Według statystyk najwięcej używanych samochodów trafia do Polski z Niemiec, USA i Belgii. Zakup pojazdu z zagranicy wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów transportu, zapłaty cła, akcyzy i podatków. Mimo to samochody z USA wciąż cieszą się dużą popularnością, ponieważ finalnie ich cena okazuje się dużo korzystniejsza niż cena takich samych modeli w Polsce. Dlaczego jeszcze warto kupić auto z USA?
Samochód z USA – dlaczego warto?
Jeśli do tej pory nie rozważałeś sprowadzenia samochodu z USA, najwyższy czas to zmienić! Zarówno samochody, jak i motocykle z USA wyróżniają się atrakcyjną ceną, bogatym wyposażeniem i bardzo dobrym stanem technicznym. Jak dużo można zaoszczędzić na takim zakupie? Specjaliści szacują, że pojazdu z USA są tańsze średnio o 20-30%, nawet gdy weźmie się pod uwagę koszty transportu.
Na rynku amerykańskim znajdziesz modele i wersje samochodów, które nie są dostępne w regularnej sprzedaży w Polsce. Pojazdy z USA są również zdecydowanie lepiej wyposażone. Standardowo wyposaża się je w automatyczną skrzynię biegów, klimatyzację i nawigację GPS. Na rynku wtórnym w Ameryce można znaleźć młodsze samochody niż w Polsce w bardzo dobrym stanie technicznym. Jest to zatem szansa na zakup auta, które zapewni Ci bezpieczeństwo i odpowiedni komfort jazdy. Warto podkreślić również, że w USA samochody są wykonane z materiałów lepszej jakości, dzięki czemu dłużej można z nich wygodnie korzystać.
Jak sprowadzić samochód z USA?
Obecnie sprowadzenie samochodu z USA jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. W tym celu możesz sam polecieć za ocean, aby znaleźć idealny pojazd, lub możesz skorzystać z oferty firmy pośredniczącej. Druga opcja jest bardzo komfortowa, ponieważ firma pośrednicząca ma w ofercie wiele ciekawych modeli samochodów, a dodatkowo specjaliści pomogą Ci w załatwianiu wszelkich formalności.
Największym wyzwaniem w przypadku sprowadzania auta zza oceanu jest jego transport do Polski. Warto poznać jego koszt, aby dowiedzieć się, czy taka inwestycja będzie dla Ciebie opłacalna. Koszt transportu morskiego może wynieść około 1000 dolarów, do tego trzeba również doliczyć koszty przewozu lądowego i magazynowania. Sprowadzenie auta z USA wiąże się również z obowiązkiem zapłaty cła, akcyzy i podatku VAT. Dopiero po podliczeniu wszystkich tych kosztów uzyskasz pełną kwotę, jaką trzeba zapłacić za import samochodu z USA.
W Stanach Zjednoczonych oferta aut używanych jest bardzo zróżnicowana. Możesz tam znaleźć nie tylko znane i popularne modele, ale także oldtimery i prawdziwe motoryzacyjne perełki. Korzystając z oferty firmy pośredniczącej, bez problemu wybierzesz auto, które spełni Twoje oczekiwania i doskonale posłuży Ci przez lata.