02.07.20, 09:21fot. Facebook/ Szymon Hołownia

Pokrętne tłumaczenia Hołowni: To nie jest poparcie dla Trzaskowskiego

Na łamach „Gazety Wyborczej” Szymon Hołownia usiłuje się tłumaczyć ze wsparcia udzielonego Rafałowi Trzaskowskiemu. Czy można mu wierzyć? Twierdzi, że nie popiera Trzaskowskiego, ale musi zagłosować przeciw prezydenturze Dudy.

Hołownia stwierdza wprost: „Przede wszystkim nie Duda. To jest dla mnie komunikat podstawowy. Nie mam w drugiej turze swojego kandydata, więc zagłosuję nie za czymś, tylko przeciwko czemuś. Przeciwko tej wizji prezydentury i Polski, jaką prezentował Andrzej Duda przez ostatnie lata, suflowanej mu przez Prawo i Sprawiedliwość. Chciałbym mieć inny wybór, ale go nie mam”.

Dodaje, że zagłosuje na Trzaskowskiego bez przekonania oraz, że znudził się mu wybór jakiego Polacy muszą dokonywać od 15 lat. „Jako obywatel tego kraju mam ochotę przestać wreszcie być zasiekami, zaporą, szlabanem dla zła i zacząć budować realne dobro” – powiedział.

Dosyć niejasno Hołownia wskazuje, że będzie zachęcać innych do udziału w wyborach czyli de facto do wyboru Trzaskowskiego jako „mniejszego zła”. Stwierdził: „Postaram się też mówić tym, którzy za mną teraz poszli, że to jest nasze główne zadanie. I chciałbym, żebyśmy o tej polityce, która przed nami, również po tych wyborach właśnie w ten sposób myśleli”.

W rozmowie były prezenter TVN kilka razy tłumaczy się ze wsparcia udzielanego kandydatowi KO. Mówi: „To jest komunikat o tym, jak ja zagłosuję, głosując w bardzo niekomfortowej sytuacji. I nie chciałbym, żeby to zostało odebrane jako jakieś wicie się czy kluczenie. Ja mówię dzisiaj jako jeden z obywateli i myślę, że chyba nie tylko ja będę miał teraz ten dylemat”.

Dodał również, że jego nowy ruch Polska 2050 nie poprze żadnego z kandydatów.

