Nastolatka została brutalnie zaatakowana w drodze do szkoły, około godziny 8, kiedy przechodziła obok pustostanu.

- „Mężczyzna zaczął bić pięściami dziewczynkę, ale został spłoszony i uciekł z miejsca zdarzenia”

- przekazała małopolska policja.

Pokrzywdzona spędziła kilka godzin w szpitalu. Policja natomiast rozpoczęła obławę za napastnikiem.

- „Policjanci zabezpieczyli wszelki dostępny monitoring, aby uzyskać wizerunek poszukiwanego mężczyzny. Zostali ustaleni oraz rozpytani świadkowie zdarzenia. Funkcjonariusze sprawdzali również wszelkie możliwe miejsca, gdzie mógł ukryć się sprawca, okoliczne sklepy, zakłady pracy, domy. Rozpytywano mieszkańców”

- poinformowano.

W działania zaangażowano również przewodnika z psem tropiącym. Dotychczas jednak napastnika nie udało się złapać, wobec czego policja zdecydowała się upublicznić zdjęcia i nagranie z jego wizerunkiem.

 

- „Wszelkie informacje dotyczące jego tożsamości prosimy przekazywać pod numer tel. oficera dyżurnego KP Rabka - Zdrój 47 83 46 750 lub nr alarmowy 112”

- przekazano.

Wedle komunikatu, napastnik może mieć od 18 do 30 lat. Ma około 180 cm wzrostu i jest dobrze zbudowany. Ma długie, kręcone blond włosy, a w chwili zajścia był ubrany w ciemną bluzę z kapturem i dresowe spodnie.