O polskim wynalazku robi się głośno na całym świecie, a polski naukowiec opowiedział o nim właśnie na antenie TVN.
Ten rodzaj baterii został opracowany przez polskich, litewskich i białoruskich naukowców. Dzięki ładowaniu w czasie cztery do osiem minut, zredukuje ona swój koszt stworzenia do 200 razy.
- Bez spadku jakości jesteśmy w stanie ładować nasz telefon zawierający taką baterię przez 68 lat, jeżeli będziemy ładować go raz dziennie. To jest bateria, którą ładujemy od czterech do ośmiu minut. To jest bateria, która wytrzymuje bez spadku jakości od temperatury -40 do 170 st. C – powiedział dr Maciej Kawecki, ekspert ds. nowych technologii na antenie TVN.
Jak dodał ekspert, jest to wynalazek na skalę światową, a baterie te będą produkowane w powstającej właśnie pod Rzeszowem fabryce „w cenie nawet 150 razy tańszej niż najtańsza technologia dzisiaj istniejąca na świecie”. Na rynek baterie mają trafić już pod koniec 2023 roku.
Ponieważ dopytujecie w komentarzach potwierdzamy. Bateria cienkowarstwowa stworzona przez Polaków wygląda tak. Jeśli będziemy ładować telefon raz dziennie wystarczy na jego lądowanie przez 68 lat. Czas ładowania przez ten okres - 8 min od zera. Gratulujemy The Batteries! pic.twitter.com/m8m7hajlEM
— Maciej Kawecki (@kawecki_maciej) November 10, 2022
My Polacy mamy to coś. Zmysł inwencji 👇 pic.twitter.com/zIhT6R1nfi
— MirAS🇵🇱 #reparationsforpoland (@MirAS27763933) January 6, 2023