ks/ PAP

Komentarze

wyborca2020.08.1 10:09
Łże !
Yorko2020.07.31 11:58
Hołownia jaki ty jesteś naiwniak !! Duda suflowany!? a jaki byłby Trzaskowski? nie suflowany przez PO ?!! a Kwaśniewski nie był? a ty Hołownia byś nie był suflowany przez Kobosko i Cichowskiego a obaj z twojego sztabu to faceci z PO !!!
Wanda2020.07.2 15:09
Oczywiście,że nie zagłosuje Pan na obecnego prezydenta Polski bo się Pan boisz kary od swoich sponsorów.My wiemy gdzie Pan występował, w jakiej telewizji.Pan Panie Hołownia stoi pod ścianą i słucha świata a nie Jezusa. Gdzie Pan był jak obrażano wizerunek Matki Bożej przyklejając go na ubikacjach?A gdzie był kiedy wyśmiewano się z procesji Bożego Ciała ,mszy św?? Może Pan się odwrócić od zła i wrócić do Boga.Tego życzę z całego serca.Niech Bóg ma Pana w swojej opiece.
Wanda2020.07.2 14:59
Panie Hołownia Pan się Boga nie boisz!!!!!!!. Kto popiera ruch LGTB ten walczy z kościołem.To jak wierzy Pan czy nie ??Jest mi niezwykle smutno,że katolicy chca głosować na wroga Kościła Chrystusa Pana!!!!!
jures2020.07.2 12:07
To jest ta żelazna stalinowska logika! Stalin napadł w 39 na Polskę, żeby obronić połowę jej obywateli przed napaścią Hitlera. Hołownia zawetowałby swoim jednym prezydenckim głosem ustawę rozszerzającą ochronę życia nienarodzonych, gdyby ta przyjęta została "zbyt małą większością głosów", aby dać okazję do większego jej poparcia poprzez weto weta, co wymaga większości 2/3 sejmu. A teraz poprze Trzaskowskiego, bo nie popiera obu ze wskazaniem na Dudę. Chyba niedoszły prezydent musi zmienić nazwisko na Bezhołownia, a swoje hasło na :"Bez serc, bez ducha!"
Hołówka wracaj do Prokopa2020.07.2 10:51
to incydentalne zbliżenie z agresywnym,sexi Czaczkowskim. Było miło, był orgazm.
Czuję się oszukany.2020.07.2 9:59
Myślałem że Hołownia ma zupełnie inne intencje. To wyglądało całkiem uczciwie. Chyba dałem się nieźle nabrać.
Kosiniak-Hołownia-Trzaskoski to jedna akcja Sorosa2020.07.2 9:56
Zamierzenie było takie aby skołować możliwie najwięcej grup wyborców gromadząc ich wokół tych trzech. Zwycięzca miał być poparty przez przegranych. To socjologiczna sztuczka na którą najbardziej narażony był najmniej doświadczony bo najmłodszy elektorat Hołowni. Ten doświadczony, który miał zebrać Kamysz nie dał się oszukać. Jak wielka jest stawka w tej grze i jak silni są mocodawcy tej trójki świadczy to że Kamysz otwarcie zaproponował pomoc w zbieraniu podpisów dla Czaskoskiego . Drugim symbolicznym symbolem tej całej hucpy jest to że Hołownia zdecydował się zniszczyć przyszłość rodzącego się ugrupowania odsłaniając swoją prawdziwą rolę. To jawne poparcie praktycznie zredukowało do zera szanse na sukces - teraz wszyscy widzą jaki jest koń i że chodziło tylko o to żeby odciągnąć katolicką młodzież od Andrzeja Dudy.
Anonim2020.07.2 9:55
Bo to właśnie jest ta zachwalana przez Maleńczuka jednoznaczność i uczciwość!
Mewa2020.07.2 9:48
Nikt kto głosował na Hołownie nie powinie popierać Rafałka .Bo Hołownia jest większym lewakiem niż Biedr.Tygodnik Powszechny gdzie pracował to gazeta PRL. jest krętaczem jak lewacy wyprani z myślenia przez TVN 24 gebelsowskie. tam nie da się oglądać.Jak nie widzicie co robi dobrego Duda to macie zaćmę nie tylko na oczach ale też szare komórki wam osłabły
LOT2020.07.2 9:47
Ten obok to oficer prowadzący?
kibic2020.07.2 9:47
Hołownia naciągnie jeszcze kilku pożytecznych idiotów na kasę i zniknie !!!
Marek Frombork2020.07.2 9:41
Jestem wyborcą Hołowni i chciałem przeprosić. Na wiecach mówił, ze jest neutralny a jest oszustem! PRZEPRASZAM. Rozważam nie iść na wybory lub iść na Dudę. Chyba nie pójdę.
f232020.07.2 9:37
Należy zagłosować tak, żeby osłabić silniejszego wroga. Dlatego to nie jest głos poparcia dla Trzaskowskiego, tylko głos antypoparcia dla Dudy.
Matka Polka2020.07.2 9:35
Ależ krętacz. Bez przyjemności i komfortu dla ODDAJE SWÓJ GŁOS Trzaskowskiemu. Ludzie nie dajcie się na to nabrać. To lewak w przebraniu, lis malowany. Czy on naprawdę wszystkich ma za półgłówków?
Toni2020.07.2 9:33
Nowoczesna była takim samym kołem ratunkowym dla PO jak teraz Hołownia z TVN 24.Liczyli,że KODawa Błońska może przegrac dlatego startował jej zastepca z wrogiej polsce tv Hołownia,też ludzik Tuska i Niemiec.