Zakonnica w ostatnim czasie co miesiąc przyprowadza „osoby transpłciowe” z miejscowości Torvaiacina na audiencje z papieżem Franciszkiem. Budzi to kontrowersje, a sama Torvaiacina cieszy się złą sławą jako miasteczko prostytucji i handlu narkotykami.

Papież spotkał się z pracownikami wesołego miasteczka, którzy urządzili dla niego występ, oraz z ich dziećmi, a także poświęcił figurę „Matki Bożej Opiekunki Występów Objazdowych i Cyrku”. Serwis Vatican News zamieścił zdjęcia i nagranie wideo z wizyty w mediach społecznościowych.

Choć s. Jeanningros przyprowadza grupy transpłciowe na audiencje w Watykanie, gdzie otrzymują one honorowe miejsce w pierwszym rzędzie, to brak informacji, by spotkał się z nimi również w czasie swych odwiedzin w Ostii. Jak pisze Michael Haynes z „Life Site News”,  wizyty s. Jeanningros w Watykanie są natomiast coraz bardziej kojarzone z obecnością także grup homoseksualistów i transpłciowców. Do jej działalności wśród transwestytów dołączył też ks. Andrea Conocchia, proboszcz z Torvaiacina.

Grupa „osób transpłciowych” z Torvaiacina, składająca się głównie z tzw. „seks workerów”, powstała w czasie epidemii Covid-19, gdy jej członkowie stracili źródła dochodu z powodu obostrzeń sanitarnych. W 2020 r. papież Franciszek w odpowiedzi na ich prośbę o wsparcie finansowe poinstruował kard. Konrada Krajewskiego, by przesłał im pieniądze. Z kolei w Wielką Sobotę 2021 r. urzędnicy Stolicy Apostolskiej sprowadzili te osoby do Watykanu, by zaszczepiły się przeciwko koronawirusowi.

Haynes przytacza wypowiedź Juana Carlosa Cruza, który twierdzi, że papież Franciszek powiedział wówczas pracowników, by nie pytali przybyłych o ich płeć, ale wyłącznie o ich imiona i potrzeby. Cruz jest nie tylko członkiem Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich, ale także otwarcie deklaruje swój homoseksualizm. Z kolei s. Jeanningros w 2022 r. przyprowadziła do Watykanu tzw. „kobiety transpłciowe”, by podziękować papieżowi za jego działania w czasie pandemii. Także w czerwcu w tym roku papież gościł homoseksualistów i „transseksualistów” z Torvaianica przyprowadzonych przez s. Jeanningros.

Publicysta „Life Site News” cytuje wypowiedź Argentyńczyka, który obecnie żyje w Torvaiacina jako kobieta o imieniu Carla Segovia. W listopadzie ubiegłego roku na lunchu w Watykanie stwierdził on, że dzięki papieżowi tzw. „transgenderowcy” czują się „odrobinę bardziej ludźmi”, gdyż „przybliża [on] ich bardziej do Kościoła”.

Haynes przypomina też słowa s. Jeannine Gramick, drugiej kontrowersyjnej zakonnicy, która forsuje agendę LGBT w Kościele. Odpowiadając jesienią ubiegłego roku na pytanie o zmianę nauczania Kościoła na temat homoseksualizmu, wyraziła przekonanie, że „na dłuższą metę (...) papież Franciszek przygotowuje grunt pod zmianę w [kwestii] seksualności”.