Sarkastycznie można powiedzieć: śpieszmy się pisać teksty o książkach tradycjonalistycznych autorytetów, bo szybko okazują się gejami. Sprawa ta zresztą kojarzy się z historią plotek związanych z jednym z konserwatywnych polityków z naszego kraju.

Michael Voris to znany amerykański publicysta związany z tradycją katolicką (którego książki były wydawane i komentowane w naszym kraju) oraz były prezes St. Michael's Media, która to tworzyła materiały dla strony internetowej Church Militant, jednego z najważniejszych prawicowych amerykańskich portali internetowych.

Niedawno, w listopadzie, 62-letni Michael Voris odszedł z serwisu. Plotki głoszą, że z powodu ujawnienia jego homoseksualnej aktywności. St. Michael's Media w opublikowanym komunikacie poinformowały, że poprosiły Michael Voris o rezygnacje z powodu złamania klauzuli moralności Church Mitant. Może to sugerować, że Michael Voris powrócił do relacji homoseksualnych, które praktykował ,mając ponad 30 lat, wcześniej był aktywnym biseksualistą.

Michael Voris ukończył w 1983 komunikację społeczną (ze szczególnym uwzględnieniem polityki i historii) na (kiedyś katolickim) amerykańskim Uniwersytet Notre Dame. Pracował od 1983 do 1986 w stacji telewizyjnej CBS News. Od 1989 pracował w telewizji Fox (za swoją pracę zdobył cztery prestiżowe nagrody Emmy). W 1997 rozpoczął własną produkcję. W 2004 roku zainteresował się katolicyzmem. Ukończył teologię na Papieskim Uniwersytecie Świętego Tomasza z Akwinu. W 2006 założył internetową telewizje St. Michael's Media (którą zwalcza posoborowa hierarchia).

Church Militant i St. Michael's Media są przez lewicę uznawane za homofobów, antysemitów, przeciwników ekumenizmu i poprawności politycznej. Portal Church Mitant miał zwalczać tęczową rewolucję w Kościele katolickim, krytykować Franciszka i innych antykatolickich hierarchów.

W Polsce wydawnictwo AA wydało trzy prace Michaela Vorisa „Broń. Jak skuć bramy piekła Różańcem Świętym", „Ruch oporu. Walka z szatanem wewnątrz Kościoła" i „Kościół walczący". Na katolickim portalu PCh24, w rozmowie z Janem Franczakiem Michael Voris „założyciel katolickiego portalu Church Militant, autor budujących książek na temat naszej wiary, w obszernym wywiadzie udzielonym opowiedział o katolickim obowiązku podejmowania nieustannych zmagań duchowych – o zbawienie duszy własnej oraz bliźnich", „sile Różańca, sensie jego kultywowania, argumentach przemawiających za potrzebą stałego uciekania się do tej modlitwy".

Recenzenci na prawicowych i patriotycznych portalach doceniali trafność opisu kryzysu w Kościele katolickim, jaka przedstawił Michael Voris w swojej książce „Kościół walczący". Czy opis ten przestał być trafny, gdy autor książki powrócił do patologii sprzed lat? Nie. Trafny opis pozostaje nadal trafny. Choć nie da się ukryć, że niezdatny do wykorzystania – historia autora pracy stała się w wyniku jego nieodpowiedzialności wodą na młyn środowisk antykatolickich, na szczęście tak bardzo pełnych antykatolickiej nienawiści, pogardy i fałszu, że niezdolnych do dotarcia ze swoim przekazem do katolików.