Warto przekonać się do tego owocu, bo korzyści jakie płyną z zajadania się nim są ogromne.
Przede wszystkim to bogate źródło witamin i mikroelementów. Zawiera on:
-
witaminy C tyle, że pokrywa dzienne na nią zapotrzebowanie organizmu
-
witamina A
-
witaminy z grupy B
-
witamin młodości E
-
witamina PP
-
kwas foliowy
-
wapń
-
żelazo
-
fosfor
-
cynk
-
magnez
-
mangan
Całkiem pokaźna lista. Dzięki temu grejpfrut ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Doskonale wpływa na układ krwionośny. Wypłukuje złogi cholesterolowe, usprawnia układ krążenia a tym samym zapobiega miażdżycy, nadciśnieniu, udarom i zawałom. Kolejna rzecz to ochrona przeciwnowotworowa. Owoc ten zawiera przeciwutleniacze, które niszczą wolne rodniki i tym samym hamują namnażanie się niektórych komórek nowotworowych. Na rynku dostępne są wyciągi z grejpfruta lub jego pestek.
Flawonoidy zawarte w grejpfrucie oczyszczają organizm z toksyn. Szczególnie pozytywny wpływ mają na wątrobę i nerki. Wątrobę skutecznie regenerują a na nerki korzystny wpływ ma ich moczopędne działanie.
Owoc ten mogą a nawet powinny spożywać osoby chore na cukrzycę i te z insulinoopornością. Ma on bardzo niski indeks glikemiczny, a niektóre źródła podają, że wpływa na produkcję insuliny i potrafi obniżyć poziom glukozy we krwi.
A do tego mamy jeszcze wspomaganie odchudzania. Grejpfrut jest niskokalorycznym owocem, a ponadto korzystnie wpływa na przemianę materii i wspomaga rozpad tłuszczów. Przy okazji dzięki błonnikowi daje uczucie sytości.
No i na koniec to jego właściwości odmładzające dzięki zawartej w nich witaminie E.
Jest jednak uwaga. Osoby, które przyjmują jakieś leki powinny skonsultować z lekarzem objadanie grejpfrutami, gdyż może on zwiększać stężenie niektórych z nich kilkakrotnie. Przykładowo grejpfrut w połączeniu z lekami na alergie może powodować arytmię serca. Nie znam listy leków przeciwwskazanych wraz z grejpfrutem dlatego warto to prześledzić jeśli ktoś jakieś przyjmuje.