Preferencje wyborców Grzegorza Brauna

Grzegorz Braun, który w pierwszej turze uzyskał 6,34% głosów, może znacząco wpłynąć na wynik drugiej tury poprzez swoich wyborców. Z badania wynika, że 54,1% jego elektoratu skłania się ku poparciu Karola Nawrockiego, kandydata wspieranego przez PiS. Z kolei 12,5% deklaruje chęć oddania głosu na Rafała Trzaskowskiego, reprezentującego Koalicję Obywatelską. Pozostała część wyborców Brauna jest niezdecydowana lub nie planuje udziału w głosowaniu.

Decyzje elektoratu Szymona Hołowni

Szymon Hołownia, który zdobył 4,99% głosów w pierwszej turze, ma elektorat w dużej mierze skłaniający się ku Trzaskowskiemu. Aż 73,8% jego wyborców planuje oddać głos na kandydata KO, podczas gdy 10,9% rozważa poparcie dla Nawrockiego. Reszta pozostaje niezdecydowana lub nie zamierza głosować .

Wpływ wyborców Mentzena

Sławomir Mentzen, reprezentujący Konfederację, uzyskał w pierwszej turze 14,81% głosów. Jego elektorat w 65,9% skłania się ku poparciu Nawrockiego, podczas gdy 13,9% planuje zagłosować na Trzaskowskiego .

Jak chcą zagłosować wyborcy Zandberga?

Adrian Zandberg, który zdobył 4,86% głosów, ma elektorat w większości (69%) planujący oddać głos na Trzaskowskiego. Jedynie 19% jego wyborców rozważa poparcie dla Nawrockiego

Prognozy na II turę

Uwzględniając przepływy elektoratu, Onet szacuje, że Rafał Trzaskowski może liczyć na około 8,08 miliona głosów, podczas gdy Karol Nawrocki na około 8,66 miliona. Oznacza to przewagę Nawrockiego o około 580 tysięcy głosów.

Wynik drugiej tury wyborów prezydenckich będzie w dużej mierze zależał od decyzji wyborców kandydatów, którzy odpadli po pierwszej turze. Mobilizacja elektoratu oraz zdolność do przekonania niezdecydowanych wyborców mogą okazać się kluczowe dla ostatecznego rozstrzygnięcia.