcej PO . Poznałam poprzednie rządy i wyciągnęłam wnioski . Wiem , że na obecną chwilę rządy PiS są optymalne , chociaż wiele mam im do zarzucenia . Jestem elektoratem PiS , czyli małe miasta , wieś , fetor nawozu . Tkwię w " nadwiślańskim g.wnie jak mnie określiła " znana " pisarka w jednym z artykułów Frondy ( ja jej nie znam , chociaż przeczytałam tysiące książek . Widocznie jej wypociny nie są warte nawet mojego g.wnianego spojrzenia na okładkę jej książki w księgarni czy bibliotece ). I mam frajdę z wyśmiewania się z wielkomiejskiej inteligencji . Ich głupota mnie przerasta .
Suweren2020.06.30 19:15
Też tak myślałem pięć lat temu. Ale nigdy więcej tych samych błędów. Pies z kulawą nogą jest lepszy niż PiSowska mafia, która najchętniej połowę Polaków zamknęłaby w obozach pracy. PięćSet Plus czyni wolnym.
Anonim2020.06.30 18:31
Panie Prezydencie Duda, w nadchodzącej debacie proszę, tego niby prezydenta Warszawy (gdzie on koorva był jak był potop w mieście?), wziąć w obroty n.t. polityki zagranicznej i gospodarki polskiej. Trzaskowski niby prezydent W-wy tylko tyle wie co GW i co mu Soros podpowie.
DajMiGłos2020.06.30 18:40
Masz racje!!! powinien zapytać Trzaskowskiego jak zamierza naprawić zrujnowaną przez niego politykę zagraniczną. Przecież przez politykę PAD i PiS nikt nas na świecie nie szanuje teraz. A USA jesteśmy potrzebni tylko po to aby kupować od nich sprzęt wojskowy.
" ...nikt nas na świecie nie szanuje teraz" -2020.06.30 18:43
Nikt, tzn. kto konkretnie? Co ty wiesz o USA, serio...
Anonim2020.06.30 18:48
No właśnie nikt. Nikt nie szanuje naszego zdania w UE, GB, Węgry tym bardziej bo jak coś to Orban to woli się z Putinem dogadać. Nikt to znaczy nikt. Czas najwyższy sobie to uświadomić. PAD poleciał do USA i co... i nic nie ugrał... no tym razem pozwolili mu usiąść.
Rafdog2020.06.30 18:21
Wilcze kły i spojrzenie mówią o nim wszystko. Mina przy wiadomości o przegranej obnażyła jego grubo ciosaną naturę. Wypalanie żelazem przeciwników politycznych - bezcenne.
Dlaczego Fronda propaguje kłamstwa>2020.06.30 18:16
Nykielowa przegrała już z Karnowskimi tyle procesów o zniesławienie że jest jej wszystko jedno pisia biomasa zapłaci !
Elektor2020.06.30 18:10
Ciekawe wg czyjego pomysłu działa PAD? Łoi nasze grzbiety co chwile nowymi podatkami. Wygląda to na żydowski program, żydy znane są z historii z bezwzględności w eksploatacji innych narodów.
lu2020.06.30 18:07
Bundesnachrichtendienst finansuje wszysto ANTY-PL w Polsce!
Glaudiusman2020.06.30 17:46
Ani Czaskowi ani PO nie jest potrzebny żaden program, bo nie wymagają tego ich wyborcy. Ci żałośni prymitywni memłacze niczego nie potrzebują, bo nie posługują się rozumem, tylko chorymi, plugawymi emocjami. Wystarczy ciepła woda i wolne związki, i żadnych wartości. Szambo wystarczy i śmierdzące, zatkane rury.
DajMiGłos2020.06.30 18:43
Dobrze, że napisałeś że to wyborców PO chodzi, bo już myślałem, że opisujesz wyborców PiS i PAD.
Suweren2020.06.30 17:45
Układziki Dudka. https://www.youtube.com/watch?v=uUFDaNGTFvs #wyPAD 2020 #RAFAŁ DO ROBOTY
Walter2020.06.30 17:42
Andrzej Duda nie zgodzi się na debatę w TVN, gdyż będzie obawiał się niewygodnych pytań. Zapytany zostanie np. o wielokrotne łamanie konstytucji (art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190) i o niespełnione obietnice wyborcze z 2015 r. W TVP będzie wcześniej znał wszystkie pytania, które przeanalizuje w swoim sztabie wyborczym. Przekazał roczną dotację na TVP w wysokości 2 mld zł, tak więc ma propagandę wyborczą finansowaną z naszych podatków.
"Andrzej Duda nie zgodzi się na debatę2020.06.30 18:39
w TVN, gdyż będzie obawiał się niewygodnych pytań." - Zapraszam na szabes. Posłuchamy razem debaty przy butelce Manischewitza
Suweren2020.06.30 17:35
Wiem, że lubicie memy, to macie: https://demotywatory.pl/5007052/--Panie-prezydencie-ale-to-jest-lopata-Ch*j-tam-podpisane. Możecie wrzucić w jakis kącik "internet komentuje" czy co w tym podłym grajdole macie.
Suw2020.06.30 17:33
To dość śmieszne zarzucać komuś niesamodzielność, kiedy popiera się marionetkę, rzec by można "pacyna" sprowadzonego do roli uchwytu na długopis.
Suweren2020.06.30 17:34
To pisałem ja, Suweren :)
Anonim2020.06.30 17:32
Twierdzą, że mówi czterema językami, ja natomiast zastanawiam się czy w którymkolwiek z nich, w ciągu całego życia, wypowiedział chociaż jedno zdanie, warte tego, aby je wypowiedzieć!
Anonim2020.06.30 17:27
Oczywiście, że tak. Konkretne instrukcje pojawią się w określonym czasie. Programu to by pewnie nawet nie zapamiętał, nie mówiąc już o realizacji!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.06.30 17:20
Przegrana PADalca to zapowiedz zmian, wygra na tym cała opozycja: Hołownia, Biedroń, Kosiniak Kamysz a nawet Tanajno. Wygra też Polska, przegra kałczyński i ludzie których obsadził stołkami, udający głuchych i niemych oraz pazerny episkopat...
ladychapel2020.06.30 17:16
Jaroslaw - nasze Slonce Narodu - cierpi na wrodzony niedowlad czlonka. To maly PiSdryk.